Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa

Data publikacji: 22 maja 2020 r. 12:20
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2020 r. 18:56
Przedszkole „Żaczek” zamknięte. U jednego pracownika potwierdzono koronawirusa
 

Przedszkole Publiczne nr 31 „Żaczek” zostało zamknięte do odwołania. U jednego z pracowników placówki stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało szczecińskie Centrum Informacji Miasta.

U jednego z nauczycieli opiekujących się grupą w Przedszkolu Publicznym nr 31 badania potwierdziły obecność koronawirusa.

- Co ważne, źródłem zarażenia był kontakt rodzinny z sąsiedniego województwa, a nie wewnętrzne ognisko w placówce - podkreśla Marta Kufel z CIM. - W grupie, która była pod opieką osoby zarażonej, przebywało łącznie 7 dzieci.

W związku z zaistniałą sytuacją, miasto podjęło natychmiastową decyzję o tymczasowym zamknięciu przedszkola oraz przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń oraz sprzętu. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjęto ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi.

Obecnie, zgodnie z decyzją służb, 13 osób zostało objętych kwarantanną domową. Pozostałe osoby, które znalazły się w grupie ryzyka, objęto nadzorem epidemiologicznym.

Centrum Informacji przypomina też, że otwarcie przedszkoli to jeden z kolejnych etapów rządowego planu odmrażania gospodarki. Wznowienie działalności placówek było możliwe na mocy nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, placówki miały przyjmować jedynie te dzieci, których rodzice nie mają innej możliwości zapewnienia im opieki, a muszą wrócić do pracy.

- Miasto bardzo skrupulatnie przygotowywało się do otwarcia poszczególnych placówek - zapewnia CIM. - Z uwagi na konieczność opracowania szczegółowych procedur bezpieczeństwa, zapewnienia środków dezynfekujących oraz sprzętu ochrony osobistej, szczecińskie placówki nie zostały otwarte tak jak rekomendował to rząd (6 maja br.) tylko dopiero półtora tygodnia później – 18 maja br. Co ważne, Miasto nie tylko zastosowało się do odgórnych wytycznych, ale również wystąpiło do służb sanitarnych o wydanie stosownych opinii. Zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor sanitarny zapewnili, że w Szczecinie i regionie sytuacja jest stabilna i nie istnieją przeciwwskazania do otwarcia m.in. przedszkoli.

Obecnie Miasto czeka na wytyczne i zalecenia od służb sanitarnych, które mają dotyczyć m.in. dalszego postępowania w związku z zaistniałą sytuacją.

(ip)

Fot. Sylwia Dudek

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zed
2020-05-23 18:14:38
Efekty rządowego otwierania wszystkiego - będzie tylko gorzej
A co tam ...
2020-05-22 16:04:49
W radiu i necie słychać i widać już reklamę jednej z prywatnych uczelni. Sprzedaż ponad wszystko. W promocji czesnego dają zestaw maseczek, rękawiczek wraz z talonem zniżkowym na pochówek. Gwarancja otrzymania dyplomu z korona czy bez, dozgonna. Czuj duch!
Kikor
2020-05-22 15:18:51
Szczyt zachorowań to dopiero nastąpi Po maturach i egzaminach, jak wszyscy się przemielą, pozjeżdżają z różnych województw....
xD
2020-05-22 14:54:57
Krzystek nie chciał przebadać nauczycieli, to teraz ma małe ognisko rzut granatem od UM. Gratuluje Prezydentowi.
Rodzic
2020-05-22 12:58:35
Ta Pani świadoma była że może być zarażona. Czekała na wynik testu, przychodziła do przedszkola narażając innych. I stało się. Głupota, brak rozumu. Taki ktoś uczy nasze dzieci....
Ttyyy
2020-05-22 12:55:46
Ta Pani wiedziała że może być zarażona. Miała wcześniej robiony test A mimo to przyszła do pracy narażając dzieci i pracowników. I to jest pani nauczycielka. Wstyd.
Kk
2020-05-22 12:46:09
To było do przewidzenia w innych miastach to samo wykryto COVID - 19 U NAUCZYCIELI POWINI WSZYSTKICH ZBADAĆ I DOPIERO OTWIERAĆ PRZEDSZKOLA I SZKOŁY ZARAZ BĘDZIE DRUGA FALA ZAKAZEN POCZEKAJMY I ZOBACZYMY JAKI BĘDZIE PRZYROST CHORYCH

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA