Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Jezdnia równa, ale jeszcze bez oznaczeń

Data publikacji: 10 października 2016 r. 15:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Jezdnia równa, ale jeszcze bez oznaczeń
Fot. Mirosław WINCONEK  

Kończy się remont ul. Floriana Krygiera w Szczecinie. Ostatnie roboty trwają na poboczach. Położono już nową nawierzchnię, ale na drodze nadal obowiązują ograniczenia prędkości dla samochodów, bo drogowcy utwardzają pasy poboczy po obu stronach trasy. Nie ma też jeszcze oznakowania poziomego.

Remont nawierzchni ul. Floriana Krygiera na odcinku 5 km od wiaduktu kolejowego przy ul. Nasypowej do mostu Gryfitów kosztował 4,5 mln zł. Roboty rozpoczęły się 20 sierpnia. Na interwencyjną wymianę spękanej, z dziurami i koleinami jezdni przeznaczone zostały pilną ścieżką pieniądze w czerwcu br. poprawką w budżecie miasta, przyjętą przez radnych.

Po sfrezowaniu starej nakładki wylany został nowy asfalt. Wykarczowane zostały na większą niż to było dotąd szerokość (do 1 m) pasy poboczy. Ich nawierzchnia jest teraz utwardzana, a wykorzystywany jest w tym celu zmielony, z odzysku frez.

Malowanie pasów na jezdni ze względów technologicznych wykonywane jest zwykle nie tuż po ułożeniu nowej asfaltowej nawierzchni, ale dopiero po kilku tygodniach, bo dopiero wtedy nakładka ma takie właściwości, że  farba się nie odklei. Pasy mają być malowane grubowarstwową farbą. Wykonawca ma rozpocząć prace w tym tygodniu, o ile warunki atmosferyczne pozwolą na ich rozpoczęcie.

Poza nowymi liniami rozgraniczającymi pasy jezdni w obu kierunkach, pojawią się dodatkowo linie oddzielające oba pasy jezdni od strony poboczy.

Przypomnijmy, że to remont doraźny. Docelowo ta droga, która łączy Podjuchy z Pomorzanami i Gumieńcami, ma przejść kapitalną przebudowę. W założeniu, mają powstać nowe mosty oraz dwie jezdnie lub jedna szersza. Wiosną tego roku władze miasta złożyły dokumenty do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z puli środków  przeznaczonych na drogi krajowe w miastach na prawach powiatu. Zlecone zostało też opracowanie koncepcji, na podstawie której w 2017 r. roku miałby być wykonany projekt przebudowy ulicy między mostami Pomorzan i Gryfitów. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Na zdjęciu: Trwają roboty na poboczach drogi między Podjuchami i lewobrzeżem do wysokości Dziewoklicza i Pomorzan.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

asd
2016-10-10 22:36:14
Autostrada Poznańska (im. Floriana Krygiera) po liftingu.
Gorzka prawda ale prawda
2016-10-10 20:16:11
Nie nastawiajmy się i nie łudźmy,że teraz będzie "Centrala" wspierała ten projekt.Z wszystkiego się wycofują lub zwyczajnie rezygnują,kłamią i wciskają plebsom ciemnotę szukając różnych absurdalnych powodów swej decyzji.Jesteśmy traktowani "po macoszemu" jak "piąte koło u wozu" Ta prowizorka zostanie z nami na kolejne 20 lat.
szkoda
2016-10-10 18:42:11
bye, bye autostrado. przebudują Cie jak S3 doswinoujścia
Ch. Eng.
2016-10-10 18:01:12
W ubiegłym tygodniu w południe widziałem trzech drogowców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA