środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nie czas żałować drzew?

Nie czas żałować drzew?

Nie czas żałować drzew?
Data publikacji: 2017-02-01 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
Wywietleń: 2007 209460

W połowie stycznia szczeciński ZUK ustami swojego rzecznika obwieścił publicznie, że rusza z nowymi inwestycjami na miejskich kąpieliskach. Dokonaną znacznie wcześniej wycinką kilkudziesięcioletnich drzew, które do grudnia rosły przy plaży kąpieliska nad jeziorem Dąbie przy ul. Żaglowej, już jednak się nie pochwalił. Pod piłami mechanicznymi legło w sumie 12 z nich, a to co po nich zostało, w tym pocięte w kloce pnie, można było tam oglądać chociażby przy okazji spaceru jeszcze do minionej niedzieli.

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 1 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

 

 

Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew? Nie czas żałować drzew?

Komentarze

Gość
Przykro patrzeć na wycinkę drzew w Szczecinie-ZIELONE MIASTO ginie pod piłami......nawet topole są potrzebne!
2017-02-01 19:07:51
Robert
Jeśli to były topole to jak najbardziej trzeba je usuwać. Za komuny sadzono je namiętnie z uwagi na szybki przyrost. Niestety stanowią one zagrożenie zarówno dla ludzi jak i budynków oraz infrastruktury podziemnej.
2017-02-01 18:29:02
wycinka
w Szczecinie jest mania wycinania-to jest chore 50 lat trzeba czekać żeby drzewo wyrosło i miało wygląd
2017-02-01 15:52:37
Puszcza Bukowa ginie!
Ginie pod piłami, toporami i wielkimi traktorami!!!
2017-02-01 15:10:53
gość
Ale cofka była, jak lód z plaży wyszedł aż na trawnik!
2017-02-01 13:27:54
Adam
Topoli mi zupełnie nie żal. One w upały potrafią zrzucać konary, które mogą zrobić krzywdę. W miejsce wyciętych będą nowe nasadzenia.
2017-02-01 13:25:26