wtorek, 01 grudnia 2020r.

Kto jeździ na hulajnodze?

Data publikacji: 2020-09-15 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-15 21:43
Kto jeździ na hulajnodze?
 

To już ostatnie dni, aby odpowiedzieć na to - tytułowe - pytanie w konkursie sygnowanym przez inicjatywę Idee przez miasto. Najciekawsze propozycje nazwy dla korzystających z tego rodzaju ekologicznego środka transportu zdobędą kupony na przejazd hulajnogami quick-app oraz inne upominki - niespodzianki.

Konkurs jest jedną z propozycji Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), jaki w Szczecinie rozpocznie się już w środę (16 września). Czyli wstępem do "wspólnej zabawy na hulajnogach" - jakie stały się nie tylko hitem miejskich ulic, ale również tematem przewodnim cyklu wydarzeń jakie w tym tygodniu firmuje społeczność Idee przez miasto, wspierana przez zaprzyjaźnione inicjatywy: "Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki" oraz stowarzyszenie Oswajanie Sztuki. 

- Rower- rowerzysta. Motor - motocyklista. Deskorolka - deskorolkarz. Hulajnoga - ? - pyta Idee przez miasto. - W języku polskim jeszcze się nie pojawiła nazwa osoby jeżdżącej na hulajnodze. Choć ten rodzaj rekreacji i transportu stale zyskuje na popularności. W Szczecinie hulajnogi od roku są wręcz hitem ulic. Stąd konkurs na wymyślenie nazwy osoby poruszającej się hulajnogą!

Propozycje konkursowe będą przyjmowane do 16 września, wyłącznie do godz. 18. Pod adresem: hulajdusza2020@ideeprzezmiasto.pl - tytule maila należy wpisać: "Konkurs".

Organizator zastrzega, że konkurs ma charakter zabawy. Nie gwarantując, że któraś ze zwycięskich propozycji przyjmie się w języku polskim. Natomiast zapewnia nagrody jej uczestnikom. Dla 10 osób spośród tych, które prześlą propozycje nazwy darmowe kupony na przejazd hulajnogą quick-app o wartości 50 złotych oraz inne upominki-niespodzianki. 

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na pl. Adamowicza (godz. 16) podczas imprezy "Hulaj Dusza #3: Kółka w ruch", czyli zaplanowanej na sobotę - 19 września - parady na hulajnogach. 

(an)

Na zdjęciu. Cykl wydarzeń ph. "Hulaj Dusza" firmuje inicjatywa Idee przez miasto, wspierana przez zaprzyjaźnione społeczności: "Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki" i stowarzyszenie Oswajanie Sztuki. Natomiast partnerem w imprezach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest quick-app.eu

Fot. Mirosław Winconek

 

Komentarze

Pablo
2020-09-15 20:56:37
Hulajnogista

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ