Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Jechał po alkoholu, próbował wręczyć łapówkę

Data publikacji: 16 marca 2016 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Jechał po alkoholu, próbował wręczyć łapówkę
 

Nie wsiądzie już za kierownicę mężczyzna zatrzymany do kontroli przez choszczeńską drogówkę. 55-latek jechał zdecydowanie za szybko, był nietrzeźwy i jakby tego było mało, próbował wręczyć łapówkę policjantom.

Policjanci zatrzymali kierowcę z woj. pomorskiego na drodze krajowej nr 10. Mężczyzna jadący ciężarówką przekroczył dozwoloną prędkość o 18km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek jest nietrzeźwy. „Wydmuchał” 0,58 promila alkoholu.

Kierowca ciężarówki próbował wręczyć policjantom 700 zł łapówki. Prosił, aby sprawa nie trafiła do sądu. Obiecywał, że poczeka na poboczu do wieczora, aż wytrzeźwieje i dopiero wtedy pojedzie dalej. Na nic się to jednak zdało. Ciężarówka została odholowana na parking strzeżony, a kierowcę zatrzymano.

– Ponieważ 55-letni mieszkaniec województwa pomorskiego był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje kom. Jakub Zaręba, rzecznik prasowy choszczeńskiej policji.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty – prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi.

55-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawiązki w kwocie 10 tysięcy złotych.

(żan)

Fot. arch. policji

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA