Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Skutecznym rodzicem być

Data publikacji: 2018-10-19 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Skutecznym rodzicem być
 

Jak zrozumieć swoje dziecko, jak je wspierać w rozwoju i uchronić przed cyberprzemocą? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy Akademii Skutecznego Rodzica. To cykl spotkań, które organizuje Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Pierwsze w piątek, 19 października o godz. 16.30.

- Cykl konferencji popularno-naukowych organizujemy wspólnie ze znakomitymi ekspertami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, policji i Monaru. Ich wiedza i kompetencje zostaną jednak przedstawione w sposób przystępny, językiem dostosowanym do odbiorców. Liczymy na to, że z tych ciekawych wykładów rodzice chętnie skorzystają - powiedziała Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektor SP 63 z OI.

Wśród prowadzących Akademię są: psycholog kliniczny PUM, psychoseksuolog, terapeuta poradni psychologiczno-pedagogicznej, neurologopeda, psychiatra, doradca zawodowy, rodzice, policjant, pedagodzy specjalni.

Wykład inauguracyjny w piątek o godz. 16.30 wygłosi prof. Jan Nikołajew oraz dr n. med. Monika Mak z PUM. Tematem będzie motywowanie dzieci do odrabiania zadań domowych oraz nauki z elementami mindfulness. Kolejne konferencje odbywać się będą raz w miesiącu aż do czerwca. Ich tematy są następujące: 23 listopada - "Moje dziecko w klasie integracyjnej", grudzień - "Jak wspierać dziecko z wadą wymowy?", styczeń - "Jak kochać dziecko?", luty - "Jak rozpoznać, że z dzieckiem dzieje się coś złego?", marzec - "Cyberprzemoc i inne zagrożenia w sieci", kwiecień - "Wybór ścieżki edukacyjnej i zawodowej", maj - "Jak dojść do ładu z własnym dzieckiem?", czerwiec - Problemy okresu dorastania".

Dyrektor Joanna Połeć-Trusiuk podkreśla, że oprócz prelekcji, będzie można także przy kawie i ciastku w życzliwej atmosferze porozmawiać o swoich wątpliwościach z ekspertami i innymi rodzicami. Konferencja jest otwarta i wstęp na nią jest wolny. Zapisy w SP 63 z OI ul. Grodzka 23 w Szczecinie, tel. 91 433 29 24. Patronat honorowy nad Akademią objęło Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Każdy uczestnik spotkań otrzyma Certyfikat Akademii Skutecznego Rodzica, będący potwierdzeniem zaangażowania w wychowanie dziecka i własny rozwój.©℗

(el)

 Fot. Marek Klasa

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ff
2018-10-19 12:06:18
Jakieś ambicje polityczne ma ta dyrektorka, że taki lans?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA