środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jest dochodzenie w sprawie pasażera

Jest dochodzenie w sprawie pasażera

Jest dochodzenie w sprawie pasażera
Data publikacji: 2015-12-11 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1639 51654

Świnoujście. Pasażer, który wczoraj wieczorem znalazł się za burtą promu Skania to 41-letni mieszkaniec Chodzieży. Mimo trwającej 10 godzin akcji ratowniczej - nie udało się go znaleźć. Policja oraz prokuratura prowadzą dochodzenie w sprawie zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie i sprawdzany jest monitoring.

- Na promie czynności przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, ze pasażer znalazł się za burtą promu Skania w czwartek około g. 18.10. To 41-letni mieszkaniec Chodzieży. Obecnie trwają ustalenia, co było przyczyną zdarzenia. Sprawdzany jest monitoring i przesłuchiwani są świadkowie - mówi Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Sprawę prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Okoliczności zdarzenia mają zostać dokładnie zbadane. Mężczyzny nie udało się znaleźć. W nocy akcję ratowniczą cały czas utrudniał wiatr, który wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta. O zakończeniu akcji zadecydowało Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne z siedzibą w Bremen, które koordynowało akcję. W poszukiwaniach brały udział cztery promy pasażerskie, jednostki z Niemiec, Polski (a konkretnie Passat ze świnoujskiego SAR-u) i Szwecji oraz dwa śmigłowce. Do zdarzenia doszło na niemieckich wodach około 20 mil morskich od główek świnoujskiego portu.

 

Tekst i fot. BaT

 

Komentarze

Promowe " Cyrki "...,
Pewien Gosciu plynal kiedys Promem ze Skandynawi do Polski. I jak wypil kilka piw... to zaczal na pokladzie na zewnatrz pokazywac... ile to On tam nie zarobil ! Na szczescie po dluzszym czasie odzyskal przytomnosc z powazna rana glowy, ale juz w Swinoujskim Szpitalu... i oczywiscie calkowicie "ogolocony" z zarobionych pieniedzy ! Dobrze ze nie "wyladowal" za burta ! !
2015-12-12 23:08:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie