piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Prezydent podpisał nowelę obniżającą akcyzę na prąd

Prezydent podpisał nowelę obniżającą akcyzę na prąd

Prezydent podpisał nowelę obniżającą akcyzę na prąd
Data publikacji: 2018-12-30 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-31 21:33
Wywietleń: 1084 369268

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę m.in. obniżającą akcyzę na energię elektryczną - poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Nowela m.in. obniżająca akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalająca ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. Sejm uchwalił w piątek, a Senat poparł ją bez poprawek w nocy z piątku na sobotę.

- Pan prezydent wielokrotnie podkreślał, że każda ustawa, która jest ustawą prospołeczną, która służy Polakom, będzie przez niego podpisana. I tak też jest w tej sytuacji. Pan prezydent podpisał ustawę, o której tutaj rozmawiamy.(...) Jak rozumiem, będzie ona w poniedziałek ogłoszona w Dzienniku Ustaw. I wchodzi od 1 stycznia 2019 w życie. My się cieszymy, że tym ważnym problemem rząd się zajął - powiedział w Spychalski w Polsat News.

Jak dodał, nowelizacja została podpisana w sobotę wieczorem.

(pap)

Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Komentarze

1111
W jego przpadku nie ma opcji podpis elektroniczny-via Nowogrodzka? po co on tam ?
2018-12-31 20:38:58
do @ Jaruna
- do Jaruna PO_pierdującego; "W ostatecznym głosowaniu ustawę poparło 389 posłów, 3 było przeciw, a 17 się wstrzymało." Z wyników głosowaqnia wychodzi iż tylko 3 (trzech) było w "tototalnej o_PO_zycji". Dopisz coś luju do głosowamnia w demokratycznie wybranym Sejmi? Nie rusza mnie "jestem za , a nawet przeciw" - to już było.
2018-12-31 20:38:47
Jarun
Nie ma śniegu, to Adrian Strażnik Pióra podpisał...a teraz na narty.
2018-12-31 09:52:41
E tam
PiS podniósł, PiS obniżył, a dla Polaków nic się nie zmienia bo rachunki będą płacić takie same
2018-12-31 09:13:53
Ale tylko na 2019 rok
1.01.2020 po roku wyborczym rachunki za prąd wzrosną trzykrotnie
2018-12-31 08:49:13
@ciekawski
Po wyborach podnieśliby totalni z POKO. Już wiele razy pokazali, gdzie mają swoje obietnice i wyborców. Na szczęście, PiS to poważna partia i dotrzymuje obietnic. Żadnych podwyżek cen prądu nie będzie, więc już tak się nie martw.
2018-12-31 08:38:37
ciekawski
Ciekawe co powiedza wszyscy wyznawcy kaczolizmu w polandii jak im kaczka zaraz po wyborach podniesie ceny prądu o 100 proc. Chociaż patrząc na głupotę wyborców kaczego nic nie powiedzą.
2018-12-30 21:19:47
Gdzie hejterzy?
Zaniemówili?
2018-12-30 16:04:06