Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kapitan Wojciech Maleika z Nagrodą Specjalną PZŻ

Data publikacji: 03 stycznia 2020 r. 18:42
Ostatnia aktualizacja: 04 stycznia 2020 r. 15:04
Kapitan Wojciech Maleika z Nagrodą Specjalną PZŻ
 

Jury 50. już konkursu Rejs Roku doceniło kapitana s/y Dar Szczecina Wojciecha Maleikę za prowadzenie jachtu podczas regat The Tall Ships Races 2019. Otrzymał Nagrodę Specjalną Polskiego Związku Żeglarskiego. 

Kpt. Wojciech "Bolo" Maleika z Centrum Żeglarskim, do którego należy Dar Szczecina, oraz z tym jachtem związany jest od 2006 roku. Na jego pokładzie już dziesięciokrotnie uczestniczył w regatach wielkich żaglowców. We wrześniu 2018 r. objął funkcję kapitan i opiekuna jednostki. 

W ubiegłorocznym rejsie, podzielonym na trzy etapy, wzięło udział 18 młodych żeglarzy. Szczecińska jednostka okazała się najszybsza w swojej klasie podczas wyścigu The Tall Ships Races na Morzu Północnym. W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina zajęła II miejsce w klasie C z Aalborga do Fredrikstad. Ale najwięcej satysfakcji przyniosła ostatnia część rozgrywek z Bergen do Aarhus, kiedy to Dar Szczecina od samego startu nie odpuszczał pozycji lidera, zajmując I miejsce w łączonej klasie C/D. W klasyfikacji generalnej zajął również I miejsce.

Uczestnicy regat tworzą żeglarską reprezentacja Szczecina w The Tall Ships Races. Ich nabór jest wieloetapowy i obejmuje rozmowy rekrutacyjne oraz prezentacje zainteresowań, doświadczenia i umiejętności. Wybrani przechodzą szkolenie merytoryczne oraz z team building, które ma na celu przygotować załogantów do promowania miasta w goszczących portach.

Jacht został doprowadzony do regat i odprowadzony do portu macierzystego przez załogę stworzoną z wychowanków szkolnych kół edukacji morskiej ze Szczecina. Dla niektórych uczestników był to pierwszy tak poważny rejs. Nad powodzeniem całości wyprawy czuwał kpt. Wojciech Maleika wraz ze stałą załogą.

Nagroda zostanie wręczona 6 marca w Gdańsku.

(ip)

Fot. CŻ

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA