sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > In vitro do wojewody. „Moralnie niepoprawna uchwała”

In vitro do wojewody. „Moralnie niepoprawna uchwała”

In vitro do wojewody. „Moralnie niepoprawna uchwała”
Data publikacji: 2017-12-11 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Wywietleń: 1944 304741

4-osobowy klub radnych Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że złoży wniosek do wojewody zachodniopomorskiego w sprawie przegłosowanej w listopadzie br. uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie o in vitro.

Warto przypomnieć, że przyjęty dokument został negatywnie zaopiniowany przez radców prawnych prezydenta Piotra Jedlińskiego. Chodzi o uchwałę dotyczącą leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro w latach 2018-2021.

Radni powołują się na zapisy Ustawy o samorządzie gminnym, gdzie do kompetencji rady należy dofinansowanie działań profilaktycznych, a nie sposobów leczenia.

– Uchwałę wojewoda będzie musiał uchylić, bo jest ona niezgodna z prawem i moralnie niepoprawna, choć tej drugiej sprawy we wniosku nie podajemy – stwierdził radny Artur Wiśniewski. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: – Uchwała nie leczy niepłodności, a w sposób niemedyczny małżeństwu i ich parze zapewnia potomstwo – mówili radni PiS. Od lewej: Oliwia Skórka, Anna Mętlewicz, Artur Wiśniewski i Miłosz Janczewski.

Komentarze

cap kościelny
A molestowanie dzieci przez koszalińskich katabasów -było moralne? Tego wówczas radni nie dostrzegali, mimo że smród był na całą Polskę... Znalezli się "moralni"...
2017-12-11 18:50:19
Zako
Państwo z PIS nie powinni korzystać z pośrednika i od razu petycję do prezesa Kaczyńskiego wysłać. Przecież to on rządzi. Ciekawe kto rozumie tę wypowiedź tych państwa, że uchwała "w sposób niemedyczny małżeństwu i ich parze zapewnia potomstwo". O czyje potomstwo chodzi? Jakiegoś czworokąta? I co to jest ten sposób niemedyczny? Czy chodzi o sposób naturalny w tym czworokącie? Grzeszne myśli mają państwo z PIS. Ponadto jeszcze raz mówią, że uchwała nie może dotyczyć "sposobów leczenia", a raz że In Vitro to "sposób niemedyczny". Jedno co widać, to głęboką niewiedzę państwa z PIS.
2017-12-11 13:04:26
ugh
I do takich dylematów będziemy jeszcze musieli się przyzwyczaić skoro w XXIw w Polsce dalej ustawia się kolejka do faceta w sukience aby opowiedzieć mu jacy byli niegrzeczni.
2017-12-11 11:42:10
K
Ciekawe co by mowila o in vitro Pani Oliwia, albo Pan Milosz jakby nie mogli miec dzieci. Moze wtedy by sie troche im horyzonty rozszerzyly...
2017-12-11 11:31:20
ble
Dzięki In Vitro w ostatnich latach w Polsce urodziło się wiecej dzieci niż dzieki 500+ a dokładnie ponad 200 tyś ,znaleźli się "moraliści" działający zgodnie z prawem ,a szczególnie z konstytucją !!!!!!!!!!!
2017-12-11 10:48:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie