Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Akcja poszukiwawcza zakończona (akt. 2)

Data publikacji: 10 grudnia 2015 r. 21:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Akcja poszukiwawcza zakończona (akt. 2)
 

Po 10 godzinach zakończyła się akcja ratownicza poszukiwania mężczyzny, który znalazł się za burtą promu Skania. Nie udało się go odnaleźć. Akcje ratowniczą cały czas utrudniał wiatr, który wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta. O zakończeniu akcji zadecydowało Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne z siedzibą w Bremen, które koordynowało akcję.

***

Wcześniejsza informacja

Trwają poszukiwania pasażera, który wypadł za burtę promu Skania pływającego ze Świnoujścia do Skandynawii. Jak powiedzieli „Kurierowi” w świnoujskim SAR w akcji poszukiwania bierze udział ich jednostka, helikopter, trzy promy pasażerskie (Skania, Wolin i Mazovia) oraz jednostki z Niemiec.

Do wydarzenia doszło w czwartek o g. 18.05. Pasażer, który znalazł się w wodzie to Polak. Wszystko rozegrało się 20 mil morskich od główek portu w Świnoujściu. Jest to obszar podlegający pod niemieckie ratownictwo morskie i to Niemcy koordynują działania związane z poszukiwaniami mężczyzny. Nie wiadomo jeszcze do kiedy będzie trwać akcja ratownicza. Wiadomo natomiast, że przez kilka godzin nie udało się znaleźć pasażera Skanii.

Dodajmy, że niemal dokładnie dwa lata temu doszło do podobnego zdarzenia. Za burtą wchodzącego do portu w Świnoujściu promu Wawel znalazł się mężczyzna. Nie udało się go uratować.

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Neptun,
2015-12-10 22:56:00
Przykra sprawa...i powodow moze byc kilka: alibo wiatr zdmuchnal Goscia z pokladu gdzie mogl byc np. za bardzo na "holu"... czy ewentualnie Ktos Mu w tym "pomogl"...? Nie mozna rowniez wykluczyc smobojstwa ? Ciekawe tez, czy sa Swiadkowie...i co ewentualnie zarejestrowaly kamery pokladowe ? Dlatego w przypadkach sztormowej pogody, powinien obowiazywac.... zakaz wychodzenia na zewnatrz na poklad ! !
aga
2015-12-10 22:48:30
wiadomo coś więcej? choć by ile potrwa akcja ratunkowa? czekam na męża u brata z dziewczyną sa na innym promie który pomaga w akcji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA