Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Jak przebudować ul. Andersena?

Data publikacji: 13 sierpnia 2015 r. 18:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Jak przebudować ul. Andersena?
 

Czy przebudowa ulic: Andersena, Północnej, Szwedzkiej i Wapiennej to dobry pomysł? Czy zaproponowana przez miasto modernizacja tych ulic odpowiada zapotrzebowaniom mieszkańców? Co jeszcze warto byłoby zmienić przy okazji wprowadzanych zmian w tym rejonie? Kierowcy i mieszkańcy północnych dzielnic Szczecina od dziś mogą w tej sprawie zabrać głos - w ramach rozpoczętych właśnie konsultacji społecznych.

Już wkrótce gruntownej przebudowie poddane zostaną ulice prowadzące z Osowa w kierunku Warszewa. Wybrana przed wakacjami firma projektowa wykonała już koncepcję przebudowy ciągu rozgałęziających się ulic: H. CH. Andersena, Północnej i Szwedzkiej oraz Wapiennej. Wynika z niej, że zmodernizowane zostaną główne ulice łączące ul. Miodową (a przez nią również al. Wojska Polskiego) z ul. Duńską na Warszewie, z której już bez trudu można dotrzeć do Niebuszewa lub skręcając w lewo w ul. Szczecińską i dalej Rostocką lub Łączną dostać się do wschodnich dzielnic Szczecina.

Obecnie poruszanie się ulicami przeznaczonymi do remontu nie jest łatwe. Jezdnie bowiem nie mają (lub mają tylko częściowo) asfaltowej nawierzchni. Różna jest też ich szerokość. Poza tym przeważnie nie ma chodników. Po przebudowie to się zmieni. Poza tym, oprócz nowych nawierzchni wykonane również zostanie niezbędne uzbrojenie, tj. kanalizacja, wodociągi oraz oświetlenie.

Zainteresowani przebudową tego układu drogowego mogą swoje uwagi przesyłać drogą elektroniczną - na adres wim@um.szczecin.pl (do 11 września). Poza tym 2 września w sali sesyjnej RM odbędzie otwarte spotkanie z mieszkańcami (w godz. 17-19).

Remont ciągu ulic prowadzącego w kierunku ul. Duńskiej ma się rozpocząć nie wcześniej niż w 2016 r.©℗

(lw)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andersena
2015-08-14 11:29:23
Na Andersena trzeba koniecznie robić chodniki przerwane na zakrętach , w okresie zimy trzeba tam przechodić na jezdnie co jest bardzo niebezpieczne przyograniczonej widoczności za zakrętami Na co czekają ci radni aż zdarzy się tragedia . Osiedla powstaly od ponad 5 lat a nikt nie troszczy się o bezpieczeństwo mieszkancow i osob tam przechodzących
ja
2015-08-14 07:41:36
Popieram twoją wypowiedź "ckm". Błąd od samego początku. Miasto wydawało zgodę na zagospodarowanie terenu, zabudowę nie myśląc nic przyszłościowo. Ciekawość mnie zżera jak oni tam zrobią chodniki, nie mówiąc o poszerzeniu jezdni. Od samego początku powinny być wyznaczone dwu pasmowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe, a dopiero pozostałe tereny pod zabudowę. I tu ewidentnie widać nieudolność, nieudaczność decydentów oraz brak przewidywania i myślenia przyszłościowego. Pięknie rozwinęły się tam nowe osiedla, a dojazd... to droga przez mękę.
tylko pytam...
2015-08-14 07:02:37
Kiedy dokończycie ul.WIOSENNĄ??? (jeeeszcze nie zaczęliiii) tylko pytam...
ckm
2015-08-13 22:34:45
obudzili sie po 10 latach ze trzeba drogi przebudowac?! trzeba bylo wczesniej tak podzielic grunty by mozna bylo bezproblemowo zbudowac drogi.
kierowca
2015-08-13 17:11:46
Może lepiej zrobić 500m ul.Hożej niż poprawiać bardzo dobrą drogę w rejonie ul. Andersena. polecam sprawdzić osobiście stan między ogródkami ul.Hożej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA