sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ile gminy zapłacą za prąd? [SONDA]

Ile gminy zapłacą za prąd? [SONDA]

Ile gminy zapłacą za prąd? [SONDA]
Data publikacji: 2019-01-21 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1383 372444

– Nie zamierzamy wyłączać oświetlenia na ulicach, a dzieci i młodzież nie będą w szkołach uczyć się przy świeczkach – uspokaja prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Tymczasem z Polski płyną doniesienia, że po podwyżce cen energii elektrycznej niektóre gminy w Polsce próbują ograniczyć koszty poprzez montaż słabszych żarówek i wyłączane światło na korytarzach placówek oświatowych. Zachodniopomorskie samorządy z niecierpliwością czekają na rozporządzenia wykonawcze do ustawy, która zamraża ceny energii na poziomie nie wyższym niż w dniu 30 czerwca 2018 r.

Koszaliński ratusz problem miał już w zeszłym roku, gdy tradycyjnie ogłosił przetarg na dostawę energii elektrycznej do budynków użytkowanych przez koszaliński samorząd. To zbiorcze wydatki na potrzeby spółek miejskich z wyjątkiem Miejskiej Energetyki Cieplnej (MEC), instytucji kultury, miejskich jednostek organizacyjnych, w tym szkół, przedszkoli i żłobków.

– Robimy tak od wielu lat, dzięki czemu udaje nam się wynegocjować znacznie korzystniejsze ceny, niż gdyby to robiła każda z jednostek osobno – tłumaczył Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

(...)
Przy każdej nowej inwestycji, a tych w Świnoujściu w ostatnich latach nie brakuje, montowane jest energooszczędne oświetlenie LED. W ubiegłym roku za energię elektryczną zużytą na potrzeby oświetlenia ulicznego miasto zapłaciło 910 tys. złotych. Kołobrzeg, podobnie jak Świnoujście, także sam organizuje przetargi. Największe polskie uzdrowisko jest w o tyle lepszej sytuacji, że obowiązująca obecnie umowa gwarantuje mu zakup energii według stawek z początku 2018 roku. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 stycznia 2019 r.

(m, BaT, pw)

Fot. Wiesław Miller

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

Komentarze

Ekonomista
Energooszczędność??? Ha. Im bardziej będziemy oszczędzać energię elektryczną, tym bardziej będziemy zmniejszać przychody firm, które tą energią handlują (np. enea). Ponieważ te firmy mają koszty na tym samym poziomie, a raczej rosnące w czasie to nie powinno dziwić, że naciskają na podwyżki energii. Tym sposobem rekompensują sobie utratę części dochodów.
2019-01-21 12:20:56
niewierny tomasz
właśnie dostałem nowy cennik ze szczecińskiego SEC a w nim pozycja: "w związku z podniesieniem cen energii elektr. o 30% itd." To JAK W KOŃCU JEST ??? !!!
2019-01-21 10:59:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie