sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kąpieliska startują

Kąpieliska startują

Kąpieliska startują
Data publikacji: 2017-02-24 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 848 139195

Jedenaście dni po otwarciu Arkonki, w środę oficjalnie startuje sezon nad jeziorami Dąbie, Głębokie oraz na Dziewokliczu. Potrwa do końca sierpnia.

Ratownicy - zgodnie z umową zawartą ze szczecińskim magistratem -  pracę na kąpieliskach rozpoczynają 15 czerwca. Przy czym wcześniej mieli je również pod opieką i w razie potrzeby interweniowali.

- Nie mieliśmy żadnych problemów ze skompletowaniem zespołów ratowników - mówi Jacek Kleczaj, prezes szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. -  Część osób pracowała już w poprzednich latach, jest także kilka nowych. Mamy niezbędny sprzęt, jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu.

W WOPR spodziewają się, że prawdziwe oblężenie - jak co roku i przy założeniu, że będzie gorąco - plaże „przeżyją" w weekend 25 i 26 czerwca, wtedy to bowiem rozpoczną się wakacje. 

Tymczasem Zakład Usług Komunalnych nie zmienia cennika wejściówek.

- Dzieci do 6. roku życia na teren kąpielisk wejdą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym – z jednym opiekunem. Dzieci do 16. roku życia zapłacą złotówkę. Ulgowy bilet na jednorazowe wejście dla uczniów, studentów do 26 lat, emerytów i rencistów kosztuje 2 zł, a bilet normalny 5zł. Jest także możliwość zakupu karnetu. Koszt ulgowego to 18 zł, koszt normalnego - 45 zł - informuje Andrzej Kus, rzecznik ZUK.

Wszystkie trzy kąpieliska będą czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10-20. Nad Dąbiem i na Dziewokliczu pracowało będzie zawsze przynajmniej trzech ratowników, nad Głębokim będzie zaś dwóch więcej.©℗

(kol)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie