poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Kaczyński: Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu

Kaczyński: Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu

Kaczyński: Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu
Data publikacji: 2017-04-27 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-29 11:54
Wywietleń: 1215 248443

Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z rozwagą, nie pod naciskiem mediów czy opozycji – dodał.

Prezes PiS był pytany m.in. o to, czy sytuacja dojrzała do rekonstrukcji rządu.

- Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z ogromną rozwagą, spokojnie, nie pod naciskiem mediów, nie pod naciskiem opozycji. Jeżeli coś trzeba zmienić - to faktycznie trzeba. Ale na pewno nie na takiej zasadzie, że ktoś coś napisał, ktoś coś powiedział, ktoś o coś ma pretensję. W żadnym wypadku nie w ten sposób - powiedział.

Dopytywany, czy nie ma potrzeby rekonstrukcji, odpowiedział: - Ja dzisiaj takiej potrzeby nie widzę.

Portal zapytał też prezesa PiS, jak ocenia postawę minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

- To jest minister koalicyjny (Streżyńska należy do partii Polska Razem – PAP)i tylko w tych ramach mogę to traktować jako coś, co nie prowadzi do ostrych decyzji ze strony pani premier. No ale koalicja to koalicja, tyle w tej sprawie mogę powiedzieć. Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces - nie jestem pewien – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odpowiedział też na pytanie dotyczące sondażu dla Faktów TVN, który wskazuje na to, że największym poparciem cieszy się PO.

- Zawsze takie rzeczy trzeba brać pod uwagę, ale też trzeba widzieć tendencje. Trzeba do tego podchodzić spokojnie. Wydaje się, że rzeczywiście nastąpił pewien dołek poparcia po sprawie wyboru Donalda Tuska, ale potem szybko nastąpiło odbicie - podkreślił.

- Część tak zwanych sondaży to niestety operacje niewiele mające z sondażami wspólnego. Ale oczywiście żadnego sygnału nie lekceważymy - dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński był też pytany o wizytę przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w Polsce, w związku z przesłuchaniem w prokuraturze w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB.

- To wyglądało jak prapoczątek kampanii prezydenckiej. Tak wyglądało. Ale czy to faktycznie kampania czy tylko chęć uniknięcia kompromitacji jaką jest ewentualne uwikłanie w sprawę jakiej dotyczyło przesłuchanie - nie umiem powiedzieć - ocenił prezes PiS.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Jarun
Kto to powiedział i o kim: "Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu.
2017-04-29 10:42:59
Jarun
Na anonimy nie odpowiadam.
2017-04-29 10:28:20
do Jaruna
Zresztą apogeum biznesowej i politycznej aktywności ojca Rydzyka zaczęło się dopiero po śmierci Jana Pawła II, który NIGDY nie pozwoliłby na takie cyrki w Polsce!
2017-04-28 18:56:57
do Jaruna
c.d. Zresztą Kościół w Polsce zaczął żyć własnym życiem. Rydzyk nie słucha biskupów, biskupi nie słuchają Papieża i Watykanu. Polski Kościół ma już coraz mniej wspólnego z Kościołem Rzymsko-Katolickim. To już jest jakiś odłam, albo sekta.
2017-04-28 18:05:12
do Jaruna
To bardziej jest kpiną z konstytucyjnego zapisu o rozdziale kościoła od państwa. Swoją drogą gdyby Kaczyński w końcu otwarcie przeciwstawił się Rydzykowi mogłoby to przysporzyć mu wielu nowych zwolenników, ale czy jest już na to gotowy? Ba! Czy kiedykolwiek będzie? Chyba nie starczy mu odwagi. To niestety w bliższej lub dalszej przyszłości pociągnie go na dno...
2017-04-28 17:59:25
Jarun
Kpiną z chrześcijaństwa i nauk Chrystusa jest to, że zakonnicy Redemptoryści wtrącają się do polityki i popierają określoną partię. Powinni być zdelegalizowani (tak jak Putin zdelegalizował Świadków Jehowych) a mienie ich powinno przejść na skarb państwa. To drwina z Pisma Świętego i Bożego Słowa; jak siedemdziesięciolatek do trzydziestolatka mówi: ojcze. Albo: Maryja zawsze dziewica. Po urodzeniu Jezusika nie była dziewicą. Zresztą jako dobra, pobożna Żydówka prawdopodobnie miała dużo dzieci. To kpienie z mężatki, jeżeli mówimy do niej, czy o niej: zawsze dziewica. Jednak na idiotów lekarstwa nie ma. A gdy do tego dochodzi kasa (mamona) no to widzimy uśmiech diabła. PS. Jednak chłop bez baby głupieje, a baby to w ogóle durnieją. Wymyślają sobie misję do spełnienia.
2017-04-28 17:22:57
xyz
Rydzyk trzyma w garści "żelazny elektorat" PiS-u i Kaczyński ma do wyboru dwie opcje. Albo słuchać bezwzględnie ojca dyrektora, albo odejść w polityczny niebyt. Kaczyński próbuje wprawdzie zbudować sobie nowy własny elektorat czyli nepotycznie obsadza "swoimi ludźmi" (w wielu przypadkach kompetencje tych ludzi to istna kpina) i rozbudowuje wbrew wyborczym obietnicom biurokrację i aparat administracji publicznej. Bo ci pisowscy urzędnicy i ci ze spółek skarbu państwa przy następnych wyborach będą mieli najwięcej do stracenia w przypadku zwycięstwa innej opcji politycznej. Podkreślam, nie jestem za PO ani postSLD. Jestem za normalnością, której u nas nie ma. Niezależnie kto rządzi.
2017-04-28 16:52:47
xyz
Ojciec Rydzyk nie pozwolił ruszać Kaczyńskiemu swojego Tercetu Egzotycznego czyli Macierewicz, Waszczykowski i Szyszko i basta! Ta trójka najbardziej niszczy wizerunek PiS-u, a co najgorsze Polski w świecie. No, ale co może Kaczyński przy Rydzyku? NIC!
2017-04-28 16:41:40
Jarun
Tak czy siak nie ma powrotu dla złodziejskiej spółki bez odpowiedzialności: PO-PSL. Na nic też zda się fałszowanie i naciąganie niby poparcia w społeczeństwie dla Tuska. Ryży z Brukseli powinien trafić do celi ! Jasne ?!
2017-04-28 15:24:22
do @PO
Trop paranoiczko-"gość" co ja wyprawiałem 68 lat temu a mam 26. Nieźle cię wali w czuprynkę.
2017-04-28 14:17:10
Gość
Po zmianie nazwy na... ni-kumajacego-lota, Takich "obozow" za kratkami... doczekacie sie predzej czy pozniej za to... co powyprawialiscie w Polsce i z Polska - przez 68 lat w latach 1945-2015 ! A jako "paranoiczka" bede dalej dlugo klaskac i bic Duze Brawa dla PiS-u i reszty Prawicy...bo od 1,5 roku zaczynaja dobrze Rzadzic dla dobra calej R.P. i jej Mieszkancow !!
2017-04-28 11:33:39
niklot
Wszystko co zrobi PiS popieram ! To dopiero jest fanatyzm albo upośledzenie umysłowe. Jak PiS zrobiłby obozy koncentracyjne - to też paranoiczko będziesz klaskać. Znając ciebie -to będziesz.
2017-04-28 09:47:33
Gość
Dlugo PiS... i tak trzymac ! Cala naprzod Panie Prezesie, gdyz opozycja szuka tylko "dziury w calym" i dalej nie moze pogodzic sie z przegrana w dniu 25.10.2015 roku !!
2017-04-28 00:36:23
Jarun
Pani premier i pan prezydent wiedzą, że mało mają do powiedzenia i coraz bardziej robią się nerwowi. Beata Szydło zdaje sobie sprawę z tego, że to nie ona decyduje: kto będzie w rządzie a kto musi odejść. Śnieg stopniał i nasz narciarz poleciał do Meksyku, tam chciał odznaczyć polskiego konsula. Ten jednak odrzekła - Pal gumę harcerzyku.
2017-04-27 15:43:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie