Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Izba Celna zabłyśnie

Data publikacji: 11 lutego 2016 r. 08:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Izba Celna zabłyśnie
 

Już jutro (piątek, 12 lutego) po południu zabytkowy budynek Izby Celnej w Szczecinie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców. Będzie można odwiedzić stoiska informacyjno–promocyjne, porozmawiać z funkcjonariuszami, zobaczyć wystawę przemytu, a w godzinach 18-20 obejrzeć techniczny pokaz koncepcji oświetlenia tego pięknego gmachu.

"Drzwi otwarte" rozpoczną się o godz. 16 i potrwają do godz. 18. Jak informuje Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie, funkcjonariusze przygotują punkty informacyjne dla przedsiębiorców, na których zaprezentują m. in. procedury uproszczone, instytucję upoważnionego przedsiębiorcy – AEO, usługę e-Klient SC, umożliwiającą uzyskanie dostępu do usług elektronicznych świadczonych przez Służbę. Zainteresowanym wyjaśnią jak składać deklaracje podatkowe. W tym samym czasie można obejrzeć gabloty z zatrzymanymi podczas kontroli celnej okazami zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, a także wystawę „akcyzową” i wystawę przemytu.

- Ponadto przed budynkiem odbędzie się pokaz umiejętności funkcjonariuszy Wydziału Zwalczania Przestępczości - zapowiada M. Szadokierski. - Podczas krótkiej inscenizacji zobaczymy zatrzymanie i obezwładnienie przestępców z wykorzystaniem posiadanego przez funkcjonariuszy sprzętu.

O godzinie 18 rozpocznie się techniczny pokaz, firmy LBL partnera handlowego Philips Lighting Poland, koncepcji oświetlenia szczecińskiego zabytkowego budynku Izby Celnej. Zaprezentowane zostaną dwa rodzaje oświetlenia gmachu, zaczynając od oświetlenia architektonicznego codziennego, a następnie oświetlenia okolicznościowego.

- Do oświetlenia obiektu zostaną użyte oprawy typu LED, które podczas godzinnego pokazu zużyją do 3,2 kW energii elektrycznej, co kosztuje około 1,50 złotego - informuje rzecznik IC. - Podczas pokazu oświetlona zostanie zachodnia - od Nabrzeża Celnego - i południowa - od ul. Energetyków - elewacja Izby Celnej.

(g)

Fot. arch. Izby Celnej

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Observer
2016-02-11 11:08:30
ORZEŁ na froncie gmachu-PRLowski...bez korony... Twierdzą,że to "historyczny" orzełek... a dlaczego portrety Bieruta,Rokossowskiego i Cyrankiewicza pozdejmowali?Wszak też historyczne...
Cło
2016-02-11 09:01:18
Wystawa przemytu - oby tylko nikt nie wziął przykładu z metod tego przestępczego procederu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA