Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Jak być kochanym?

Data publikacji: 2021-10-25 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 10:10
Jak być kochanym?
Ostry (248/21) to indywidualista, który nie przepada za innymi zwierzętami. Jednak w nowym domu ma szansę wreszcie być kochanym. Fot Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Dla niego wszystko się zdaje nowe. Nawet spacer na smyczy. „Średniej wielkości, zdystansowany. Widać, że nie był rozpieszczany" - tak o burym psiaku, który wciąż niepewnie uszy po sobie kładzie i podkula ogon, mówią pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Trafił pod ich opiekę w połowie lipca br. Doprowadzony z Dąbia. Ponoć od pewnego czasu błąkał się w rejonie ul. Goleniowskiej. Nie wiadomo, jakie do tej pory było jego życie. Jeżeli nawet przez jakiś czas miał dom, to… bez czułości.

- Bez szczepień, mikroczipa, nieodrobaczony, nawet nie był wykastrowany. Przestraszony, więc przy przyjęciu nieco ostry. Stąd imię. Poza tym widać, że nie był rozpieszczany. Nic dziwnego, że nikt go nie szukał - o pierwszym dniu z Ostrym opowiadają pracownicy schroniska.

Przez jakiś czas był wrogi wobec opiekunów. Zaczął się zmieniać dopiero, gdy nabrał pewności, że trafił w miejsce, gdzie nikt mu nie zrobić krzywdy, a karmi go i okazuje wyłącznie przyjazne zainteresowanie, zabierając na wybieg i spacer, przekupując przysmakami.

- Nadal nie jest pieszczochem. Ludzi traktuje trochę na dystans. Sprawia wrażenie zamkniętego w sobie. Ale już spokojnie chodzi na smyczy. Jest spokojny, uważny, posłuszny i na swój sposób mądry. Tyle że nadal nie okazuje entuzjazmu ani wobec innych psów, ani też kotów. Potrzebuje mądrego, cierpliwego i kochającego człowieka. Który będzie miał dla niego czas i stanie się dla niego prawdziwym przyjacielem: nie zawiedzie, nie skrzywdzi, nie porzuci - przekonują pracownicy schroniska, licząc że znajdą dobry dom dla Ostrego. - Zapraszamy na spacery zapoznawcze z tym wyjątkowym kompanem. Ma zadatki na najwierniejszego psa pod słońcem.

Ostry (248/21) to niemal pięciolatek, który w życiu raczej nie zaznał wiele czułości. Jest szansa, że znajdzie ją w nowym domu, otoczony kochającą rodziną. Psiak jest gotowy do adopcji na już i na zawsze. Kto chciałby tego przystojniaka przyjąć do rodziny jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na teren jego biura jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Aga
2021-10-26 10:08:55
Kochany Psiak, oby szybko znalazł kochający dom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA