środa, 24 kwietnia 2019.
Strona główna > Kultura > Z pomocą na seans do kina Zamek

Z pomocą na seans do kina Zamek

Z  pomocą na seans do kina Zamek
Data publikacji: 2018-02-17 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1084 314163

Szczecińskie Kino Zamek organizuje w sobotę i  niedzielę (17 i 18 lutego) akcję „Nakarmić zwierzaki” na rzecz podopiecznych schroniska przy al. Wojska Polskiego. 

– Jest mnóstwo ludzi, w których życiu szczególne miejsce zajmują zwierzęta. Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy w tym okresie przegląd filmów, które pokazują zupełnie inne oblicze miłości – mówi Beata Bogusławska z Kina Zamek. – Proponujemy filmy, które powstały z miłości do zwierząt.

W ramach przeglądu pokazana zostanie komedia familijna „Był sobie pies” (reż. Lasse Hallström, obsada: Britt Robertson, Dennis Quaid) i dokument amerykańsko-turecki „Kedi – sekretne życie kotów”.

Przy okazji pokazów Kino Zamek chce uwrażliwiać widzów na los zwierząt ze schroniska.

- Mamy nadzieję, że dzięki naszym widzom zwierzęta ze szczecińskiego schroniska łatwiej przetrwają zimę.  Widzom w podziękowaniu gwarantujemy wzruszające chwile – dodaje Beata Bogusławska.

Podczas akcji „Nakarmić zwierzaki” w Kinie Zamek obowiązywać będzie specjalna zniżka przy zakupie biletu na wyświetlane 17 lub 18 lutego filmy  „Był sobie pies” i „Kedi – sekretne życie kotów”. Bonus będzie czekał na tych, którzy w kinowej kasie przekażą karmę dla psów lub kotów. Co najmniej jedno opakowanie karmy upoważniać będzie widza do zakupu jednego biletu w promocyjnej cenie 10 zł na jeden seans. Zebrana w ten sposób przez Kino Zamek karma przekazana zostanie Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy al. Wojska Polskiego 247, zarządzanemu przez Zakład Usług Komunalnych.

- Obecnie mamy w schronisku 26 kotów i 64 psy. Zima to trudny okres dla zwierząt, zwłaszcza dla psów. Koty przebywają w Domach Kota. Ogrzewane pomieszczenie dla psów służy za szpital oraz schronienie dla młodszych psów i staruszków. Dorosłe i silniejsze muszą przebywać w budach. Zimą wymagają więcej pożywienia, a karma musi być bardziej kaloryczna, dobrej jakości i bogatsza w mięso – tłumaczy Ewa Mrugowska, p.o. kierownika szczecińskiego schroniska. – Świetnie, że właśnie zimą Kino Zamek i jego widzowie przyłączą się do pomagania naszym zwierzakom. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek Z  pomocą na seans do kina Zamek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie