Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kajakiem na Przylądek Czterech Szkieletów [GALERIA]

Data publikacji: 24 stycznia 2019 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2019 r. 14:20
Kajakiem na Przylądek Czterech Szkieletów
 

Pięć zakątków kajakowych powstało w zespole przyrodniczo-rekreacyjnym "Przylądek Czterech Szkieletów" w Szczecinie Dąbiu. Te swego rodzaju parkingi dla wodniaków - choć nie tylko - nazywają się: Jeziorna, Płońska Kępa, Sadlińskie Łęgi, Trzebuskie Łęgi i Chełszcząca. 

„Przylądek Czterech Szkieletów” został zaprojektowany i zbudowany przez Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki na Sadlińskich Łęgach w Dąbiu. Pięć powstałych tam nowych zakątków wodnych to:Jeziorna, Płońska Kępa, Sadlińskie Łęgi, Trzebuskie Łęgi i Chełszcząca.

Zakątek Jeziorna - znajduje się w rejonie ul. Jeziornej, ok. 200 m od ujścia strugi Chełszcząca do jeziora Dąbie. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy, jak i rowerzystów oraz rolkarzy. Mogą przy nim cumować 4 kajaki.

Zakątek Płońska Kępa - zlokalizowany jest w części wodnej, przybrzeżnej cypla Płońska Kępa. Niedostępny od strony lądu. Przeznaczony dla użytkowników małych jednostek pływających – głównie kajakarzy. Wyposażony jest w pomost cumowniczy prostopadły do nurtu wody i zadaszony stół z siedziskami. Może tam cumować 8 kajaków.

Zakątek Sadlińskie Łęgi – mieści się w części przybrzeżnej jez. Dąbie, najdalej na północ wysuniętego cypla Sadlińskie Łęgi. Niedostępny od lądu. Przeznaczony dla użytkowników bardzo małych jednostek pływających – kajakarzy. Są tam pomosty:cumowniczy,   dojściowy i rekreacyjny, zadaszony stół z siedziskami. Cumować może do 8 kajaków.

Zakątek Trzebuskie Łęgi - zlokalizowany w części północnej Sadlińskich Łęgów, nieopodal granicy administracyjnej Szczecina i gminy Goleniów. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy, jak i użytkowników ścieżek rowerowo - rolkowych. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Zakątek Chełszcząca - znajduje się w rejonie wału przeciwpowodziowego, ok. 200 m na północ od ujścia do Dąbia strugi Chełszcząca. Przeznaczony dla wodniaków, jak i rowerzystów. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Przedsięwzięcie kosztowało 1 871 951,65 zł. „Zespół przyrodniczo-rekreacyjny "Przylądek Czterech Szkieletów” był współfinansowany (500 tys. zł) przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 

(g)

Fot. UM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tadeusz
2019-08-18 13:27:47
W artykule wspomniano o ścieżce rowerowej (wykonanej z białego szutru) ,jak i o możliwości jazdy dla rolkarzy.Ścieżka nie ukończona brakuje utwardzenia na pewnym odcinku a na rolkach po szutrze jazda nie bardzo.
tobago
2019-01-24 10:22:58
"Zespół przyrodniczo-rekreacyjnym "Przylądek Czterech Szkieletów"??? poważnie??? jednak wyjątkowi de.bile pracują w szczecińskich urzędach. Stara Rzeźnia, Fabryka Wody i ta rekreacja przy 4 szkieletach. No koorwa, urzędasy opamiętajcie się. Przestańcie otaczać ludzie takimi syfiastymi nazwami, dość jest gnoju na co dzień, żeby "upiększać" świat takimi nazwami.
Fajnie
2019-01-24 10:21:12
Czy wystarczyło pieniędzy na monitoring?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA