Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Jest dochodzenie w sprawie pasażera

Data publikacji: 2015-12-11 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:37
Jest dochodzenie w sprawie pasażera
 

Świnoujście. Pasażer, który wczoraj wieczorem znalazł się za burtą promu Skania to 41-letni mieszkaniec Chodzieży. Mimo trwającej 10 godzin akcji ratowniczej - nie udało się go znaleźć. Policja oraz prokuratura prowadzą dochodzenie w sprawie zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie i sprawdzany jest monitoring.

- Na promie czynności przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, ze pasażer znalazł się za burtą promu Skania w czwartek około g. 18.10. To 41-letni mieszkaniec Chodzieży. Obecnie trwają ustalenia, co było przyczyną zdarzenia. Sprawdzany jest monitoring i przesłuchiwani są świadkowie - mówi Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Sprawę prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Okoliczności zdarzenia mają zostać dokładnie zbadane. Mężczyzny nie udało się znaleźć. W nocy akcję ratowniczą cały czas utrudniał wiatr, który wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta. O zakończeniu akcji zadecydowało Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne z siedzibą w Bremen, które koordynowało akcję. W poszukiwaniach brały udział cztery promy pasażerskie, jednostki z Niemiec, Polski (a konkretnie Passat ze świnoujskiego SAR-u) i Szwecji oraz dwa śmigłowce. Do zdarzenia doszło na niemieckich wodach około 20 mil morskich od główek świnoujskiego portu.

 

Tekst i fot. BaT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Promowe " Cyrki "...,
2015-12-12 23:08:45
Pewien Gosciu plynal kiedys Promem ze Skandynawi do Polski. I jak wypil kilka piw... to zaczal na pokladzie na zewnatrz pokazywac... ile to On tam nie zarobil ! Na szczescie po dluzszym czasie odzyskal przytomnosc z powazna rana glowy, ale juz w Swinoujskim Szpitalu... i oczywiscie calkowicie "ogolocony" z zarobionych pieniedzy ! Dobrze ze nie "wyladowal" za burta ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA