piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pijani kierowcy z pasażerami

Pijani kierowcy z pasażerami

Pijani kierowcy z pasażerami
Data publikacji: 2016-04-11 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1435 127789

Pijany 33-letni kierowca z 8-letnim dzieckiem w aucie, nietrzeźwy kierowca z pasażerem na skuterze oraz pijany mężczyzna uciekający z miejsca zdarzenia autem bez ubezpieczenia i przeglądu technicznego z tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu - oto bilans minionego weekendu na drogach powiatu stargardzkiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Dolicach. Miejscowi policjanci poddali kontroli drogowej 26-letniego kierowcę skutera, który przewoził o 10 lat młodszego pasażera. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejna interwencja miała miejsce w sobotnią noc w Kobylance, gdzie radiowóz policyjny uległ niemal zderzeniu z nissanem terrano.

- Czterdziestoletni kierowca tego pojazdu nie zastosował się do znaku stop, poruszał się na światłach przeciwmgłowych i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a podczas zatrzymania do kontroli postanowił „zgubić” policjantów - relacjonuje podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej KPP. - W tym celu mężczyzna najpierw wjechał w drogę polną, którą poruszał się z wyłączonymi światłami, a potem, docierając do Morzyczyna, porzucił pojazd i udał się w pieszą ucieczkę przez płot posesji. Policjanci przeskoczyli jednak ogrodzenie i zatrzymali uciekającego.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego 2 promile alkoholu. Ponadto po kontroli pojazdu ustalono, że nie posiada on przeglądu oraz ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne należą do innego auta. Brakiem odpowiedzialności wykazał się również 33-letni stargardzianin, który w niedzielne południe na ul. Piłsudskiego, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu, wiózł 8-letniego syna i nie panując nad pojazdem uderzył w zaparkowane dwa auta. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, ale mężczyźni nie unikną również odpowiedzialności za inne popełnione wykroczenia. (gra)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

 

Komentarze

edek
Dziecko do bidula, tam bedzie mial dobrze.
2016-04-11 16:54:04
Prawa
Czy już wystosowano wniosek o odebranie praw rodzicielskich temu alkoholikowi?
2016-04-11 15:33:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie