poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Interwencja „Kuriera” – rodzina otrzyma mieszkanie

Interwencja „Kuriera” – rodzina otrzyma mieszkanie

Interwencja „Kuriera” – rodzina otrzyma mieszkanie
Data publikacji: 2016-01-14 09:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:00
Wywietleń: 1844 98434

Sukcesem zakończyła się interwencja „Kuriera” w sprawie pary 80-letnich chorych, niedołężnych staruszków, którzy wraz ze swą córką i zięciem mieszkają w częściowo wyburzonej kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Stargardzie. Jak informują pracownicy Urzędu Miejskiego, państwo Jadwiga i Zdzisław Targaszewscy podpisali umowę najmu innych mieszkań i przeprowadzą się do nich już dzisiaj (14 bm.).

W środę (13 bm.) informowaliśmy o trudnej sytuacji 4-osobowej rodziny, zamieszkującej w budynku znajdującym się w katastrofalnym stanie technicznym. Kamienica z początku XX w. będzie zburzona, bo jej właściciel zamierza wybudować tam nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy.

Blok jest już częściowo rozebrany, a fragment brakującego muru lokatorzy samodzielnie zakryli folią. Właściciel obiektu nie interesuje się losem czteroosobowej rodziny Targaszewskich. Jakiś czas temu założył sprawę o ich eksmisję z tego mieszkania, z uwagi na zajmowanie go bez tytułu prawnego.

Sąd nakazał wykwaterować lokatorów, ale przyznał im prawo do lokalu socjalnego. Urzędnicy miejscy zostali więc zobowiązani do wskazania tej rodzinie stosownych pomieszczeń.


– Prawomocny wyrok otrzymaliśmy we wrześniu – przyznaje Piotr Styczewski ze stargardzkiego Urzędu Miejskiego. – Już wtedy rozpoczęliśmy działania, mające na celu przydzielenie odpowiedniego mieszkania lokatorom tego budynku. Uwzględniliśmy ich oczekiwania, które dotyczyły otrzymania nie jednego, a dwóch niezależnych lokali. Działając w trybie pilnym, już w grudniu wytypowano takie mieszkania. Wymagały one jednak przeprowadzenia remontu, który został wykonany niezwłocznie.


P. Styczewski dodaje, że komisja mieszkaniowa powołana przez prezydenta miasta, mając na uwadze szczególną sytuację rodziny, zdecydowała, że państwo Targaszewscy powinni przeprowadzić się do tych lokali możliwie jak najszybciej. Tak też się stało. Lokatorom budynku przy ul. Piłsudskiego przedstawiono ofertę pomieszczeń, która została przez nich przyjęta. Podpisano już umowę najmu, a dzisiaj (czwartek) rodzinie zostaną przekazane klucze. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Szanujmy ludzi starszych !
Odp. do Kasi..., dlatego ze takich starszych Ludzi w Polsce traktuje sie jeszcze bardzo czesto jako "5 kolo u wozu" szczegolnie ze strony dotychczasowych Politykow ! A to jest WIELKI WSTYD...70 letniego dzialania tak Komunizmu jak i PO-stkomunizmu ! Na Pochody i Akademie 1-szo Majowe oraz Rewolucje Pazdziernikowe jak i Medale...to pieniadze zawsze byly... a na remont tego starego domu - to widzimy sami na zdjeciu ! ! Ci dzisiaj starsi ludzie, swoja ciezka 45-50 letnia praca i roznego rodzaju dzialaniami... doprowadzili do tego, by w dzisiejszej nowej RP tak dzieciom jak i mlodziezy zylo sie juz duzo lepiej, lzej i bardziej mogli cieszyc sie swoim mlodo rozwijajacym sie zyciem na przyszlosc... ! Dlatego m. innymi tak interwencja Kuriera jak i komentarze Czytelnikow przyspieszyly i pomogly sprawie...! !
2016-01-14 14:56:15
Grest
Proponuję sprawdzić czy na pewno to Oni tam zamieszkali.
2016-01-14 13:04:13
Kasia
Dlaczego ,, dopiero jak zwykle po interwencji mediów?
2016-01-14 08:39:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy