sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ile Rewal dopłaci do hotelu Gołębiewskiego?

Ile Rewal dopłaci do hotelu Gołębiewskiego?

Ile Rewal dopłaci do hotelu Gołębiewskiego?
Data publikacji: 2017-10-20 23:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 9715 297509

Czy odwołany wójt Rewala Robert Skraburski, który ma prokuratorski zakaz rozmów z niektórymi urzędnikami gminy, może z nimi rozmawiać jako pracownik Hotelu Gołębiewski z Mikołajek? Od kilki dni, o czym jest głośno w gminie, były wójt pracuje u Gołębiewskiego. W jakim charakterze, nie wiadomo. Zapewne niebawem dowiemy się, ale już dziś, czytając akt notarialny sprzedaży działki pod hotel w Pobierowie, można zastanowić się, czy podpisujący go były wójt wiedział, co podpisuje. Czy miał świadomość, że naraża gminę na spore wydatki?

To była transakcja stulecia. Po czasie okazuje się, że zadłużona gmina Rewal może nawet dopłacić do powstającego Hotelu Gołębiewski kilka milionów złotych! Ile, dokładnie nie wiadomo. Tylko z czego, skoro Rewal nie ma na własne inwestycje, a musi partycypować w prywatnym przedsięwzięciu Tadeusza Gołębiewskiego, który ma już hotele w Mikołajkach, Wiśle i Karpaczu, że nie wspomnę o fabryce słodyczy. Na początku roku kupił (w zasadzie to jego dzieci, ale to normalne w tego typu transakcjach) za 50 mln zł 30-hektarową działkę w nadmorskim Pobierowie, gdzie ma powstać jeden z największych hoteli w Polsce na 2200 gości. Na razie na tablicy informacyjnej przy wjeździe na teren posesji jest informacja, że trwa „Rozbiórka budynku żelbetowego”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 20 października 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

666
Jak to czytam to zastanawiam czy sie nie wyprowadzić z Polski bo wy zakładowe tłuki to wszyscy widzicie tylko złodziei i nierobów a to przez to że mierzycie wszystkich swoją miara Rydzyk jest Ok ale Gołębiewski który chce zrobić cos zajebistego dla regionu jest zły powinni mu za darmo te nieużytki dac i podziękować ze sie mu chce z taką ciemnotą gadać i robić interesy odwiedzę na pewno Hotel jak będzie gotowy i zostawię w okolicy oprócz Hotelu z 5000 zł żebyście mieli na sadzonki cebuli
2018-07-08 21:17:13
Gregor
W końcu powstanie piękny hotel i ożywi tę dziure zabitą dechami........
2017-11-01 10:04:16
gh
@Tyle pięknego lasu nadmorskiego tak wyrżnąć O ile wiem to teren powojskowy, po jakiejś jednostce - i na pewno w ewidencji gruntów nie był opisany jako las
2017-10-23 09:39:29
Gdyby...
Gdyby Skraburski był kaczą lebiegą, to Gołębiewski nie zatrudnił by go!
2017-10-22 10:24:35
zlodziej
juz dawno powinien siedzieć w więzieniu wójt przekrętas i złodziej
2017-10-22 09:49:47
Pedros
Kolega Bartek to alter ego Gołębiewskiego lub jego rodzinki? Szkoda tylko, że Gołębiewski to centrum rozrywki ale wiejskiej.
2017-10-22 01:40:11
gość
To nie gminę Ostrowice trzeba zlikwidować, tylko gminę Rewal! Pobierowo włączyć do Świerzna a resztę do Karnic.
2017-10-21 22:04:55
Bartek
Ile gmina dopłaci? Nawet gdyby miała dopłacić 45mln to i tak dobrze na tym wyjdzie bo Gołebiewski to olbrzymie centrum rozrywki przyciagające do danych miejscowosci mase turystow takze dla mniejszych i calkiem malych obietkow. Oczywiscie podejrzewam, ze nie wydadza wiecej niz 5 mln, a ponad 45mln zl zostaie. Wystarczy spojrzec jak sie rozwinal Karpacz po wybudowaniu Golebiewskiego, a tak np Sandra niewiele w Karpaczu zmienila. Porpstu sa bogatsi, sprytniejsi i maja lepszy produkt.
2017-10-21 21:08:56
Tyle pięknego lasu nadmorskiego tak wyrżnąć !
.
2017-10-21 13:57:42
A...
...kanclerz Reichu , niejaki Gerhard Schreder czyż nie zaprzedał się ruskim gazownikom? Buduje Nord Strim i ma w du.pie Unijne pokrzykiwania i pia.rdki kaczyzmu!!!
2017-10-21 10:50:19
RewLak
Ale slubzowego Merca ma niezlego. Po plazy moze smigac
2017-10-21 10:40:02
nx
czy sytuacja, w której urzędnik najpierw podpisuje umowę przynoszącą straty gminie a jednostronne korzyści prywatnej a następnie zostaje zatrudniony przez tę firmę, nie ma Cokolwiek Brzydkiego Aromatu?
2017-10-21 07:53:07
Szkrabgórski
Już CBA się zbliża, już puka do mych drzwi.. O słodkie niebiosa! W końcu się zabiorą za tę gminę! Mam nadzieję, że powiat też przetrzepią!Tam wszystko stoi na układach tego typu!
2017-10-21 02:04:32