poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z bronią do jubilera

Z bronią do jubilera

Z bronią do jubilera
Data publikacji: 2016-01-11 05:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2127 93564

Pięciu mężczyzn odpowiedzialnych jest za napad na salon jubilerski w hipermarkecie „Tesco” w Stargardzie, do którego doszło w kwietniu 2014 r. Trzech z nich odpowie również za usiłowanie rozboju na właścicielu innego stargardzkiego zakładu złotniczego w lutym ub.r. Do Sądu Okręgowego  w Szczecinie wpłynął już akt oskarżenia.

Z ustaleń prokuratorskiego śledztwa wynika, że 16 kwietnia 2014 r. oskarżeni przyjechali samochodem przed hipermarket „Tesco” w Stargardzie i udali się do znajdującego się w środku salonu jubilerskiego. Grożąc pracownikom sklepu bronią palną, napastnicy zażądali wydania biżuterii. Zabrali pierścionki, łańcuszki i inne przedmioty ze złota oraz innych metali szlachetnych o wartości prawie 236 tys. zł. Po dokonaniu napadu, złodzieje odjechali w ustalone wcześniej miejsce, gdzie spalili samochód. Auto to jeden z rabusiów zakupił dzień przed zdarzeniem.

– Z ustaleń śledztwa wynika także, że jeden z oskarżonych chwilę przed napadem telefonicznie zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie, że na drodze krajowej numer 10, w okolicach Suchania, doszło do wypadku – mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Mężczyznom chodziło o to, aby skierować policyjny patrol poza teren Stargardu. W toku postępowania ustalono również, że sprawcy podczas napadu używali broni długiej i pistoletu. Broni jednak nie odzyskano. W jednym ze stargardzkich lombardów natrafiono tylko na dwa pochodzące z kradzieży pierścionki. Do popełnienia zarzucanemu mu czynu przyznał się tylko jeden z oskarżonych mężczyzn. Pozostali nie przyznają się do winy.

M. Wojciechowicz dodaje, że usiłowania rozboju na właścicielu innego stargardzkiego zakładu złotniczego, do którego doszło 26 lutego ub.r., dokonało trzech mężczyzn. I w tym przypadku podjechali pod salon jubilerski samochodem. Do środka weszli zamaskowani, mieli przy sobie broń palną. Jubiler miał wówczas towar (złota i srebrna biżuteria) o łącznej wartości 815 tys. zł. Rabusiom nie udało się nic ukraść, z uwagi na interwencję policjantów. Dwaj oskarżeni zostali zatrzymani od razu po nieudanym skoku, a trzeci – kolejnego dnia. M. Wojciechowicz tłumaczy też, że podczas napadu sprawcy używali pistoletu TT kaliber 7,62. Dwóch oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanego im czynu. A mężczyzna, u którego znaleziono wspomniany wcześniej pistolet wraz z ośmioma nabojami, będzie dodatkowo odpowiadał za posiadanie broni palnej bez zezwolenia. Czynu tego dopuścił się warunkach powrotu do przestępstwa. Wszystkim oskarżonym grozi co najmniej trzyletni pobyt za kratkami. ©℗

(gra)

Komentarze

Po 3-ce jeszcze nie zmadrzeja...?
A moze by tak przed ta 3-ka dopisac jeszcze 1-ke, by wyszla bardziej odpowiednia i wlasciwsza cyfra tj. 13-ka ! !
2016-01-11 13:54:25
Złodziejstwo
Co? Dopiero po prawie 2 latach coś się ruszyło? Przecież takich to powinno się na miejscu eliminować ze społeczeństwa.
2016-01-11 07:52:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie