Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Złota dla Fryderyka Chopina i Daru Szczecina!

Data publikacji: 02 sierpnia 2019 r. 20:59
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 12:53
Złota dla Fryderyka Chopina i Daru Szczecina!
 

Dar Szczecina i Fryderyk Chopin okazały się najszybsze w swoich klasach podczas tegorocznych regat The Tall Ships Races na Morzu Północnym. To kolejny raz kiedy reprezentacja Szczecina przywiezie ze sobą złoto - i to niejedno.

W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina zdobyła II miejsce w klasie C na odcinku Aalborg – Fredrikstad. Natomiast parę dni później załoga Fryderyka Chopina została uznana za najbardziej energiczną i wesołą podczas parady załóg w Bergen.

Największe sukcesy reprezentacja grodu Gryfa osiągnęła po rozwinięciu żagli i wypłynięciu na szerokie wody. Zarówno Dar Szczecina, jak i Fryderyk Chopin dopłynęły na metę jako pierwsze. Jednomasztowy Dar Szczecina od samego startu nie opuszczał pozycji lidera. Inaczej było w przypadku Fryderyka Chopina, który trzeciego dnia zmagań wysunął się na pierwsze miejsce i utrzymywał je do końca wyścigu.

- Ze względu na złe warunki pogodowe wyścig został zakończony nieco wcześniej - dodaje Celina Wołosz, rzecznik Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. - Tym samym nasze jednostki uplasowały się na pierwszych miejscach w klasie A – Fryderyk Chopin oraz w klasie C/D - Dar Szczecina.

Tegoroczne regaty The Tall Ships Races rozpoczęły się 3 lipca w duńskim Aalborgu. Pierwszy etap zakończył się w Fredrikstad, skąd załogi popłynęły w rejsie towarzyskim do Bergen. Drugi odbył się na trasie Bergen – Aarhus. Na początku gród Gryfa reprezentował Dar Szczecina, a potem Fryderyk Chopin oraz Urtica.

W ubiegłym roku w Harlingen podczas finału the Tall Ships Races reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”. Wówczas Fryderyk Chopin zakończył wyścig na 2. miejscu w klasie A. Z kolei Dar Szczecina zajął 3. lokatę w klasie C.

Przypominamy, że już za dwa lata Szczecin po raz czwarty będzie gospodarzem finału regat wielkich żaglowców, który odbędzie się od 31 lipca do 3 sierpnia 2021 r.

(kn)

Fot. Wojciech Maleika

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA