Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Jarmark Jakubowy odwołany

Data publikacji: 2020-07-03 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-04 08:15
Jarmark Jakubowy odwołany
 

W dniach 23-26 lipca przy bazylice archikatedralnej w Szczecinie miał się odbyć XII Jarmark Jakubowy. - Z przykrością robimy krok w tył - mówi ks. Maciej Pliszka, z Fundacji Dzieło św. Jakuba. -  Mieliśmy nadzieję, że nam się uda, ale epidemia nie zwalnia. W trosce o gości i wystawców odwołujemy tegoroczne wydarzenie.

 O tym, że Jarmark Jakubowy jednak się nie odbędzie, poinformowano w piątek 3 lipca.

- Jest nam bardzo przykro, nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy - tłumaczy ks. Maciej Pliszka. - Epidemia jednak nie zwalnia. Wpisujemy się w politykę miasta - naszego najbliższego partnera w Jarmarku - które odwołało wszystkie wakacyjne imprezy. Na Jarmark przyjeżdżają goście i wystawcy z różnych stron, nie daj Boże, gdyby w trakcie doszło do jakiegoś zakażenia. Otrzymaliśmy wytyczne, które by nas obowiązywały i mocno ograniczały. Nie chcemy stworzyć Jarmarku bez atrakcji i koncertów. Nie chcemy narażać wystawców, którzy przyjadą 600 czy 800 kilometrów, a efektów nie będzie, bo przyjdzie niewielu odwiedzających. Po ocenie całej tej sytuacji w tym roku mówimy stop. Robimy krok w tył. Względy bezpieczeństwa  i komfortu wszystkich przeważyły. Nasz jarmark zawsze miał bardzo dobre opinie, nie chcielibyśmy, żeby to się zmieniło.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.) 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

trafił imprezę.
2020-07-03 23:59:56
"dobry, miłosierny bóg" nie jest taki dobry i miłosierny dla Partii Watykańskiej. bóg zesłał koronawirusa i szlag trafił partyjną imprezę promocyjną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA