czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W środę w „Kurierze": Wyspiarze czekają na konkrety

W środę w „Kurierze": Wyspiarze czekają na konkrety [FILM]

W środę w „Kurierze": Wyspiarze czekają na konkrety
Data publikacji: 2016-04-12 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1919 127949

W czwartek w Świnoujściu gościć będą: marszałek Sejmu Joachim Brudziński, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z szefem resortu Andrzejem Adamczykiem na czele. Celem spotkania z władzami Świnoujścia będzie budowa tunelu.

Przyjazd przedstawicieli rządu do Świnoujścia rozbudził nadzieje. Ostatnio premier Beata Szydło zapowiedziała, że mieszkańcy Świnoujścia usłyszą „dobrą wiadomość”. Nikt nie wyobraża sobie, żeby pod tymi słowami kryło się coś innego niż zapowiedź budowy stałej przeprawy między wyspami Wolin i Uznam. Mieszkańcy oczekują, że usłyszą datę ogłoszenia przetargu.

– Mamy nadzieję, że podczas tej wizyty usłyszymy zapowiedz spełnienia  wieloletnich marzeń mieszkańców i gości Świnoujścia odnośnie stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin – komentuje Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. – Od dawna jesteśmy gotowi na realizację tej inwestycji.

 

Miasto posiada obszerną dokumentację studialną, na podstawie której dokonano w 2010 roku rozstrzygnięć co do rodzaju i lokalizacji stałej przeprawy w Świnoujściu. Dokumentację wykonano zgodnie z aktualnymi wytycznymi Komisji Europejskiej dla infrastruktury drogowej, zawartymi w tzw. Niebieskiej Księdze i wzięto w niej pod analizę wiele wariantów budowy stałego połączenia między wyspami, w tym kilka wariantów mostowych. Ostatecznie wskazano na optymalny wariant budowy stałego połączenia w Świnoujściu, jakim jest budowa tunelu w wariancie północnym, w technologii drążenia. Za kwotę około 2,08 mln złotych opracowano program funkcjonalno-użytkowy budowy tunelu. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 13 kwietnia 2016 r.

Bartosz TURLEJSKI

 

Komentarze

Looks Fantastic!
Very modern an functional; I hope it gets build. Yet I know that bureaucrats of all stripes will be hard at work to stop it. Go Poland!
2017-08-15 17:49:01
irek
ale ja tam na filmie widziałem bramki jak na autostradzie tzn. będzie PLATNY, a jakas darmowa alternatywa pozostanie?
2016-04-13 09:57:21
Tunel
Oby tylko nikt nie wyskoczył z mostem, bo Świnoujście to nie San Francisco.
2016-04-13 08:03:34
zobaczą ten tunel jak świnia niebo
PiS nie ma pojęcia o budowie dróg, a tym bardziej tuneli
2016-04-13 07:40:59
Gargamel
Nasuwa mi się pytanie o opłatę za przejazd... i szczerze wątpię by tunel/most czy cokolwiek ułatwiającego transport do Świnoujścia kiedykolwiek powstało. No chyba że woj. Zachodniopomorskie zostanie sprzedane Niemcom... wtedy będziemy mieć dwa tunele... w rok ;)
2016-04-13 00:07:41
Bohdan
Jeśli faktycznie to się potwierdzi to będzie szach-mat dla PO i SLD które przez tyle lat tylko siały destrukcję w regionie.
2016-04-12 23:53:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie