niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie

Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie

Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie
Data publikacji: 2015-09-18 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:03
Wywietleń: 340 21593

Żeby przyroda była czysta i zdrowa - tak 12-letnia Malwina, uczennica SP nr 46, tłumaczyła sens rozpoczętych w piątek „Jesiennych porządków". Społeczna akcja na rzecz zielonego Szczecina ruszyła sprzed Arkonki w kierunku Głębokiego. Uczestniczyło w niej ponad 300 osób, głównie uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Ta akcja jest praktyczną lekcją ekologii. Biorą w niej udział głównie najmłodsi szczecinianie, wychowankowie renomowanych i najbardziej społecznie zaangażowanych placówek oświatowych oraz wychowawczych. W tym gronie w piątek nie zabrakło gimnazjów nr 21, 26 i 34, a także reprezentacji SP nr 10 i 46.

- Przyszedłem sprzątnąć świat i pograć z kolegami w piłkę - oznajmił Kamil Dalidowicz (SP nr 10) na rozpoczęcie „Jesiennych porządków" przy Arkonce. Zanim jednak dotarł na miejsce zbiórki piątkowego etapu akcji, wraz z kolegami z klasy Va: Cyprianem i Mikołajem Ochryniuk przygotował historyczną prelekcję o wieży Quistorpa.

- Rokrocznie uczestniczymy z naszymi uczniami w szczecińskim akcencie światowej akcji ph. Sprzątanie Świata - mówiły Lucyna Hnat oraz Beata Brzęcka, nauczycielki w SP nr 10. - To świetna okazja na jesienny spacer i integrację grupy. Na wspólną lekcję w plenerze, w jakiej pojawiają się nie tylko akcenty przyrodnicze czy ekologiczne, ale również - jak dzisiaj choćby - historyczne: dzięki naszym prelegentom mieliśmy okazję poznać fragment przeszłości naszego miasta.

Uczniowie dali świetny, praktyczny przykład innym, jak należy dbać o zielony Szczecin.

- Zebrałam mnóstwo szklanych i plastikowych butelek, bo inni psują naturę - mówiła Ola Gajewska (10 l.), uznana za najaktywniejszą uczestniczkę piątkowego etapu „Jesiennych porządków". - Nikt nie powinien niszczyć lasu zaśmiecaniem. W domu segregujemy odpady, a w szkole zbieramy makulaturę, baterie, nakrętki na różne szczytne cele, choćby na pomoc osobom niepełnosprawnym czy na rzecz bezdomnych zwierząt.

- Trzeba ratować świat przed zanieczyszczeniami. Bo to ponoć nasze pokolenie najbardziej odczuje klęskę degradacji środowiska. Robimy, co możemy, żeby nie zamienić Ziemi w śmietnisko - dodawała Iga Runkowska (11 l.).

Po jakże pożytecznej pracy była też rozrywka: udział w konkursach o tematyce przyrodniczej, w grach i zabawach przy ogniskach zorganizowanych dzięki wsparciu lasów miejskich ZUK przy Jez. Goplana oraz na polanie gier sportowych.
* * *
Uwaga: w sobotę (19 bm.) akcja jesiennych porządków przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 inspektorat SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Serdecznie zapraszamy do rodzinnego udziału w naszej praktycznej lekcji ekologii. Będzie okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a przy okazji do zrobienia czegoś pozytywnego dla siebie i świata - zachęca Aleksander Nieczajew, współorganizator „Jesiennych porządków" w Szczecinie.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie Jesienne porządki: Arkonka i Głębokie

Komentarze

Pogo
Świetna sprawa. Szacun!
2015-09-19 07:22:15
Pochwalam! Pochwalam! Pochwalam!
Bardzo dobra akcja. Z szacunkiem dla Organizatorów i Uczestników. wk
2015-09-19 05:40:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”