wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Akcja poszukiwawcza zakończona (akt. 2)

Akcja poszukiwawcza zakończona (akt. 2)

Akcja poszukiwawcza zakończona (akt. 2)
Data publikacji: 2015-12-10 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:12
Wywietleń: 2059 49610

Po 10 godzinach zakończyła się akcja ratownicza poszukiwania mężczyzny, który znalazł się za burtą promu Skania. Nie udało się go odnaleźć. Akcje ratowniczą cały czas utrudniał wiatr, który wiał z siłą pięciu stopni w skali Beauforta. O zakończeniu akcji zadecydowało Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne z siedzibą w Bremen, które koordynowało akcję.

***

Wcześniejsza informacja

Trwają poszukiwania pasażera, który wypadł za burtę promu Skania pływającego ze Świnoujścia do Skandynawii. Jak powiedzieli „Kurierowi” w świnoujskim SAR w akcji poszukiwania bierze udział ich jednostka, helikopter, trzy promy pasażerskie (Skania, Wolin i Mazovia) oraz jednostki z Niemiec.

Do wydarzenia doszło w czwartek o g. 18.05. Pasażer, który znalazł się w wodzie to Polak. Wszystko rozegrało się 20 mil morskich od główek portu w Świnoujściu. Jest to obszar podlegający pod niemieckie ratownictwo morskie i to Niemcy koordynują działania związane z poszukiwaniami mężczyzny. Nie wiadomo jeszcze do kiedy będzie trwać akcja ratownicza. Wiadomo natomiast, że przez kilka godzin nie udało się znaleźć pasażera Skanii.

Dodajmy, że niemal dokładnie dwa lata temu doszło do podobnego zdarzenia. Za burtą wchodzącego do portu w Świnoujściu promu Wawel znalazł się mężczyzna. Nie udało się go uratować.

BaT

Komentarze

Neptun,
Przykra sprawa...i powodow moze byc kilka: alibo wiatr zdmuchnal Goscia z pokladu gdzie mogl byc np. za bardzo na "holu"... czy ewentualnie Ktos Mu w tym "pomogl"...? Nie mozna rowniez wykluczyc smobojstwa ? Ciekawe tez, czy sa Swiadkowie...i co ewentualnie zarejestrowaly kamery pokladowe ? Dlatego w przypadkach sztormowej pogody, powinien obowiazywac.... zakaz wychodzenia na zewnatrz na poklad ! !
2015-12-10 22:56:00
aga
wiadomo coś więcej? choć by ile potrwa akcja ratunkowa? czekam na męża u brata z dziewczyną sa na innym promie który pomaga w akcji
2015-12-10 22:48:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”