Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Interweniował po służbie

Data publikacji: 12 kwietnia 2016 r. 09:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Interweniował po służbie
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Policjant z koszalińskiej drogówki będąc poza służbą ujął dwóch sprawców, którzy usiłowali włamać się do zaparkowanego na osiedlowym parkingu pojazdu. Jak się później okazało 19- i 21-latek parę godzin wcześniej na jednej z ulic Koszalina ukradli volkswagena i usiłowali włamać się do kolejnych dwóch zaparkowanych samochodów. Obaj usłyszeli już zarzuty.

- Koszaliński policjant będący poza służbą, zauważył z okna swojego mieszkania mężczyzn, którzy nerwowo kręcili się między pojazdami na parkingu osiedlowym. W pewnym momencie podeszli oni do jednego z samochodów i próbowali ingerować we wkładkę zamka. Policjant natychmiast zareagował, wybiegł i zatrzymał na gorącym uczynku obu mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do zaparkowanej mazdy - informuje st. post. Beata Gałka.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymani mężczyźni tej samej nocy usiłowali włamać się jeszcze do dwóch innych pojazdów na terenie Koszalina. W związku z tym, że nie potrafili ich odpalić, zostawiali samochody z uszkodzonymi zamkami. Dopiero, gdy udało im się otworzyć i uruchomić volkswagena, który był zaparkowany przy ul. Chopina, przejechali nim parę ulic. Uszkodzony samochód porzucili na poboczu. 

Zatrzymany 21-latek i jego o trzy lata młodszy kolega przyznali się do popełnionych przestępstw. Przedstawione zostały im zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (p)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nieźle
2016-04-12 10:08:51
Mistrz i tyle. Zatrzymać dwóch ancymonków naraz. Oby tylko długo posiedzieli i nauczyli się uczciwości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA