środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest

Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest (akt. 1)

Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest
Data publikacji: 2017-05-06 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:19
Wywietleń: 684 250434

Wolność dzisiaj w Polsce jest, i tylko ktoś, kto w ogóle nie dostrzega rzeczywistości może to kwestionować - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w kontekście organizowanego w sobotę w Warszawie przez PO "Marszu Wolności".

- Ten marsz będzie zabezpieczany przez policję i z całą pewnością nasze władze uczynią wszystko, by nie było żadnych prowokacji, żadnych przeszkód - powiedział Kaczyński w sobotę podczas wizyty w Szczecinie.

 - Przypomnijmy sobie jak do 2014 r. wyglądały marsze niepodległości 11 listopada - co marsz to prowokacje, to awantura. Przy innych demonstracjach było podpalanie budek, były prowokacje, o których mogliśmy się później z tzw. taśm od Sowy dowiedzieć - mówił.

- Mieliśmy rzeczywiście do czynienia z ograniczeniami wolności. Dzisiaj ta wolności istnieje, we wszystkich wymiarach, we wszystkich wymiarach, które są - można powiedzieć - praktykowane w państwach demokratycznych i tylko kompletne niedostrzeganie rzeczywistości może kogoś doprowadzić do wniosku, że dzisiaj wolność jest zagrożona - stwierdził szef PiS.

Prezes PiS wygłosił oświadczenie w Stoczni Szczecińskiej. Zaznaczył, że w ostatnich 27 latach, a w szczególności w okresie, kiedy rządziła PO, "to wszystko, co tworzyło życie Szczecina i Pomorza Zachodniego było niszczone".

- Było niszczone w sposób systematyczny. Wygaszane, niekiedy niszczone wręcz fizycznie, cięte, wywożone, mówię tutaj o urządzeniach, w tym urządzeniach bardzo ważnych, dla np. produkcji stoczniowej" - powiedział Kaczyński.

- Tej stoczni w której w tej chwili jesteśmy nie było, a dzisiaj pracuje już tutaj 1,6 tys. pracowników, oni wracają, okazuje się, że Polacy chcą wracać z innych krajów, z Norwegii, z Francji, i jest szansa i to taka szansa bardzo mocna, na to żeby w stosunkowo krótkim czasie tu znów pracowało 4,5 tys. osób" - dodał prezes PiS.

Dodał, że stocznia "Gryfia" po raz pierwszy od 12 lat osiąga zyski. "A przedtem twierdzono, że nic się nie opłaca, że wszystko trzeba zlikwidować, a najlepszym razie sprzedać w jakieś niepolskie ręce. To jest szanowni państwo nieprawda, jest szansa, w Szczecinie jest ogromny potencjał, tylko musi być wola polityczna, muszą być przedsięwzięcia, także te infrastrukturalne" - powiedział prezes PiS.

Jak mówił, trzeba było m.in pogłębić kanał miedzy Świnoujściem a Portem Szczecińskim, trzeba było dokończyć i uruchomić Gazoport, a także pogłębiać Odrę, by znów stała się rzeką żeglowną.

- Trzeba krótko mówiąc, czynić to wszytko, co powinno być czynione po to żeby polska gospodarka morska i gospodarka tego regionu ruszała i ona będzie ruszać" - powiedział prezes PiS.

- Mój świętej pamięci brat Lech Kaczyński mówił: silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu i my to powtarzamy, my tę ideę traktujemy, jako ideę praktyczną, która jest realizowana" - dodał.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest Kaczyński w Szczecinie: Wolność w Polsce jest

Komentarze

Pprzemodrzaóły
Panie Jarosławie - tylko nacjonalizm gospodarczy połączony z inżynierią społeczną - jeśli chce się Pan utrzymać u władzy, to trzeba zobaczyć jak postępowali inżynierowie społeczni w czasach kiedy kraje RWPG robiły wielki skok ekonomiczny, przemysłowy, przejście z zacofanego rolnictwa do kraju przemysłowego, demokracja powinna być w ramach interesu kraju i przeciętnych obywateli , przy jednoczesnej możliwości oczyszczania życia politycznego z elementów szkodliwych
2017-05-07 23:06:22
Gość
@Wawrzek jarek cie teraz nie usłyszy. Jest z joachimem na szczupakach.
2017-05-07 18:57:09
Wawrzek
Panie Prezesi Kaczyński żądamy aby to był ostatni marsz przestępców na wolności. Dość hucpy rabunku banków i majątku narodowego a ostatnio nawet Kamienic. Może nareszcie Szczecin odżyje, mamy dość polityków co to likwidowali przemysł zachodniopomorski, włamywali się do damskich torebek, jeździli pod prąd niemieckimi autostradami, rozwalali kolejne partie nawet te zakładane przez siebie - to umoczeni nieudacznicy
2017-05-07 15:34:23
Gość
masz tupet dziadu Przecież wszyscy w Szczecinie wiedzą że to Ty zacząłeś rozwalać naszą stocznię w 2006 roku
2017-05-07 10:11:10
gosc
@Olek troli opłacanych jest tutaj duzo wiecej,ruska V kolumna wynocha do moskwy na ruski mir jak wam nie pasuje wolnosc,demokracja i dobrobyt
2017-05-07 10:02:01
Gość
Kaczyński będziesz siedział Za zniszczenie Polski za 3 lata Trybunał Stanu osądzi twoje grzechy
2017-05-07 09:49:47
obserwator
Panie Prezesie Kaczyński,Pośle Kaczyński, Wielki Polaku, Prawdziwy Polaku. Aktualne są słowa Jana Pawła II w obecnym czasie: Odnów oblicze ziemi , tej ziemi.Mam tutaj na myśli Szczecin i całe zachodniopomorskie. Te słowa Jana Pawła II sa jak najbardziej aktualne dla dzisiejszej Polski.
2017-05-07 09:42:06
Marian
Wolnosc jest niszczona a rzeczywistosc jest zaklamywana w TVPIS!!! Konstytucja jest lamana, ludzie spisywani, przyroda jest niszczona (wycinka puszczy i innych drzew) a stanowiska we wszystkich spolkach obsadzone swoimi wiernymi!!! Stocznia Szczecinska padla przez SLD, PIS a PO dokonczyla swego w zamian za wejscie do UNI a stocznie w niemczech przejely rynek i pracownikow!!! Odra nie jest zeglowna bo taka umowa byla z Niemcami za to ze wstapilismy do UNI!!! Odra przed 90r byla bardzo waznym szlakiem wodnym! Mimo ze nie lubie PISiora to troche prawdy powiedzial ale ludzie juz to wiedza i dla tego czesc glosowala na PIS Ale chyba nikt nie przypuszczal ze PIS zmieni swoje metody i obietnice i zacznie dzialac jak KC_PZPR z lat 50!!! Obecnie niestety nie ma w naszej polityce zadnej partji ktorej mozna zaufac!!! PO- wprowadzalo mandaty i kontrole mimo ze byly niezgodne z konstytucja, chcialo sprzedac lasy, mialo gdzies pomorze zachodnie tylko trojmiasto sie liczylo SLD sprzedalo autostrady i reszki fabryk miedzy innymi dzieki temy teraz Kwasniewski jest zatrudniony w spolce kulczyka i zgarnia 50 tys zl miesiecznie na umowie cypryjskiej czyli nie odprowadza podatku w POLSCE!!! Nowoczesna Kukikiz kilka fajnych pomyslow ale to oszolomy nie majace kontaktu z rzeczywistoscia!!! PIS wybrala wiekszosc z 30 % spoleczenstwa bo 70% miala juz dosci i nie miala na kogo glosowac!!!!!! Ot cala rzeczywistosc POLSKA!
2017-05-07 07:52:25
Dlugopis...
Brawo Panie Prezesie i tak trzymac ! A ponizszym postkomunistom i pozostalym zakodowanym, udziela sie juz tylko "Wycie i Krzyk"... nad powoli zblizajaca sie dla Nich przepascia...!!
2017-05-07 01:53:39
KarOl
Racja po co tu przyjechał, też bym nie włożył w to miasto już nawet 1zł. Tyle mamy poznańskich firm dookoła, na zakupy również tam możemy jeździć( po drodze do pracy, Ikea sklep marzeń Szczecińskiej "arystokracji"). Proponuję również zasypać międzyodrze, co nam koczor będzie mówił. Ludzie obudźcie się ..Szczecin to już największe zapadlisko w Polsce, PO 8 lat nie poczyniło żadnych większych inwestycji! Też nie przepadam za Panem K. ale jak chce wrzucić pieniądze w nasz region to po co ten kwik!
2017-05-07 00:58:22
TZ.
Ciekawe, ale PiS bardzo interesuje się Pomorzem Zachodnim, i to w dobrym znaczeniu tego słowa. Za rządów Kaczyńskiego 20005-2007 zapadła decyzja o budowie gazoportu w Świnoujściu (chociaż bardzo zabiegał o to Gdańsk) - i gazoport już działa. Teraz zapowiada się - i wyszła nawet ustawa w tej sprawie - odbudowę przemysłu stoczniowego, a b. wiceminister Brzezicki mówił wprost, że chodzi tu o Szczecin. No i znalazły się wreszcie pieniądze na budowę tunelu w Świnoujściu. Kaczyński zauważa też potrzebę pogłębienia toru wodnego przez Zalew Szczeciński i odbudowy drogi wodnej Odry. Oby tak dalej!
2017-05-06 23:52:21
kZg
Kaczyński - taki, owaki , kłamie , wont - TAK PISZECIE antagoniści . A co Q... WY zaproponujecie swojemu miastu ? Może paradę miłości ? Żaden z wrogów " KACZORA " poza tym" wont ", NIC nie zaproponował . Może WAM żle w Szczecinie - to może wont stąd ?Konkretnie: pieprzenie , partyjne majaczenie -idżcie na dzIałkę , albo do kina .
2017-05-06 23:14:57
Kaczyński - pinokio
Wyjedź kłamco ze Szczecina i nigdy nie wracaj
2017-05-06 22:05:30
daro
Witaj w Szczecinie
2017-05-06 19:33:37
Myśl
Prezes Kaczyński mówi chyba o jakiejś innej rzeczywistości i jeśli w takiej rzeczywistości ma powrócić Stocznia Szczecińska to nie wróży powodzenia. Ale mimo wszystko jeśliby jednak się udało i było rentowne, to byłoby dobrze. Prezes Kaczyński mówił, że nie było wolności, bo marsze nacjonalistów 11 listopada nie były spokojne, a teraz są. A to oznacza tylko tyle, że aktualna władza po prostu hołubi nacjonalistów (delikatnie to nazywając), skutkiem czego oni nie mają przeciw czemu/komu demonstrować.
2017-05-06 18:45:26
mmmm
Jak to było: nie bojcie sie okłamywac głupich ludzi oni i tak we wszystko uwierza, działa do dzis
2017-05-06 18:29:54
M.Dem.
Jest jeszcze jeszcze jedna przyczyna, dla której Kaczyński znalazł się w Szczecinie. I dla której władztwo lokalne może wpaść we frustrację. Chodzi o INWESTYCJE W TECHNOLOGIE I W RODZAJ PSYCHOLOGICZNY LUDNOŚCI. W tym rejonie. Strategicznym dla militarno -politycznego rozwoju podporządkowywania świata ideologii mas. Od początku samego politycznych meandrow przyznania ujścia Odry ze Szczecinem systemowi obronnemu państw ZSRR. Jakie cele i metody przyswiecaja planistom i realizatorstwu inwestowania w tym rejonie, do nadal? Można podejrzewać, że istniała i istnieje obserwacja miedzynarodowa biegu rzeczy w tym temacie... Wyniki postępowania obserwacyjnego ...może nie bez związku z deportacja (o której pisze osoba podpisana "ZBJ" i ewentualnoscia politycznych konsekwencji dla Polski. Tak, w skrócie, może wyglądać przyczyna zainteresowania się polityków krajowych Szczecinem.
2017-05-06 18:28:07
@Olek
Chyba masz rację. Marsz w Warszawie okazał się klapą, więc frustraci próbują zaklinać rzeczywistość.
2017-05-06 18:14:28
Olek
Szkoda, ze redakcja nie podaje IP wpisującego. Ale i tak łatwo zauważyć, że gros opinii pochodzą od jednego leminga.
2017-05-06 17:53:42
obserwator
Tylko PIS na czele z Jaroslawem Kaczynskim jest w stanie wyprowadzic Polske z zapasci moralnej , spolecznej, mentalnej i gospodarczej.Tutuj jest potrzebna rewolucja w naszych umyslach i duszach.Zmiana mentalna.To samo sie dotyczy Szczecina. Aby mlodzi ludzie stad nie uciekali zagranice do Poznania , Warszawy, Wroclawia czy Gdanska.Pisze swiadomie zagranica bo te miasta uciekly nam lata swietlne od Szczecina a ich pozycja zbliza sie do miast europejskich jak Berlin, Londyn, Paryz, Madryt, Amsterdam. Czesto bywam w Poznaniu na przyklad i tam sie czuje jak w jakiejs europejskiej metropolii. Wystaczy wyjechac do Poznania aby poczuc sie jak zagranica. Taka prawda. I PIS zblizy SZCZECIN do Europy !!!!!
2017-05-06 17:50:37
o czym on bredzi ?
Nie ma ani wolności, ani stoczni - jest tylko pusty bełkot karłowatego starca
2017-05-06 17:48:21
Szczecinianka
wszystkie te anty- PIS-owskie wpisy zamieszczane są przez osoby po gimnazjach, już bez normalnych mózgów , którzy nawet nie potrafią logicznie spojrzeć dlaczego nie ma naszej stoczni a w Rostoku, taka przedtem maleńka stocznia i port, aktualnie są w pełnym rozkwicie i maja potężne zamówienia. Puknijcie się w te durne łby i zacznijcie myśleć.
2017-05-06 17:39:31
.
Kaczor precz!
2017-05-06 17:15:24
Wynoś się
z mojego miasta, mały człowieczku.
2017-05-06 16:41:54
M.Dem.
Do "ZBJ". "Szykanuje się ludzi ze względu na ich narodowość...". Dalej z tekstu wynika, że to dotyczy głównie Rosjan. Rosjanie nie są szykanowani ale są nielubiani przez wielu ale nie przez większość. Powód niechęci do nich: postępowanie, wybór zachowań w różnych sytuacjach codziennych, społecznych, politycznych. Można powiedzieć: także potwornosc. Można powiedzieć: strażnicy rewolucji w najgorszej odmianie. Nie ludzie. Czy organizacja zbrodni na zwierzętach (w nierzadkiej fascynacji ukrainskiej a także polskiej narodowości) nie jest w związku z tym stróżowaniem strategicznym? NIE NARODOWOSC (rosyjska) DECYDUJE O PRZYCZYNIE ANTYPATII ALE POSTĘPOWANIE. Nie do zniesienia. Poza tym: przyczyną deportacji jest, najprawdopodobniej i jeżeli ta deportacja ma miejsce, lekceważenie układów miedzynarodowych przez Rosjan także podpisanych. Chodzi chyba o to, że po 1997 roku wywieźli z Polski sprzęt militarny ale kadrę -rozmnozona kolejnymi pokoleniami, także w odmianie pasujących im psychologicznie Ukraińców (o odmianę psychologiczna chodzi) pozostawiając. Trudno polubić, wiązane z tą sytuacją, postępowanie z psami, kotami... Winni sobie sami tego, że wielu ludzi ich nigdy nie polubi. Przydałoby im się spojrzenie na siebie oczami osób trzecich.
2017-05-06 16:38:50
Szczeciński Patriota
Kaczyński precz od naszego Szczecina!
2017-05-06 16:28:35
Krzysztof
Trzeba było wyjść przed bramę a nie wysyłać na obywateli policję i swoich przydupasow zostałem spisany przez policję za to że byłem pod stocznią mała czarna kaczka boi się wyjść do ludzi
2017-05-06 16:28:29
histotiostworca
Historia uczy, ze wolnosc w Szczecinie zaczela sie od przyjazdu Kaczynskiego
2017-05-06 16:10:49
Mieszkaniec
Jestem z 2. sortu, pracuję w tym mieście i wychowuję dziecko, patrzę na tego gnoma i niedobrze się mi robi, że taki ktoś w ogóle ma czelność do tego miasta przyjeżdżać. Co, boi się dziś być w Warszawie? Tchórz zawsze tylko ciamkać umie i tyle. Precz, Panie K., z naszego miasta.
2017-05-06 16:06:28
PIS cofnęło Polskę do czasów głębokiej komuny
Cenzura i kłamstwa w TVP gorsze niż za Urbana. Prokuratorzy odgórnie sterowani przez partyjnych kacyków PIS. Za chwile to samo czeka sądy i o wyrokach też będzie decydował rządzący reżim. Rozdawnictwo posad i stołków pomiędzy rodziny i znajomych pisowców idzie w najlepsze. Panie i Panowie wróciliśmy do czasów Gomułki.
2017-05-06 15:46:13
weger
Gdzie ta stocznia ? O czym ten człowiek bredzi ? Stoczni Szczecińskiej od dawna już nie ma i NIE BĘDZIE. Wy ją zniszczyliście. Te 1,6 tyś ludzi to pracuje w specjalnej strefie utworzonej wiele lat temu, a nie w żadnej stoczni.
2017-05-06 15:19:51
Obiektywny
Święte słowa Panie Kaczyński. Całe szczęście że PiS troszczy się o Szczecin i Pomorze Zachodnie. W przeciwieństwie do tego co robiło PO, które miało nas w nosie. Tak zwanym lemingom, którzy opowiadają bajki o łamaniu praw człowieka i terrorze powinni ludzie z PiS nieustannie przypominać jak to na fali mowy nienawiści były członek PO zamordował w Łodzi działacza PiS-u. Potem tłumaczył się, że chciał zabić Kaczyńskiego. Powinni też przypominać ludziom o krótkiej pamięci jak do redakcji "Wprost" wtargnęła policja i ABW. Taką mieliśmy "demokrację". A tak naprawdę "...uj, ...upa i kamieni kupa".
2017-05-06 15:10:34
M.Dem.
Niedostrzeganiem rzeczywistosci bądź mylna interpretacją rzeczywistości dotknięte są polskie władze polityczne. Kolejne posunięcia społeczne, gospodarcze , polityczne są logicznie spójne z rozwojem władztwa mas (=strategia KLASOWA MAS, podporządkowania wszystkiego KONTROLI I WOLI MAS) a NIE Z JEDNYM, SPRAWIEDLIWYM jednakowo dla wszystkich grup społecznych, PRAWEM STANOWIONYM. Wygrywa, np., upodobanie bestialskiego usmiercania zwierzat, z prawem zwierząt do ochrony, z koniecznością prawną różnych oficjalnych i sekretnych służb do reagowania na to co się wyprawia ze zwierzętami na ulicach, cmentarzach, w domach. Dniem i noca. Krwisto i wrzaskliwie. Nieludzko. Ćwicza kontynuację rewolucyjnej drogi właściwymi jej metodami? Sumienie i człowieczenstwo w człowieku (gdy istnieje) mając za nic także? "WOLA MAS NAJWYŻSZYM PRAWEM" to ODWROTNOSC DEMOKRACJI.
2017-05-06 15:10:05
OK.2010
Panie Kaczyński KOGO Pan się boi w WARSZAWIE przed marszem, że musiał Pan uciekać, aż do SZCZECINA. Wiem jedno,że nie długo będzie Pan uciekał przed WŁASNYM CIENIEM. Życzę PANU TEGO NIE TYLKO JA.
2017-05-06 15:01:18
BUC
DO mieszkaniec, to na pewno ubek lub zomowiec nie dowartościowany do roboty się wziąć a nie judaszu tu skomlesz
2017-05-06 15:00:55
Kaczyński w Szczecinie
a w Głosie Szczecińskim ani słowa , kiedyś jak Gierek przyjeżdżał to było wiadomo a teraz tak żeby nikt nie wiedział , a chętnie bym go :przywitał'////// a pro po stępki pod pierwszy prom . miał być przetarg na wykonanie pierwszej sekcji 62 tony , cisza........a czasu już mało do drugiej połowy czerwca bodaj 26 czerwca
2017-05-06 14:56:24
Kaczyński łżesz jak pies
Wolność to była w Polsce przed pazdziernikiem 2015 roku. Teraz mamy czasy deptania demokracji, terroru i łamania praw człowieka. Idź się udław dyktatorze !
2017-05-06 14:49:00
ZBJ
Właściwie po co przyjechał do Szczecina ten poseł PiS? Pogadać o wolności w Polsce w kontekście olbrzymiej manifestacji w Warszawie? Dopóki są więzieni w Polsce ludzie za poglądy polityczne (vide Mateusz Piskorski), zza poglądy są wyrzucani z pracy (m.in. w mediach), dopóki szykanuje się i deportuje ludzi wyłącznie ze względu na ich narodowość (Rosjan) - to o żadnej wolności w Polsce nie ma mowy.
2017-05-06 14:44:55
Po co ten karzeł tu przyjechał ?
Wynocha ze Szczecina - tu nic nie zniszczysz
2017-05-06 14:34:42
Mix
Wolność w Polsce jest....dla ludzi lepszego sortu.
2017-05-06 14:18:06
Mieszkaniec
Kaczyński - ręce precz od Szczecina!
2017-05-06 13:30:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy