piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jak (łatwo) zniechęcić do pomagania?

Jak (łatwo) zniechęcić do pomagania?

Jak (łatwo) zniechęcić do pomagania?
Data publikacji: 2018-12-10 06:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 956 364438

Jedna ze szczecińskich firm zorganizowała zbiórkę dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Miała trwać przez miesiąc, do końca listopada. Niestety, nie wszystko poszło tak dobrze, jak powinno.

Chodzi o akcję „Happy Belly", zorganizowaną w Technoparku przez Agencję Digital Marketingu Brandrocket. Jej celem było zebranie karmy oraz ciepłych koców, kołder itp. dla podopiecznych szczecińskiego schroniska. Mógł się w nią włączyć każdy, nieobojętny na los bezdomnych zwierząt. Jednak w praktyce… Nie każdy - choć chciał - zdołał przekazać „dar serca" w ramach „Happy Belly".

O czym poinformowała naszą redakcję Magdalena Kurek, nasza Czytelniczka. Napisała:

„Załadowana" podarunkami udałam się 27 listopada do biura wymienionej Agencji, godz. 16.10. Było zamknięte na głucho. Pani w recepcji budynku nic nie wiedziała o akcji. Twierdziła, że firma jest czynna do 16. Nie pozwoliła pozostawić przywiezionych akcesoriów. Natomiast telefonu komórkowego Agencji (numer ze strony internetowej) nikt nie odbierał. Dodam, że w „Kurierze" było napisane, że rzeczy można przywozić od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Według wyszukiwarki internetowej Agencja jest czynna od 9-17. Nie było nigdzie żadnej informacji, że akurat może w ten dzień są inne godziny otwarcia.

Takie incydenty niestety mogą zniechęcać do działania. Rzeczy i tak prezenty zawiozę do schroniska. Szkoda tylko mojego czasu".

- W imieniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że doszło do tak rozczarowującej sytuacji. Poprosiłam organizatora akcji o wyjaśnienie sytuacji - komentowała Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. - Natomiast panią Magdalenę zaprosiłam do naszej placówki. Biuro jest czynne codziennie, w godz. 8-16, a dary można przekazywać również później, czyli do godz. 22, gdy dyżur pełni jedynie opiekun zwierząt.

„Mimo wszystko mam nadzieję, że radość niesienia pomocy okaże się tak wielka, że pomimo nieprzyjemności i rozczarowania, nadal będzie Pani się dzielić z potrzebującymi.
Raz jeszcze zapraszam" - Napisała Ewa Mrugowska w liście wprost przekazanym naszej Czytelniczce.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielką Agencji Digital Marketingu Brandrocket, od której się dowiedzieliśmy, że pracownicy organizujący „Happy Belly"… wyjechali na tydzień do Kalifornii. Dlaczego o przerwie w akcji nie poinformowali potencjalnych darczyńców, ani nawet Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. W rozmowie nie padły słowa ubolewania, nawet zwykłe „przepraszam". Co pozostawiamy bez komentarza. ©℗

(an)

 

Komentarze

@tobago
skąd w tobie ta niewolnicza mentalność?
2018-12-10 12:44:57
@tobago
Nie pomyślałeś, że pani mogła się tłuc przez pół miasta obładowana torbami z dwiema przesiadkami w komunikacji. Mogła zmoknąć i zmarznąć, więc mogła się w końcu zniechęcić do niesienia pomocy.
2018-12-10 11:29:21
tobago
Słabą chęć pomagania ma ta Pani, skoro takie coś ją zniechęca. Mogła te "dary" przekazać gdzie indziej i już. Ale lepiej się pożalić w mediach: patrzcie ja chcę pomóc, a oni mnie olewają. Na prawdę z tak prostą sprawą trzeba lecieć do gazet?
2018-12-10 10:27:24
Na szczęście
Po prostu, chcieli sobie zrobić ładny PR, a wyszedł....czarny.
2018-12-10 06:50:21
młode wilki nie przepraszają :)
młode wilki rocket byznesu nie znają słów przepraszam wyjaśnimy itp. oni są zdobywcami :)
2018-12-10 06:38:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie