środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch!

Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! [GALERIA]

Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch!
Data publikacji: 2020-09-19 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-21 13:27
Wywietleń: 767 475860

Kto jeździ na hulajnodze? Hulajkarz - jak odpowiedział Jakub Sommer i wygrał główną nagrodę w konkursie firmowanym przez Idee przez miasto. Parada na hulajnogach oraz właśnie ten moment były kulminacyjnymi punktami soboty (19 września) - kolejnego z dni Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jaki trwa w Szczecinie.

Imprezy tegorocznej edycji szczecińskiego ETZT (16-22 września) - tradycyjnie poświęconego bezpieczeństwu uczestników ruchu oraz promocji ekologicznych środków transportu - łączy hasło "Hulaj Dusza". Jednoznacznie wskazując, że jego tematem przewodnim jest ostatni hit miejskich ulic: hulajnoga.

Ich parada ph. "Kółka w ruch!" odbyła się w trakcie "Rajskiego dnia na ul. Rayskiego". Szczecinianie z hulajnogami pod nogami pokonali trasę prowadzącą przez śródmiejskie ulice: Monte Cassino, Piłsudskiego, Mazurską, Kaszubską, Bałuki, al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską. Za tę pętlę - od Rayskiego do Rayskiego - zbierając na mecie nie tylko oklaski, ale przede wszystkim - szczególnie najmłodsi - całusy od najbliższych.

Start tegorocznej edycji ETZT w Szczecinie poprzedził konkurs ph. "Kto jeździ na hulajnodze?" W języku polskim brakuje bowiem nazwy dla takiej osoby. W odpowiedzi wpłynęło 49 propozycji. Między innymi: hulas, hulajnorzysta, hulajnogowiec, hulaszczyk, hulajak, hulajnoster, hulajsapiens, hularzysta, hulak, odpychajnóg, hularzysta. Jury zdecydowało, że najbardziej trafną przedstawił Jakub Sommer: hulajkarz. Drugie miejsce w tym zestawieniu - dodajmy, wielokrotnie zgłaszane - zyskała nazwa hulajnożnik. Czy którakolwiek z tych propozycji przyjmie się w języku polskim? Czas pokaże.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch! Hulaj dusza, hulajkarzu! Kółka w ruch!

Komentarze

Czytelnik Łukasz
Mam nadzieję, że nie wejdzie do polszczyzny, bo jest idiotyczna. No i trąci bohemizmem. Z kolei "hulajnożnik" przypomina rosyjskie "chudożnik". Matura na 30% znów daje o sobie znać. Mógł być np. "hulajnogista", bo to i poprawnie i po polsku.
2020-09-21 12:47:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie