Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Hulaj dusza! Kto jeździ na hulajnodze?

Data publikacji: 2020-09-09 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-12 13:15
Hulaj dusza! Kto jeździ na hulajnodze?
 

Wrzesień w Szczecinie to tradycyjnie także Tydzień Zrównoważonego Rozwoju poświęcony promocji ekologicznych form transportu. Gdy przed rokiem jego tematem przewodnim był bezpieczny ruch pieszy oraz rowerowy, tak w bieżącym w roli głównej będzie hulajnoga.

Wprawdzie Tydzień Zrównoważonego Rozwoju rozpocznie się dopiero za tydzień (16-22 września), jednak już teraz inicjatywa Idee przez miasto – organizator tegoż wydarzenia – ogłosiła konkurs, który ma odpowiedzieć na pytanie: „Kto jeździ na hulajnodze?”.

– Rower – rowerzysta. Motor – motocyklista. Deskorolka – deskorolkarz. Hulajnoga – ? – pyta Idee przez miasto. – W języku polskim jeszcze się nie pojawiła nazwa osoby jeżdżącej na hulajnodze, choć ten rodzaj rekreacji i transportu stale zyskuje na popularności. W Szczecinie hulajnogi od roku są wręcz hitem ulic. Dlatego ogłaszamy konkurs na wymyślenie nazwy osoby poruszającej się hulajnogą!

Propozycje konkursowe są przyjmowane od 9 września do 16 września, do godz. 18 pod adresem: hulajdusza2020@ideeprzezmiasto.pl. W tytule e-maila należy wpisać „Konkurs”.

Oceną nadesłanych propozycji zajmie się komisja konkursowa w składzie: Marta Kostecka, mgr filologii polskiej, specjalista działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie; Barbara Markowska, mgr filologii polskiej, bibliotekarka, radna osiedla Drzetowo-Grabowo; Marianna Marszał, mgr filologii polskiej i mgr pedagogiki, logopedka i terapuetka.

Organizator zastrzega, że konkurs ma charakter zabawy, więc nie gwarantuje, że któraś ze zwycięskich propozycji przyjmie się na stałe w języku polskim. Natomiast zapewnia nagrody jej uczestnikom: darmowe kupony na przejazd hulajnogą quick-app o wartości 50 złotych oraz inne upominki niespodzianki dla 10 osób spośród tych, które prześlą propozycje nazwy.

– Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas akcji „Hulaj Dusza #3: Kółka w ruch”, czyli zaplanowanej na następną sobotę – 19 września – parady na hulajnogach, jakiej finał się odbędzie na pl. Adamowicza – zapowiada inicjatywa Idee przez miasto.

(an)

Na zdjęciu: Kto jeździ na hulajnodze? W języku polskim jeszcze się nie pojawiła nazwa osoby jeżdżącej na hulajnodze. Stąd konkurs z nagrodami - firmowany przez inicjatywę Idee przez miasto, a zapowiadający nadchodzący Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Szczecinie.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Staszek Gie
2020-09-12 12:36:02
-" Kto jeździ na hulajnodze?" - tylko i wyłącznie HULAKA!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ