Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Interwencja „Kuriera” – rodzina otrzyma mieszkanie

Data publikacji: 14 stycznia 2016 r. 09:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Interwencja „Kuriera” – rodzina otrzyma mieszkanie
Państwo Targaszewscy byli ostatnimi lokatorami tej zrujnowanej kamienicy w Stargardzie. Dziś (14 bm.) otrzymają klucze do nowego mieszkania.  

Sukcesem zakończyła się interwencja „Kuriera” w sprawie pary 80-letnich chorych, niedołężnych staruszków, którzy wraz ze swą córką i zięciem mieszkają w częściowo wyburzonej kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Stargardzie. Jak informują pracownicy Urzędu Miejskiego, państwo Jadwiga i Zdzisław Targaszewscy podpisali umowę najmu innych mieszkań i przeprowadzą się do nich już dzisiaj (14 bm.).

W środę (13 bm.) informowaliśmy o trudnej sytuacji 4-osobowej rodziny, zamieszkującej w budynku znajdującym się w katastrofalnym stanie technicznym. Kamienica z początku XX w. będzie zburzona, bo jej właściciel zamierza wybudować tam nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy.

Blok jest już częściowo rozebrany, a fragment brakującego muru lokatorzy samodzielnie zakryli folią. Właściciel obiektu nie interesuje się losem czteroosobowej rodziny Targaszewskich. Jakiś czas temu założył sprawę o ich eksmisję z tego mieszkania, z uwagi na zajmowanie go bez tytułu prawnego.

Sąd nakazał wykwaterować lokatorów, ale przyznał im prawo do lokalu socjalnego. Urzędnicy miejscy zostali więc zobowiązani do wskazania tej rodzinie stosownych pomieszczeń.


– Prawomocny wyrok otrzymaliśmy we wrześniu – przyznaje Piotr Styczewski ze stargardzkiego Urzędu Miejskiego. – Już wtedy rozpoczęliśmy działania, mające na celu przydzielenie odpowiedniego mieszkania lokatorom tego budynku. Uwzględniliśmy ich oczekiwania, które dotyczyły otrzymania nie jednego, a dwóch niezależnych lokali. Działając w trybie pilnym, już w grudniu wytypowano takie mieszkania. Wymagały one jednak przeprowadzenia remontu, który został wykonany niezwłocznie.


P. Styczewski dodaje, że komisja mieszkaniowa powołana przez prezydenta miasta, mając na uwadze szczególną sytuację rodziny, zdecydowała, że państwo Targaszewscy powinni przeprowadzić się do tych lokali możliwie jak najszybciej. Tak też się stało. Lokatorom budynku przy ul. Piłsudskiego przedstawiono ofertę pomieszczeń, która została przez nich przyjęta. Podpisano już umowę najmu, a dzisiaj (czwartek) rodzinie zostaną przekazane klucze. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szanujmy ludzi starszych !
2016-01-14 14:56:15
Odp. do Kasi..., dlatego ze takich starszych Ludzi w Polsce traktuje sie jeszcze bardzo czesto jako "5 kolo u wozu" szczegolnie ze strony dotychczasowych Politykow ! A to jest WIELKI WSTYD...70 letniego dzialania tak Komunizmu jak i PO-stkomunizmu ! Na Pochody i Akademie 1-szo Majowe oraz Rewolucje Pazdziernikowe jak i Medale...to pieniadze zawsze byly... a na remont tego starego domu - to widzimy sami na zdjeciu ! ! Ci dzisiaj starsi ludzie, swoja ciezka 45-50 letnia praca i roznego rodzaju dzialaniami... doprowadzili do tego, by w dzisiejszej nowej RP tak dzieciom jak i mlodziezy zylo sie juz duzo lepiej, lzej i bardziej mogli cieszyc sie swoim mlodo rozwijajacym sie zyciem na przyszlosc... ! Dlatego m. innymi tak interwencja Kuriera jak i komentarze Czytelnikow przyspieszyly i pomogly sprawie...! !
Grest
2016-01-14 13:04:13
Proponuję sprawdzić czy na pewno to Oni tam zamieszkali.
Kasia
2016-01-14 08:39:59
Dlaczego ,, dopiero jak zwykle po interwencji mediów?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA