Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Załoga Daru Szczecina u prezydenta

Data publikacji: 25 października 2019 r. 16:03
Ostatnia aktualizacja: 28 października 2019 r. 20:55
Załoga Daru Szczecina u prezydenta
Młodzi adepci żeglarstwa nie kryli dumy i szczęścia z wygranej. Fot. Dariusz Gorajski  

Prezydent Piotr Krzystek pogratulował w piątek ekipie "Daru Szczecina", która latem zwyciężyła w klasie C tegorocznych regat The Tall Ships Races. Młodzi adepci żeglarstwa nie kryli dumy i szczęścia z wygranej.

- Oczywiście, że czuliśmy niepewność i dreszcz emocji. Na szczęście wiatry nam sprzyjały. Jednak był moment, gdy po prostu staliśmy, ale pod koniec wyścigu udało nam się nadrobić trasę. Szliśmy łeb w łeb z łotewską jednostką Spaniel - mówił Jakub Glura. - Pierwszy raz wziąłem udział w regatach i na pewno będę kontynuować tę przygodę. Sprawdziłem już jakie trasy będą za rok i za dwa lata. Również są bardzo ciekawe. Żeglarstwem zaraziła mnie moja siostra, która od wielu lat żegluje i również była w reprezentacji.

Oprócz zwycięstwa w klasie C, Dar Szczecina zajął drugie miejsce w pierwszym etapie regat, czyli wyścigu na trasie Aalborg (Dania) – Fredrikstad (Norwegia).

- Cieszę się, że Szczecin po raz kolejny błyszczy na morzach i oceanach. Jesteście następnym rocznikiem, który świetnie poradził sobie na regatach. Z takim kapitanem jak Wojciech Maleika trudno nie zwyciężać. Dziękujemy za to, że tak pięknie reprezentowaliście miasto. Morze Północne nie jest łatwe, więc tym bardziej było to wyzwaniem - podziękował załodze prezydent Piotr Krzystek.

- Zawsze podkreślam, że jestem szczęśliwy i dumny, jak po regatach cała moja załoga chce chodzić w pasiakach, ponieważ również jest dumna i uśmiechnięta. To jest dla mnie najważniejsza nagroda - mówił kapitan Daru Szczecina Wojciech Maleika.

Przypomnijmy, że już za dwa lata Szczecin po raz czwarty będzie gospodarzem finału regat wielkich żaglowców. Potrwa on od 31 lipca do 3 sierpnia 2021 r.

(KaNa)

Na zdjęciu: Młodzi adepci żeglarstwa nie kryli dumy i szczęścia z wygranej.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA