sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jaśkowiak: Potrafię rozmawiać z osobami, którym w życiu nie wszystko szło łatwo

Jaśkowiak: Potrafię rozmawiać z osobami, którym w życiu nie wszystko szło łatwo

Jaśkowiak: Potrafię rozmawiać z osobami, którym w życiu nie wszystko szło łatwo
Data publikacji: 2019-12-12 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 21:31
Wywietleń: 874 432841

- Po osiemnastu latach istnienia musimy się zastanowić, dlaczego odsunęli się od nas Polacy z wykształceniem podstawowym i zawodowym – powiedział w czwartek wieczorem w Szczecinie Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz kandydat w prawyborach prezydenckich Platformy Obywatelskiej.

- Głęboko wierzę w to, że Jacek Jaśkowiak będzie w stanie przekonać swoimi pomysłami, ideami i energią również sympatyków z Pomorza Zachodniego. Chcemy, żeby to była konkurencja jak najbardziej fair – mówił na spotkaniu z dziennikarzami marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Przypomnijmy, że już w sobotę 43 delegatów z Pomorza Zachodniego odda swoje głosy na Małgorzatę Kidawę-Błońską lub Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich w strukturach PO. Prezydent Poznania uważa, że Platforma Obywatelska musi się zastanowić, co spowodowało, że od partii odsunęli się Polacy z wykształceniem podstawowym lub zawodowym.

- Musimy się zastanowić, co możemy zrobić, żeby trafić do nich oraz do młodych ludzi. Musimy odzyskać wiarygodność – mówił J. Jaśkowiak. - Nie dotrzemy do młodych, jeśli nie będziemy jednoznacznie wypowiadać się w pewnych kwestiach.

Rywal Małgorzaty Kidawy-Błońskiej uważa, że potrafi rozmawiać z osobami z wykształceniem podstawowym, ponieważ sam wychowywał się w robotniczej dzielnicy.

- Również pracowałem fizycznie i potrafię dotrzeć do tych ludzi. Nie jestem dla nich obcy – twierdzi. - Pomimo dużych różnić światopoglądowych, potrafię szybko złapać kontakt z Arturem Szpilką, który stracił ojca w wieku 3 lat, kiedy miał 10 lat trafił do domu dziecka, a wieku 14 lat bił się z bezdomnymi o przeterminowane jogurty, które przynosił swoim siostrom.

Jacek Jaśkowiak uważa, że potrafi przekonać do siebie również zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. – W grupie seniorów zagłosowało na mnie 30 procent zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Spotykam się z nimi na co dzień i potrafię działać z Kościołem, z którym codziennie wydajemy w Poznaniu 1500 posiłków dla bezdomnych. Oprócz tego zrobiliśmy noclegownię dla 360 osób oraz łaźnię. Potrafię rozmawiać z arcybiskupem w pozycji wyprostowanej.

Prezydent Poznania prosi także koleżanki i kolegów z PO o zachowanie przyzwoitości w popieraniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przypomnijmy, że do Wirtualnej Polski podobno dotarły informacje anonimowych polityków PO, którzy uważają, że Jaśkowiak wie, że nie ma szans na wygraną. Zgodził się jednak wziąć udział w zaaranżowanym przez Grzegorza Schetynę procesie wyborczym, ponieważ walczy o miejsce we władzach Platformy Obywatelskiej.

– Byłem zbulwersowany, kiedy przeczytałem o pewnych insynuacjach – dodał rywal Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. – To dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w ogólnopolskiej polityce. Tego typu działania są mi obce.

(KaNa)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

słuchający PO_trafiącego rozmawiać
W 2013 wstąpił do Platformy Obywatelskiej i PO_trafił rozmawiać z osobami, którym w życiu nie wszystko szło łatwo, dlatego PO dostało w du(d)ę w 2015 roku i 2019. Ale obronili sądy i zdobyli Senat.....PO_czekamy i zobaczyma jak to z sądami będzie, w Senacie jak na razie to jeden PO_trafi słać samodzielne łóżko - oglądałem w TiVi.
2019-12-13 21:03:07
Wiara na para
Dziecko ma na miwscie
2019-12-13 20:25:48
@,sromotnik
Rzygasz Szczecinem jak nojnan tczewem. Co z wami jest ze obywatele wam OTUA nie pasuja?
2019-12-13 20:22:01
cdn
Ten lewak ma leb obity w ringu.Boze! miej Poznan w opiece.
2019-12-13 16:40:27
poznaniak
Na nauki do Poznania zapraszamy , po wiedzę , edukację i świata poznanie!!!
2019-12-13 16:06:14
ragi
Konkretny facet ten Jaśkowiak, przydałby się taki prezydent w Szczecinie.
2019-12-13 13:38:35
Kran
Do Biedrony na promocje gotowi jechac przez pol miasta, co drugi dzien,ale kosciol chca miec pod nosem- bo inaczej nie rusza.Taki to i dowod wiary.
2019-12-13 13:28:28
do Sromotnika
!jak w IXX wieku.. Więcej na wstrzymanie i PO_czytaj przed "enter".
2019-12-13 12:34:22
SromotnikBezwstydny
Gdy czytam komentarze PiSdzielców, to rzygać mi się chce... Ta parafialna hołota, nie ma ani szacunku do bliżnich, ani kultury (jakoby nauczanej na tzw. lekcjach religii w szkołach) ani żadnej wiedzy o bieżących wydarzeniach w krajowej polityce, ale obszczekiwać umieją... Ot, zwykła parafiańszczyzna ...jak w IXX wieku...
2019-12-13 12:02:25
Piotr
Szkoda, że nie mamy w Szczecinie takiego prezydenta z charyzmą.
2019-12-13 11:46:23
@poznaniak
Tak masz racje. Wielki syf w tym Poznaniu. Komentarz Robert w punkt
2019-12-13 11:42:35
SZKODA
PRZEPRASZASZ TYCH PANÓW ZA SPOSÓB DZIAŁANIA NO KIEPSKI, LUDZIOM NALEZY POMÓC A NIE ROBIC PREZENTACJĘ, POZNAN I SZCZECIN TWIE ODMIENNE MENTALNOSCI, STARY
2019-12-13 11:05:13
tak trzymać
Brawo Panie Jaśkowiak. W Poznaniu zrobił Pan porządek, mam nadzieję że wkrótce posprząta Pan w Polsce
2019-12-13 10:13:27
Jaśkowiak to "grześkowy PO_dnóżek"
- zabiera elektorat "PO_Sofii" przed wyborem PO_wskiego prezia, nawet sugeruje iż w PO jest coś "obrzydliwe", co on jara? Za dużo PO_mpek w pracy?: W popieraniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej proszę koleżanki i kolegów z PO o zachowanie zwykłej przyzwoitości - napisał w czwartek na Twitterze prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Insynuacje przekazywane mediom bez podania nazwiska budzą moje obrzydzenie" - dodał.
2019-12-13 10:10:37
brawo
Obecny rząd i obecny prezydent to parodia władzy. Trzeba zrobić wszystko by przywrócić w Polsce ład i praworządność.
2019-12-13 09:41:30
he
Warci siebie- Geblewicz, Nitras, Jaśkowiak i uciekinier Adamowicz
2019-12-13 09:39:45
zieb
antypolski smiec
2019-12-13 09:27:20
:)
Nawet prości ludzie umieją odróżnić obłudę i fałsz od szczerości.
2019-12-13 06:59:04
No, no
PO-marzyc... to wy se jeszcze troche mozecie - ale Lewackich lat 1945-2015 i tego co wtedy przeszlismy... to i tak wam jeszcze dluuugo Nie wybaczymy ???
2019-12-13 00:35:55
Wawrzek
W 1938 Hitler przepędził pałami do Polski w rejonie Zbąszynia 10 tys Żydów przez 3 tygodnie nikt ich nie chciał przyjąć dopiero na interwencję Ligi Narodów Polska zgodziła się ich przyjąć , wśród nich było bardzo wielu agentów Gestapo, Abwhery, i innych niemieckich Służb, Ich potomkowie pod polskimi nazwiskami szkodzą Polsce do dzisiaj. Za komuny nie byli zbyt odważni.
2019-12-13 00:22:55
poznaniak
Lech Pany. Wielki Poznań .
2019-12-12 23:00:16
Tolo
Dla mnie Poznań blizej niż Warszawa
2019-12-12 22:45:20
Ocho... pan Jaśkowiak uwierzył że Polacy
z wyższym wykształceniem ślepo poprą zdrajców takich jak on...
2019-12-12 22:29:50
Robert
A co ten pan może wnieść do zarządzania państwem skoro z nie największym miastem sobie słabo radzi? Walące się kamienice w centrum, dziurawe ulice, pełno żuli na każdej ławce i w każdej zasikanej bramie, najstarsze tramwaje (które w Szczecinie można zobaczyć w muzeum techniki), chaos komunikacyjny i urbanistyczny, to codzienność Poznania. A kiedyś to nie było najgorsze z miast. Obecnie przypomina małą Łódź. Nie dziwota, że w ciągu ostatnich 10 lat z Poznania zwiało 40 tys mieszkańców. Syf, kiła i mogiła.
2019-12-12 22:24:56
Zdziwko
Zaraz zaraz ten Szpilka to ten sam co zmarzl z pudelkiem na Sniezce i wzywal helikopter?? Co wy tu nam Jaskowiak opowiadata o altorytetach , wy zrobta cos dla ludzi nie elyt
2019-12-12 22:13:17
roger
najpierw rano w seminarium z opłatkiem w ręku a potem ze zwolennikiem zboczeń!!!!!!!!!!!!!!!! co za obłuda!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd i hańba
2019-12-12 21:55:55
hehehe
Jaśkowiak to nie ten który robi w pracy 200 pompek każdego dnia? Jeżeli to prawda to kiedy pan Jacek pracuje?
2019-12-12 21:27:55