poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Macron stawia Kaczyńskiego na równi z Putinem

Macron stawia Kaczyńskiego na równi z Putinem

Macron stawia Kaczyńskiego na równi z Putinem
Data publikacji: 2017-05-02 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2217 248897

Wypowiedź kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona, w której postawił w jednym szeregu Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina, jest bardzo zła i naganna, jestem nią oburzony – ocenił we wtorek (2 maja) marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Jak powiedział powiedział na poniedziałkowym wiecu w Paryżu: "Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady".

– Bardzo zła, naganna i niedobra wypowiedź. Mógłbym powiedzieć, że pan Macron jest niedoedukowany, że nie zna sytuacji w Polsce, mógłby się bardziej zorientować, jak sytuacja w Polsce wygląda – powiedział we wtorek w radiowej Trójce Karczewski. – To jest przesada i nie można tego tłumaczyć tym, że to jest końcówka kampanii wyborczej. Jestem oburzony tą wypowiedzią. Zastanawiałem się, czy ja mam w jakiś sposób na to reagować i jeszcze podejmę decyzję, czy jednak nie napisać listu do swojego francuskiego odpowiednika przewodniczącego Senatu i powiedzieć, że takie zachowanie jest niegodne przyszłego prezydenta Francji i nie powinien się tak wypowiadać.

(pap)

Na zdjęciu: Kandydat na prezydenta Francji – Emmanuel Macron

Fot. EPA/IAN LANGSDON

Komentarze

39-letnie "po-dniecenie"...
A moze Ktos jeszcze zdazy Zaprosic tego Macrona, na duza Porcje Zimnego Macaronu... by Facio choc troche wpierw "OSTYGL" - bo juz przed Wyborami wygaduje glu-po-ty... a co dopiero bedzie dalej ??
2017-05-06 01:24:51
pppp
No to narodowce w tshirta zaklete powinny teraz porzucic onry i inna mlodziez wszechruska i glosowac na jarozbawa skoro spelnia postulaty ich mocodawcy putina ,lepiej sie zainteresujcie co j kaczynski w wywiadzie dla gazety polskiej z 2002 roku mowil o radiu maryja,tadeuszu, a i nadajniki radia maryja sa w rosji, przypadek? nie sadze.
2017-05-03 14:30:58
Gość
Do poniższej... podrapanej, A ile razy ciebie podrapano "Specjalnym G-skalpelem"... przed lub po ktorejs Manifie...(?) ze aż tak cie to ponosi ? I ile godzin dziennie... przesiadujesz przy Kurierowej stronie - pilnując każdego wpisu ? Oczekujemy wiec odpowiedzi...!
2017-05-03 12:01:04
podrapana
Gość ty masz naprawdę czoło podrapane (przez lekarza skalpelem). Napisz sobie na brudno i przeczytaj albo daj oddziałowej do przeczytania. I nie pisz "do poniższej".
2017-05-03 10:53:28
Gość
39-letni Macron ponownie jako "zgaduj-zgadula"... Ze tez inaczej nie mogla Mu "socjalistycznie podpowiedzieć"... Jego 64-letnia Żona ??
2017-05-02 23:19:30
Jarun
A kto wie co prezydent (nastajaszczyj!) W. Putin uzgodnił (pokątnie) z Merkelową. Mógł powiedzieć: Jak zgłosicie pretensje do Ziem Zachodnich, to my nie będziemy protestować. Powiemy, że to wasza sprawa. No tak?! A Polska w Europie obrońców nie ma. To Armia Czerwona zdobyła te ziemie i przekazała Polsce (Śląsk i Pomorze). Związku Radzieckiego nie ma i układy są nieważne. Zresztą Niemcy nie podpisali traktatu z Polską. O przyjaźni owszem ale nie o granicach. A na wschodzie Rosja nie ma naszych ziem. To Litwa, Białoruś i Ukraina "okupuje" polskie ziemie, bo tak chciał Stalin. Dlaczego nie można wrócić do granic sprzed 1939 r.? Bijta się "skolko ugodna" (ile wlezie). Co zagarniecie -to wasze !
2017-05-02 20:52:14
Jakób
Czyżby: Le Pen = długoPiS ?
2017-05-02 19:07:02
Gość do @ Jarun-a
"Ostatecznie wykiwał Obamę, zajął Krym i lachę położył na Europę." Masz "słuszną rację" (to "prezydęt"), jako dowód cyt. z dzisiejszego TVN-u:... "Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała we wtorek w Soczi, że ma nadzieję na cofnięcie sankcji wobec Rosji, jednak tylko wtedy, gdy zrealizowane będą porozumienia mińskie, których celem jest uregulowanie konfliktu na wschodzie Ukrainy. (http://www.tvn24.pl)"... O Krymie nie wspomniała, znaczy "uże prodan".
2017-05-02 18:40:37
Jarun
Ty pętaku - naszemu kaczorkowi to do kupra nie sięgasz. A porównanie do Putina to zaszczyt. Ostatecznie wykiwał Obamę, zajął Krym i lachę położył na Europę. Cały świat teraz liczy się z Rosją. A Jarek ci zapamięta... a mściwy jest okrutnie i spierze cię po tym wymuskanym pysku.
2017-05-02 15:21:13
Szczeciński patriota
Macron stawia Kaczyńskiego na równi z Putinem. I słusznie! Nikt tak nie szkodzi Polsce i zjednoczonej Europie jak panowie Putin i Kaczyński.
2017-05-02 14:54:25
opinia
Macron - we Francji nazywany pogardliwie "pieluchą", co mówi samo za siebie. Klasyczny przykład uległego karierowicza, bez moralnego kręgosłupa i szacunku dla pryncypiów - nie licząc lewackiego liberalizmu. W sumie - niestety - "pielucha" jest doskonałą ilustracją współczesnej Francji, przypominającej rozwiązłą i rozkapryszoną kobietę, którą każdy może mieć.
2017-05-02 14:38:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy