czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Z pomocą na seans do kina Zamek

Z pomocą na seans do kina Zamek

Z  pomocą na seans do kina Zamek
Data publikacji: 2018-02-17 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1296 314163

Szczecińskie Kino Zamek organizuje w sobotę i  niedzielę (17 i 18 lutego) akcję „Nakarmić zwierzaki” na rzecz podopiecznych schroniska przy al. Wojska Polskiego. 

– Jest mnóstwo ludzi, w których życiu szczególne miejsce zajmują zwierzęta. Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy w tym okresie przegląd filmów, które pokazują zupełnie inne oblicze miłości – mówi Beata Bogusławska z Kina Zamek. – Proponujemy filmy, które powstały z miłości do zwierząt.

W ramach przeglądu pokazana zostanie komedia familijna „Był sobie pies” (reż. Lasse Hallström, obsada: Britt Robertson, Dennis Quaid) i dokument amerykańsko-turecki „Kedi – sekretne życie kotów”.

Przy okazji pokazów Kino Zamek chce uwrażliwiać widzów na los zwierząt ze schroniska.

- Mamy nadzieję, że dzięki naszym widzom zwierzęta ze szczecińskiego schroniska łatwiej przetrwają zimę.  Widzom w podziękowaniu gwarantujemy wzruszające chwile – dodaje Beata Bogusławska.

Podczas akcji „Nakarmić zwierzaki” w Kinie Zamek obowiązywać będzie specjalna zniżka przy zakupie biletu na wyświetlane 17 lub 18 lutego filmy  „Był sobie pies” i „Kedi – sekretne życie kotów”. Bonus będzie czekał na tych, którzy w kinowej kasie przekażą karmę dla psów lub kotów. Co najmniej jedno opakowanie karmy upoważniać będzie widza do zakupu jednego biletu w promocyjnej cenie 10 zł na jeden seans. Zebrana w ten sposób przez Kino Zamek karma przekazana zostanie Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy al. Wojska Polskiego 247, zarządzanemu przez Zakład Usług Komunalnych.

- Obecnie mamy w schronisku 26 kotów i 64 psy. Zima to trudny okres dla zwierząt, zwłaszcza dla psów. Koty przebywają w Domach Kota. Ogrzewane pomieszczenie dla psów służy za szpital oraz schronienie dla młodszych psów i staruszków. Dorosłe i silniejsze muszą przebywać w budach. Zimą wymagają więcej pożywienia, a karma musi być bardziej kaloryczna, dobrej jakości i bogatsza w mięso – tłumaczy Ewa Mrugowska, p.o. kierownika szczecińskiego schroniska. – Świetnie, że właśnie zimą Kino Zamek i jego widzowie przyłączą się do pomagania naszym zwierzakom. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie