niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Izba Celna zabłyśnie

Izba Celna zabłyśnie

Izba Celna zabłyśnie
Data publikacji: 2016-02-11 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1921 117679

Już jutro (piątek, 12 lutego) po południu zabytkowy budynek Izby Celnej w Szczecinie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców. Będzie można odwiedzić stoiska informacyjno–promocyjne, porozmawiać z funkcjonariuszami, zobaczyć wystawę przemytu, a w godzinach 18-20 obejrzeć techniczny pokaz koncepcji oświetlenia tego pięknego gmachu.

"Drzwi otwarte" rozpoczną się o godz. 16 i potrwają do godz. 18. Jak informuje Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie, funkcjonariusze przygotują punkty informacyjne dla przedsiębiorców, na których zaprezentują m. in. procedury uproszczone, instytucję upoważnionego przedsiębiorcy – AEO, usługę e-Klient SC, umożliwiającą uzyskanie dostępu do usług elektronicznych świadczonych przez Służbę. Zainteresowanym wyjaśnią jak składać deklaracje podatkowe. W tym samym czasie można obejrzeć gabloty z zatrzymanymi podczas kontroli celnej okazami zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, a także wystawę „akcyzową” i wystawę przemytu.

- Ponadto przed budynkiem odbędzie się pokaz umiejętności funkcjonariuszy Wydziału Zwalczania Przestępczości - zapowiada M. Szadokierski. - Podczas krótkiej inscenizacji zobaczymy zatrzymanie i obezwładnienie przestępców z wykorzystaniem posiadanego przez funkcjonariuszy sprzętu.

O godzinie 18 rozpocznie się techniczny pokaz, firmy LBL partnera handlowego Philips Lighting Poland, koncepcji oświetlenia szczecińskiego zabytkowego budynku Izby Celnej. Zaprezentowane zostaną dwa rodzaje oświetlenia gmachu, zaczynając od oświetlenia architektonicznego codziennego, a następnie oświetlenia okolicznościowego.

- Do oświetlenia obiektu zostaną użyte oprawy typu LED, które podczas godzinnego pokazu zużyją do 3,2 kW energii elektrycznej, co kosztuje około 1,50 złotego - informuje rzecznik IC. - Podczas pokazu oświetlona zostanie zachodnia - od Nabrzeża Celnego - i południowa - od ul. Energetyków - elewacja Izby Celnej.

(g)

Fot. arch. Izby Celnej

Komentarze

Observer
ORZEŁ na froncie gmachu-PRLowski...bez korony... Twierdzą,że to "historyczny" orzełek... a dlaczego portrety Bieruta,Rokossowskiego i Cyrankiewicza pozdejmowali?Wszak też historyczne...
2016-02-11 11:08:30
Cło
Wystawa przemytu - oby tylko nikt nie wziął przykładu z metod tego przestępczego procederu.
2016-02-11 09:01:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie