Czwartek, 30 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Nie ma ciepłej wody w kranie

Data publikacji: 13 września 2016 r. 09:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Nie ma ciepłej wody w kranie
 

Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – dostawca ciepłej wody dla Gryfina ogłosiła dwutygodniową przerwę w świadczeniu tej usługi dla odbiorców z Gryfina. Powód? „Bieżący remont miejskiej sieci ciepłowniczej” w Gryfinie. Mieszkańcy miasta nie kryją wzburzenia. Twierdzą, że to najdłuższa przerwa „remontowa” w regionie.

Mieszkańcy Gryfina nie szczędzą dostawcy ciepłej wody słów krytyki. Krytykowana jest nie tylko długość „remontowej” przerwy w dostawach ciepłej wody, ale również fakt, iż – zdaniem wielu mieszkańców – właściciel fatalnej sieci przesyłowej nie liczy się z odbiorcami ciepłej wody. Niektórzy z rozgoryczonych mieszkańców sugerują nawet, by dostawcę ciepła zaskarżyć. Ich zdaniem tak długa przerwa w dostawie powinna wiązać się z odpowiedzialnością finansową dostawcy, który w tym przypadku – jak twierdzą – nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Inni wskazują na wieloletnie marnotrawstwo, którego konsekwencje ponoszą odbiorcy.

Jest jednak druga strona medalu – trwają prace modernizacyjne na głównej arterii komunikacyjnej miasta – na ulicy Łużyckiej. Jednym z głównych elementów przebudowy jest zmiana lokalizacji ciepłociągu, który zasila Gryfino w ciepło. Nowy przebieg ciepłociągu, który nie będzie już – jak dotychczas – zlokalizowany bezpośrednio pod jezdnią, lecz na poboczu, gwarantować ma mniejszą awaryjność.

W sezonie grzewczym awarie ciepłociągu pod Łużycką były bardzo częste. Ich ubocznym skutkiem były korki na biegnącej przez miasto drodze krajowej nr 31.

Przerwa w dostawie ciepłej wody potrwać ma do 25 września br.

(r.c.)

Fot. Maria PIZNAL

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bolo
2016-09-13 16:47:41
- bardzo ważna jest "ciepła woda w kranie"!
Lanie wody
2016-09-13 09:18:15
Ciepło jest, więc po co jeszcze ciepła woda. Przynajmniej można się ochłodzić. Tylko trochę to podejrzane, bo w zarzutach, które są podstawą referendum odwołującego burmistrza była właśnie mowa o wodzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA