piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Helikopter na ratunek

Helikopter na ratunek

Helikopter na ratunek
Data publikacji: 2015-11-23 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2332 40623

Funkcjonariusze Izby Celnej w Szczecinie szkolili się z udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia podczas działań taktycznych. Na zajęciach uczyli się m.in. zasad transportu helikopterem.

Zakończyła się właśnie III część specjalistycznego szkolenia zachodniopomorskich celników z 
„Udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w warunkach działań taktycznych, w tym współpraca z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym”. Swoje kwalifikacje zawodowe mogli podnosić dzięki przedsięwzięciu „Bezpieczeństwo w strefie Schengen – zwiększenie skuteczności działań funkcjonariuszy celnych z regionów Mazowsza i Pomorza Zachodniego w walce z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną”.

Przypomnijmy, że w styczniu 2014 r. Izby Celne w Warszawie i Szczecinie złożyły wspólny wniosek o wsparcie wartego przeszło 3,3 mln zł szkoleniowego przedsięwzięcia z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 (pomoc finansowa dla krajów nowo przyjętych do Unii Europejskiej). Z programu PL15 „Współpraca w obszarze Schengen oraz walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną, w tym przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz migracjom grup przestępczych” dostały ponad 2 823 000 zł.

Szkolenia z taktyki i technik interwencji były podzielone na trzy części: środki przymusu bezpośredniego, terroryzm i jego ewaluacja, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W ostatniej uczestniczyło 221 funkcjonariuszy z IC w Szczecinie i Warszawie, ucząc się m.in. procedur, zasad transportu oraz sprawdzając wiedzę teoretyczną podczas ćwiczeń z wykorzystaniem helikoptera.

(mag)

 

Helikopter na ratunek Helikopter na ratunek

Komentarze

Miejsce
Po zdjęciach można się domyślać, gdzie odbywało się to szkolenie, ale dlaczego nie napisano tego w tekście?
2015-11-24 07:08:23
Fredek
Nie, no jeszcze zróbcie im kurs pilotażu za pieniądze podatnika.
2015-11-23 23:54:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie