wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wagi zamontują na rogatkach

Wagi zamontują na rogatkach

Wagi zamontują na rogatkach
Data publikacji: 2016-10-05 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 406 157890

W najbliższy czwartek po godzinie 19-ej rozpocznie się wymiana nawierzchni w okolicy szczecińskiego Basenu Górniczego. Tym razem to przygotowania do montażu sensorów do wag preselekcyjnych, które pojawią się w tym roku w kilku miejscach na rogatkach miasta, a dokładniej na najbardziej oblężonych przez samochody ciężarowe trasach wjazdowych i wyjazdowych. Cel instalacji systemu? Ograniczenie ruchu pojazdów przeciążonych na szczecińskich drogach.

Prace na ul. Gdańskiej potrwają od czwartkowego wieczora do soboty włącznie, 8 października. Prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych każdego dnia po godz. 19-ej, aby nie powodować zbyt dużych utrudnień w ruchu. Nawierzchnie jezdni ulicy Gdańskiej wymienione zostaną na odcinkach ok. 100 metrów na wysokości Basenu Górniczego w obu kierunkach.

- Głównym celem instalacji wag preselekcyjnych jest ograniczenie ruchu pojazdów przeciążonych na wybranych drogach w Szczecinie. System WIM-P (Weight in Motion Preselection) to komputerowy system do automatycznego wykrywania i identyfikacji pojazdów ponadgabarytowych bez ich zatrzymywania - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.  

Specjalne czujniki mają rejestrować przejazd pojazdów, mierzyć nacisk koła na nawierzchnię drogi i za pośrednictwem sterowników przeliczać dane z pomiarów na ciężar nacisku na koła, osi i wskazywać łączny ciężar pojazdu. Pętle indukcyjne będą służyć do pomiarów prędkości i łącznej długości pojazdów. Natomiast kamery i systemy identyfikacji mają rejestrować takie informacje, jak markę i model danego pojazdu, jego numer rejestracyjny oraz datę i godzinę przejazdu.

- System charakteryzuje się dużymi zakresami pomiarowymi: nacisk na oś: 500 – 20.000 kg, brak wrażliwości wyników ważenia w zakresie prędkości przejazdu od 15 – 170 km/h, zakres temperatur pracy od -40 stopni do 80 stopni Celsjusza - dodaje H. Pieczyńska. 

Przedstawiciele szczecińskiego ZDiTM podpisali umowę z konsorcjum firm DUORS sp. z o.o. i SAFE Co. Ltd sp. z o.o. na wykonanie w formule „zaprojektuj i zbuduj” miejsc do ważenia pojazdów (wag preselekcyjnych) w wybranych lokalizacjach na nitkach wjazdowych dróg do miasta i ich pasach wyjazdowych latem tego roku. Spółki zaoferowały montaż ich za najniższą cenę. Koszt to 2 801 001,50 zł. Wykonawca na realizację zadania ma 125 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Taki termin realizacji zlecenia podał sam w swojej ofercie.

Wagi z oprzyrządowaniem zainstalowane zostaną także na ul. Cukrowej, będącej fragmentem drogi krajowej nr 13 w granicach administracyjnych miasta, na odcinku przed zjazdem w Warzymicach do Rajkowa, na ul. Emila Zegadłowicza za skrzyżowaniem z ul. Jaworową i na ul. Floriana Krygiera (rejon drogi przy Odrze Wschodniej). ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach:

Ulica Emila Zegadłowicza, prowadząca z Głębokiego do Pilchowa. Rejon skrzyżowania z ul. Jaworową. I odcinki ul. Gdańskiej w rejonie Basenu Górniczego to dwie z czterech lokalizacji w Szczecinie, gdzie wkrótce pojawią się specjalne wagi.

 

Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach Wagi zamontują na rogatkach

Komentarze

Marian
No wlasnie czemu tylko przy gorniczym a nie w innych miejscach na rogatkach szczecina tak aby ograniczyc niszczenie drog Dabia Zdroji Podjuch?
2016-10-05 22:58:00
bezsensu
Ciekawe, czemu nie na rogatkach, tylko przy wjeździe do centrum. A Dąbie to co - psy dupami szczekają?
2016-10-05 20:42:18
KIKI
jEST DOCHÓD WŁASNY GMINY DLACZEGO NIE ZROBIONO TEGO 10 LAT TEMU
2016-10-05 17:28:46
Batalionów Chłopskich
NIECH PREZYDENT MIASTA ZAPRZESTANIE WYDAWANIA ZEZWOLEŃ NA PRZEJAZD PRZEZ BATALIONÓW CHŁOPSKICH SAMOCHODAMI O MASIE POW 1O TON .JEST TOEWIDENTNE SKRACANIE DROGI DO GRYFINA PRZEZ NP.SILO TRANS I INNYCH .MAJA DROGĘ PO STRUGA I KAWAŁEK A 6.NISZCZA JUZ ZNISZCZONĄ NAWIERZCHNIĘ , HAŁASUJĄ I DYMIĄ Z RUR WYDECHOWYCH
2016-10-05 17:26:59
111
przy basenie to trzeba by zamontowac fotoradar bo co pare dni jakis debil w bmw sie tam rozwala
2016-10-05 14:27:40
kierowca
Nareszcie coś sensownego.
2016-10-05 14:01:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy