poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa

Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa

Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa
Data publikacji: 2020-05-22 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 18:56
Wywietleń: 2938 456358

Przedszkole Publiczne nr 31 „Żaczek” zostało zamknięte do odwołania. U jednego z pracowników placówki stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało szczecińskie Centrum Informacji Miasta.

U jednego z nauczycieli opiekujących się grupą w Przedszkolu Publicznym nr 31 badania potwierdziły obecność koronawirusa.

- Co ważne, źródłem zarażenia był kontakt rodzinny z sąsiedniego województwa, a nie wewnętrzne ognisko w placówce - podkreśla Marta Kufel z CIM. - W grupie, która była pod opieką osoby zarażonej, przebywało łącznie 7 dzieci.

W związku z zaistniałą sytuacją, miasto podjęło natychmiastową decyzję o tymczasowym zamknięciu przedszkola oraz przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń oraz sprzętu. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjęto ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi.

Obecnie, zgodnie z decyzją służb, 13 osób zostało objętych kwarantanną domową. Pozostałe osoby, które znalazły się w grupie ryzyka, objęto nadzorem epidemiologicznym.

Centrum Informacji przypomina też, że otwarcie przedszkoli to jeden z kolejnych etapów rządowego planu odmrażania gospodarki. Wznowienie działalności placówek było możliwe na mocy nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, placówki miały przyjmować jedynie te dzieci, których rodzice nie mają innej możliwości zapewnienia im opieki, a muszą wrócić do pracy.

- Miasto bardzo skrupulatnie przygotowywało się do otwarcia poszczególnych placówek - zapewnia CIM. - Z uwagi na konieczność opracowania szczegółowych procedur bezpieczeństwa, zapewnienia środków dezynfekujących oraz sprzętu ochrony osobistej, szczecińskie placówki nie zostały otwarte tak jak rekomendował to rząd (6 maja br.) tylko dopiero półtora tygodnia później – 18 maja br. Co ważne, Miasto nie tylko zastosowało się do odgórnych wytycznych, ale również wystąpiło do służb sanitarnych o wydanie stosownych opinii. Zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor sanitarny zapewnili, że w Szczecinie i regionie sytuacja jest stabilna i nie istnieją przeciwwskazania do otwarcia m.in. przedszkoli.

Obecnie Miasto czeka na wytyczne i zalecenia od służb sanitarnych, które mają dotyczyć m.in. dalszego postępowania w związku z zaistniałą sytuacją.

(ip)

Fot. Sylwia Dudek

 

Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa

Komentarze

zed
Efekty rządowego otwierania wszystkiego - będzie tylko gorzej
2020-05-23 18:14:38
A co tam ...
W radiu i necie słychać i widać już reklamę jednej z prywatnych uczelni. Sprzedaż ponad wszystko. W promocji czesnego dają zestaw maseczek, rękawiczek wraz z talonem zniżkowym na pochówek. Gwarancja otrzymania dyplomu z korona czy bez, dozgonna. Czuj duch!
2020-05-22 16:04:49
Kikor
Szczyt zachorowań to dopiero nastąpi Po maturach i egzaminach, jak wszyscy się przemielą, pozjeżdżają z różnych województw....
2020-05-22 15:18:51
xD
Krzystek nie chciał przebadać nauczycieli, to teraz ma małe ognisko rzut granatem od UM. Gratuluje Prezydentowi.
2020-05-22 14:54:57
Rodzic
Ta Pani świadoma była że może być zarażona. Czekała na wynik testu, przychodziła do przedszkola narażając innych. I stało się. Głupota, brak rozumu. Taki ktoś uczy nasze dzieci....
2020-05-22 12:58:35
Ttyyy
Ta Pani wiedziała że może być zarażona. Miała wcześniej robiony test A mimo to przyszła do pracy narażając dzieci i pracowników. I to jest pani nauczycielka. Wstyd.
2020-05-22 12:55:46
Kk
To było do przewidzenia w innych miastach to samo wykryto COVID - 19 U NAUCZYCIELI POWINI WSZYSTKICH ZBADAĆ I DOPIERO OTWIERAĆ PRZEDSZKOLA I SZKOŁY ZARAZ BĘDZIE DRUGA FALA ZAKAZEN POCZEKAJMY I ZOBACZYMY JAKI BĘDZIE PRZYROST CHORYCH
2020-05-22 12:46:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie