Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ile przedszkoli działa w Zachodniopomorskiem? Ilu uczniów poszło do szkół?

Data publikacji: 15 czerwca 2020 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2020 r. 18:03
Ile przedszkoli działa w Zachodniopomorskiem? Ilu uczniów poszło do szkół?
 

W województwie zachodniopomorskim przed długim weekendem zostało uruchomionych 235 niesamorządowych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Z zajęć opiekuńczych w tych placówkach korzysta 5496 dzieci - wynika z danych Kuratorium Oświaty i Wychowania w Szczecinie. 

W przypadku samorządowych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego do pracy powróciło 348 placówek, w których z zajęć opiekuńczych korzysta 6006 dzieci.

- Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego w ramach odmrażania gospodarki, nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania tych placówek - informuj  Daniel Wróbel z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Placówki te organizują przede wszystkim zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przedszkola muszą także stosować się do wytycznych opracowanych przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ilu uczniów poszło do szkół?

Od 25 maja br. przywrócono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymano obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor decyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na dzień 10 czerwca z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w samorządowych szkołach podstawowych korzysta łącznie 1410 uczniów w 325 placówkach, natomiast w niesamorządowych szkołach podstawowych 341 uczniów w 34 placówkach.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w walce z koronaświrusem
2020-06-15 10:08:28
Przedszkola niektóre zostawić . Szkoły zamknąć na 10 , 20 lat . Otworzyć dla następnego pokolenia . Zacząc od nauki pisania i rachunków .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA