Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dzieci w przedszkolach i szkołach

Data publikacji: 26 maja 2020 r. 22:05
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:17
Dzieci w przedszkolach i szkołach
Na zdjęciu: W Szkole Podstawowej nr 33 Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie od poniedziałku rozpoczęto zajęcia. Fot. SP 33  

Niespełna 4 procent uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych korzysta w województwie zachodniopomorskim z zajęć opiekuńczo-wychowawczych - wynika z zestawienia Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Natomiast, jak podaje MEN, zajęcia wychowania przedszkolnego prowadzi już w skali kraju ponad połowa placówek.

- Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego w ramach odmrażania gospodarki, nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania tych placówek. Placówki te organizują przede wszystkim zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przedszkola muszą także stosować się do wytycznych opracowanych przez ministra zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego - podkreśla Daniel Wróbel z Wydziału Informacji Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Dodaje, że w województwie zachodniopomorskim 25 maja zostało uruchomionych 167 niesamorządowych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-05-2020

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. SP 33
Na zdjęciu: W Szkole Podstawowej nr 33 Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie od poniedziałku rozpoczęto zajęcia.
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA