Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Jeszcze odbiór i będzie można korzystać. Rekreacja nad Łarpią [GALERIA]

Data publikacji: 08 maja 2023 r. 06:15
Ostatnia aktualizacja: 08 maja 2023 r. 08:15
Jeszcze odbiór i będzie można korzystać. Rekreacja nad Łarpią
Nad Łarpią powstały m.in. miejsca do zabawy dla najmłodszych, do aktywności ruchowej, stoliki do gry w szachy, pomosty... Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Zakończono inwestycję związaną z rozbudową terenów rekreacyjnych nad Łarpią w Policach - poinformował burmistrz gminy na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach. Wciąż jednak remontowany fragment terenu nad tą rzeką jest ogrodzony i oznakowany tablicami zakazującymi wstępu. Mają zniknąć jeszcze w tym miesiącu. 

Na zakończenie tej inwestycji trzeba było długo czekać. Dużo dłużej, niż zakładano przy jej rozpoczęciu. Pierwszy wykonawca miał problemy. Tak duże, że gmina musiała wypowiedzieć mu umowę.

- Po odstąpieniu w październiku 2022 roku od umowy z dotychczasowym wykonawcą robót, dokończenia realizacji inwestycji podjęło się Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net (to spółka gminna - red.) - przypomina burmistrz Władysław Diakun, i dodaje, że realizacja tej inwestycji właśnie dobiegła końca.

Policzanie jednak jeszcze z niej korzystać nie mogą. 

- Obecnie kompletowana jest dokumentacja do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Policach - mówi burmistrz. - W drugiej połowie maja teren powinien być udostępniony mieszkańcom.

Teren jest monitorowany, co ma zapobiec m.in. jego dewastacji. ©℗

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Relax
2023-05-08 12:18:37
Fajnie, że uda się akurat przed wakacjami. Oby pogoda zawsze dopisywała.
emeryt
2023-05-08 10:54:01
Wszystkie inwestycje Gminy zawsze są opóźnione. Może uda się tam pospacerować w przyszłą majówkę, jak dożyjemy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA