Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jaki był pierwszy sezon mariny

Data publikacji: 15 października 2016 r. 15:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Jaki był pierwszy sezon mariny
 

Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie pomału kończy swój pierwszy pełny sezon działalności. Pora na jego podsumowanie.

- W sezonie 2016 NorthEast Marinę odwiedziło ponad 750 jednostek - informuje jej rzecznik, Tomasz Owsik-Kozłowski. - Były to jachty, motorówki, łodzie wiosłowe, katamarany, ale także skutery wodne czy pływające sceny. Żeglarze i wodniacy odwiedzający Szczecin pochodzili m.in. z Niemiec, Skandynawii, Czech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoch, Belgii i Wielkiej Brytanii. Cumowali w marinie czasem jedynie dzień lub dwa. Innym razem podpisywali umowy rezydencie na cały sezon. Ostatnie jednostki, które mają podpisane umowy długoterminowe, opuszczą port z końcem października. Są to głównie klienci polscy.

Okazuje się, że największą grupę gości stanowili Niemcy. Przybywali przeważnie z rejonów przygranicznych (często także z Berlina), odwiedzali Szczecin głównie weekendowo i pozostawali maksymalnie kilka dni.

- W mijającym sezonie przeżyliśmy wspólnie pierwsze w historii NorthEast Mariny uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego, Dni Morza, wyścigi modeli pływających, Dzień Dziecka, festiwal Sztucznych Ogni oraz… ślub na jachcie, cofkę i gwałtowny wzrost poziomu wody - dodaje T. Owsik-Kozłowski. - Niebawem przyjdzie czas na montaż zapory lodowej, konserwację sprzętu i oczekiwanie na kolejny sezon. (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marina
2016-10-18 09:08:00
A miasto chce budować drugą marinę na Dziewokliczu. Po co i komu ? Będzie następny obiekt do utrzymania za ciężkie pieniądze.
Feliks
2016-10-16 06:52:40
Wynik finansowy jest taki że skorzystał prezydent urzędnicy miejscy i wykonawcy a zapłacą podatnicy, a żaglówek będzie za mało by to bylo dochodowe
M@rek
2016-10-15 19:36:47
Typowe pitu pitu . A jaki jest wynik finansowy ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA