Sobota, 23 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże

Data publikacji: 13 września 2018 r. 20:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:20
Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże
 

14 września rano w Szczecinie rozpocznie się pierwszy etap „Jesiennych porządków" - akcji organizowanej przez Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody. Na początek społecznicy obiorą kurs na tereny zielone i rekreacyjne lewobrzeża: od Parku Leśnego Arkońskiego po Puszczę Wkrzańską i Dolinę Siedmiu Młynów.

Zainteresowani udziałem w tej praktycznej lekcji ekologii spotkają się w piątek (14 września), w godz. 9-11, przy wejściu na kąpielisko Arkonka.

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i koordynator przedsięwzięcia. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (15 września) akcja jesiennych porządków przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 inspektorat SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Dla jednych to okazja spędzenia czasu poza szkolnymi murami. Dla innych - przyczynek do zrobienia czegoś pozytywnego dla dobra wspólnego i własnej satysfakcji. Dla nas wszystkich to szansa na integrację i zbudowanie więzi innych niż tylko za sprawą komputerów czy telefonów. I do edukacji ekologicznej też, bo przyroda i środowisko potrzebują naszej ochrony, wsparcia i działania choćby takiego, jak usunięcie śmieci zalegających na terenach zielonych naszego pięknego Szczecina - przekonuje A. Nieczajew. - Zwracamy się do firm, instytucji, osób prywatnych, które mogą w jakiś sposób wspomóc nasze działania, np. nieodpłatnie przekazać worki foliowe lub papierowe, gumowe rękawiczki, słodycze. Cenna będzie każda ich ilość.

Praktyczna lekcja ekologii, czyli udział w „Jesiennych porządkach", z pewnością przyda się każdemu. Tym bardziej w „pięknych okolicznościach przyrody" Parku Leśnego Arkońskiego oraz Puszczy Wkrzańskiej. Na finał każdego dnia - ognisko z konkursami o tematyce ekologicznej oraz nagrodami-niespodziankami. ©℗

(an)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2018-09-14 13:42:46
Żałosny to jest Urząd Miasta Szczecin, który w utrzymaniu czystości w mieście posiłkuje się "czynem społecznym". Czekam niecierpliwie na akcję porządkową na Jagiellońskiej (w odnowionej części) - kogo tym razem zaprosimy, dzieci z przedszkoli, czy pensjonariuszy hospicjów? Bez ich pomocy psie kupy i rozdeptana guma do żucia nigdy nie znikną.
do HogoFogo
2018-09-14 11:44:34
trza było nie brudzić , wtedy nie byłoby tego komentowania , ale cóż poradzić skoro większość ludzisków to jedno wielkie bydło i świnie , nie obrażając tychże zwierząt , a potem lament że gdzieś brudno , żałosna ta pseudo cywilizacja ...
HogoFogo
2018-09-14 09:00:00
Firma sprzątająca za tego typu usługę policzyłaby sobie jak za rozminowanie terenu. Dlatego do sprzątania parków i lasów miejskich używa się darmowej, ochotniczej siły roboczej - najchętniej młodzieży szkolnej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA