Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkają jak na bombie

Data publikacji: 13 stycznia 2016 r. 09:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Mieszkają jak na bombie
 

– Gdybym tylko mógł chodzić, już dawno odwiedziłbym prezydenta naszego miasta i powiedział, co myślę o nim oraz właścicielu naszej kamienicy – nie kryje żalu Zdzisław Targaszewski. Schorowany 80-letni mężczyzna razem żoną, córką i zięciem od miesięcy mieszkają w katastrofalnych warunkach – w częściowo wyburzonej kamienicy przy ulicy Piłsudskiego w Stargardzie.

– Ludzie mówią o mieszkaniach dla psów, kotów, ptaków, jeży, a nami nikt się nie interesuje – twierdzi pan Zdzisław.

Na problem tej rodziny zwróciła niedawno uwagę radna Mariola Łada-Siwiec. Stwierdziła ona, że budynek z początku XX w. przy ul. Piłsudskiego będzie zburzony, bo jego właściciel zamierza wybudować tam nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy.

Kamienica jest już częściowo rozebrana, a fragment brakującego muru lokatorzy samodzielnie zakryli folią.

– Mieszkają tam starsi ludzie, po wylewie i udarze mózgu – dodaje Mariola Łada-Siwiec. – Jest zima, więc jak najszybciej tej rodzinie powinno się wyznaczyć odpowiedni lokal zastępczy, aby było im tam ciepło, wygodnie i bezpiecznie.

Dokonujący rozbiórki dachu mężczyźni przyznają, że budynek znajduje się w katastroficznym stanie technicznym. Ich zdaniem, wystarczą tylko większe opady śniegu, aby pod jego naporem zawalił się strop, a później ściany.

Urzędnicy twierdzą, że obowiązek zapewnienia rodzinie lokalu zamiennego i pokrycia kosztów przeprowadzki spoczywa na właścicielu kamienicy. Niestety, ten umywa ręce od problemu. ©℗

 

Tekst i fot. Aneta Słaba

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 13 stycznia 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2016-01-13 18:03:06
Co to jest "katastroficznym stanie technicznym" W jakim to jest jezyku? Gdzie autoka tej notatki uczyla sie jezyka polskiego? W piaskownicy/przedszkolu dzieci mowia bardziej poprawnym jezykiem polskim!
Pytanie nr 1...
2016-01-13 15:08:18
No i Kto... za taki stan rzeczy jest w Stargardzie odpowiedzialy... i jakie poniesie za to konsekwencje...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA