Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Hotel z rozmachem

Data publikacji: 17 kwietnia 2019 r. 12:01
Ostatnia aktualizacja: 04 lutego 2020 r. 13:05
Hotel z rozmachem
 

Każdy kto był w hotelu Gołębiewski, chociażby w Karpaczu, jest pod wrażeniem rozmachu inwestycji. W samej recepcji zmieszczą się ze trzy autokary z gośćmi i jeszcze starczyłoby miejsca na kilka samochodów osobowych. Podobnie będzie w Pobierowie, gdzie powstaje jeden z największych hoteli w Polsce budowany przez biznesmena z Mikołajek Tadeusza Gołębiewskiego.

Razem z Robertem Skraburskim – odpowiedzialnym za przebieg budowy w Pobierowie – do powstającej restauracji wjechaliśmy bez problemu samochodem terenowym. W hotelu w Pobierowie powstanie przeszło 1100 pokoi, w których będą także miejsca na dostawki. Pokoje są ogromne. Niekiedy garderoby w nich powstałe są tak wielkie jak pokoje w niektórych nadmorskich pensjonatach. O łazienkach nie wspomnę, gdyż te także zaskakują olbrzymim metrażem. Owszem, są także mniejsze pokoje dla mniej wymagających. Powstały także potężne apartamenty. Prawie 60 procent pokoi jest usytuowanych w kierunku morza, które jednak dobrze widać będzie od czwartego piętra.

Powstanie tu nie tylko hotel, ale także centrum kongresowe, w którym największa sala na 9 piętrze (z widokiem na morze) będzie mogła przyjąć dwa tysiące osób. Oprócz niej będzie 16 innych sal konferencyjnych, kino i amfiteatr. Będzie także część basenowa. Największa stołówka (wielkości hipermarketu) będzie jednorazowo mogła przyjąć 700 gości. Oczywiście będą kawiarnie i liczne restauracje. Powstaje także parking podziemny na ok. 500 samochodów i parkingi naziemne.

Na placu budowy zatrudnionych jest ok. 600 pracowników, w tym ok. 450 z Ukrainy i okolicznych miejscowości. Okazuje się, że na terenie byłej wojskowej bazy rakietowej (ze starych żebetowych konstrukcji ostał się tylko jeden betonowy garaż dla wyrzutni rakiet, który jest dziś zakładową stołówką), jaka tu przez lata stacjonowała, znaleziono podziemne ujęcia wody, które zapewnią hotelowi wodę bez potrzeby sprowadzania jej z Golczewa – co niegdyś planowano. Już dziś na terenie budowy stoją potężne zbiorniki na wodę.

W przyszłości pracę w hotelu znajdzie ok. 460 osób. Kiedy hotel rozpocznie działalność? Nieoficjalnie planowano uruchomienie części obiektu w maju przyszłego roku, ale termin ten jest raczej nierealny, gdyż na terenie obiektu trwałyby jeszcze prace budowlane, które zakłócałyby wypoczynek.

* * *

Inwestor z Mikołajek kocha rozmach, co widać w istniejących już inwestycjach, chociażby w Karpaczu. Tam sama droga z windy do pokoju zajmuje sporo czasu. Podobnie będzie w Pobierowie (winda jest w skrajnej części budynku), ale są goście, którzy lubią wypoczywać w dużych luksusowych obiektach. ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojciech
2020-02-04 12:32:04
Bravo Panie Gołębiewski!!!!! To już chyba Pana ostatnia inwestycja "Korona Życia"- wreszcie nad polskim morzem. Byłem we wszystkich Pana hotelach - włącznie z tym pierwszym w Białymstoku. Dobrze że w stolicy Podlasia też mamy gdzie pohasać na basenie, jacuzzi i saunach. Przydałby się jakiś dobry dojazd do Pobierowa, jakaś dobra droga. JESZCZE RAZ DZIĘKI ZA TEN HOTEL :-))) Wojciech J., Białystok
Turysta AS
2019-12-18 21:25:45
Wszystkie decyzje mają plusy i minusy. Zagrożeń dla małego biznesu nie powinno być. Ceny w tzw. Gołębiu są wysokie posiłki też nie tanie. Więc płakanie i narzekanie mija się z celem. Interes w Pobierowie będzie przez cały rok a i basen dla mieszkańców i innych turystów z pewnością będzie dostępny. Gmina zarobi i już staje się sławna. Panu Tadeuszowi Pomnik się należy oczywiście za życia. Pozdrawiam budowniczych i malkontentów.
JAC
2019-10-05 12:25:20
Inwestycja to problem inwestora i jego gustu. Można dostrzec odwołanie do statku pasażerskiego. Nie to jest jednak istotne i podobać się nie musi. Kluczowym jest, że w tym miejscu, na terenie po jednostce wojskowej i tak powstałaby jakaś zabudowa. Prawdopodobnie byłoby to kolejnych 300 pensjonatów okraszonych apartamentowcami, pod które także poleciałyby drzewa, do których także trzeba by było doprowadzić wodę, prąd czy gaz, odbierać ścieki, wybudować drogi, chodniki i oświetlenie. Co na tym zyskałoby Pobierowo? Naprawdę nie wiem. Wiem natomiast, że stali, długoletni mieszkańcy, zajmujący się turystyką, zyskaliby konkurencję, która ich 30-sto, 40-sto letnie domy przeskoczyłaby od razu na wstępie nowoczesną architekturą.
Polska cebula
2019-09-18 19:18:03
Jak czytam te wiadomości to rzygać się chce, banda slepych Polaków, taka urokliwa miejscowość, cicho i spokojnie było.... W jakich latach tam byliście? Mnóstwo pensjonatów z cenami z kosmosu, turystów po brzegi że chodzić się nie da, A wy się skarżycie że moloch powstanie... Będzie koło Pobierowa nie w centrum, Pobierowo to i tak zapchana dziura A teraz chociaż może trochę odzyska "sławę". Kiedy ta polska cebula wymrze
MARIUSZ
2019-08-25 18:24:53
Jedzenie w Karpaczu wyśmienite i dla dzieci i dla dorosłych. Zima 2019 . Wiec jak A.W. zarobi i już naprawdę pojedzie do gołębia to na pewno nie trafi do lekarza.
Kasia
2019-07-15 17:19:23
A ja się nie zatrułam z synem bylo super jedzenie mega
A. W.
2019-07-13 09:57:51
Jestem mieszkańcem żyjącym niedaleko Pobierowa. Nie bardzo mnie interesuje czy będzie interes czy nie z tego hotelu. Mieszane mam uczucia co do jego umiejscowienia, ogólnie peanow płytkich nie będę pisał na temat Gołębiewskiego. Kiedyś sam z rodzinką byliśmy zachłyśnięci tymi hotelami. Zaliczyliśmy wszystkie. Teraz w jaccuzi tylko chlor smród i żarcie śmierdzi olejami. W Karpaczu 4 dni na 7 zatrucie A moja córka 8 letnia na kroplówce w szpitalu. Miła Pani Doktor że szpitala z uśmiechem stwierdziła co- z gołębia? A tu mamy często tak - szczególnie dzieci. Bo wiadomo bardziej podatne żołądki. I co się Jeszce dowiedziałem w szpitalu wtedy- o bezwzględnej polityce zarządzania. Ukraińcy Ukraińcy A polscy pracownicy na bruk. Nawet ciasteczka Pan żeś zrąbał bo się kruszą i chemią jadą. Panie Gołębiewski wolę namiot. Pan masz już swoje lata helikoptera Pan do grobu nie weźmiesz ani tych molochów A tam kasiorka nie pomoże.
Bravo !!! Kochany Panie Gołębiewski, dziekujemy !
2019-07-12 11:48:26
Pierwszy raz ta część zalesionego wstrętnego wybrzeża Bałtyku będzie się zaliczać do turystyki całorocznej - na poziomie wysokiego standardu życia i spędzania czasu urlopowego : zdrowo, sportowo, kulturalnie i CZYSTO !!! Jeszcze raz serdeczne podziękowania że się Pan zdecydował tutaj zainwestować swój czas, pieniądze i wysiłek fizyczny i psychiczny. Jest Pan WIELKI! Ludzie przyjeżdżający nad polskie morze jadą godzinami i morza nie widzą, tylko zazdrośnicy i ludzie leniwi nie chcą zmian, chcą się załatwiać w lesie - a raczej chaszczach zwanych przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie - lasem? nie mają pomysłu na życie i innym wolą je utrudniać. Może niedługo schowają papier toaletowy ???
Victoria Vie
2019-07-12 11:18:20
Wspaniale! nareszcie Pobierowo przestanie straszyć jedną zapchaną ulicą Grunwaldzką w czasie tylko lipca i polowy sierpnia. Nuda i smród przeróżnych "grilli' , ciemno i tylko eldorado dla nieprzyjaznej "straży miejskiej" Dziękujemy prawdziwemu filantropowi - Panu Gołębiewskiemu że zdecydował zainwestować swoje pieniądze w rozwój żebraczego, smutnego i bezmyślnego turystycznie Pobierowa. Kto chce pod strzechy, po rybkę na morze i do toalety do lasu..., to niech się wyprowadza na Białoruś.
żenada
2019-06-30 23:48:40
Niszczenie unikalnego krajobrazu, totalne bezguście, betonowe g...o w nadmorskim lesie, na jakiej zasadzie wydano decyzje lokalizacyjną i pozwolenia na budowę?
dewastacja natury i krajobrazu, dramat i syf
2019-06-30 23:18:28
Betonowy moloch na wydmach - skandal, syf, niszczenie natury Czy to w ogóle zgodne z prawem? Oby zbańczył Plażowicz
Andrzej
2019-06-29 14:21:54
Totalna masakra ! Dewastacja krajobrazu.Żegnaj ciszo i spokoju, żegnaj Pobierowo.Nie lubię tłustych i wypasionych "fok" na plażach.
Turysta
2019-06-25 14:39:26
Dewastacja, przez duże D. Odwiedzam Pobierowo każdego roku. Mam sentyment do tego miejsca. Przyjeżdżałem tam już jako małolat w latach 80. Zmieniło się radykalnie i to w negatywnym sensie. Najpierw ustawa Szyszki spowodowała wycinkę wielu zalesionych działek, w ślad za tym moloch Gołębiewski. Postawiono już tam hotel BALTIC, który kompletnie nie pasuje do otoczenia. I tak oto oaza spokoju i zieleni na moich oczach przekształca się w szkaradę. Szkoda....
Klaudia
2019-06-21 10:24:20
Pieknie!!Wreszcie bedzie gdzie pojechac.Do tej pory w okolicy tylko mizerna Sandra z lat 80 tych,ktora juz raczej nie bedzie miala racji bytu przy tym obiekcie. Obiekt caloroczny gdzir nawet jak nie ma pogody nie mozna sie nudzic. Brawo!!!
Przemysław
2019-05-30 22:56:42
Ma rozmach Pan Tadeusz. Wole dać zarobić Polakowi z rozmachem niż amerykańcowi z ubóstwem. Gość ma jaja robi swoje. A hajs trzeba wydawać na co jak nie na luksusy? Na codzień jestem handlowcem i moje wypasione prowizje przeznaczam także na pobyty u Gołębia. I wiecie co? Pojadę do Pobierowa się byczyć i napaść brzuszek na jadalni jak głodna świnia z dokładką i będę sądził takie bąki ze głowa mała. I nue ma pomiłuj
Kasia
2019-05-24 22:56:12
Bardzo kocham Hotele pana Tadeusza dziękuje.
Heniu
2019-05-21 15:35:49
Kolejne piękne miejsce zdewastowane betonowym syfem. Jeszce trochę i wydymy i lasy będziemy oglądać na obrazkach ale oczywiście nowobogaccy mają to gdzieś - ważne żeby była kasa. Swoją drogą ciekawe, czy lokalizacja takie inwestycji tuż przy wydmach w takim krajobrazie jest zgodna z prawem. Mam nadzieję że zbańczą.
Wielbiciele hoteli Gołębiewski
2019-05-09 20:30:14
Panie Henryku nie patrz na tę zazdrość wal mury do góry i rób dalej dobrą robotę .My z żonką już ręce zacieramy na jadełko i baseny i gorące kąpiele w tym wspaniałym obiekcie. Pozdrawiamy
xx
2019-04-17 16:31:06
... tak, jestem pod wrażeniem....MASAKRYCZNYM, widziałam to monstrum w Karpaczu, ten przepych w środku, ale wnętrze mi nie przeszkadza, kwestia gustu. Natomiast, jeśli takimi budowlami wybetonujemy góry, to niedługo nie będzie czego oglądać...
czytam
2019-04-17 14:15:14
A lotnisko i port -też są ?
Dobrze
2019-04-17 14:11:37
Lepszych kilka molochów niż kilkaset hotelików, pensjonatów itd. na kilkusetkartkowe większej przestrzeni. Ten hotel to oszczędność przestrzeni i przyrody.
ana
2019-04-17 13:54:00
A czy będzie działał bez odbiorów jak ten w Wiśle swego czasu. Wiem bo byłem a tydzień później był tam pożar. I wyskoczyło szydło z worka.
Właśnie , moloch budowany .............
2019-04-17 13:48:58
na 2-3 miesiące sezony letniego , potem może trochę emeryci , jak ich stać bo cennik wysoki. A następnie pustki w miejscowości , wszystko zamknięte , pogoda do kitu , będą siedzieć w pokojach
Pobierowo.
2019-04-17 12:48:15
Kiedyś piękna, cicha, nadmorska miejscowość...
Barnim X (wulgarny)
2019-04-17 12:47:28
Cóż za przaśny panegiryk...
SZOK
2019-04-17 12:31:32
Czy to tylko zbieg okoliczności, że osoba odpowiedzialna za przebieg tej budowy ma takie samo imię i nazwisko jak wójt gminy Rewal, na której terenie leży Pobierowo, oskarżony o wielomilionowe zadłużenie gminy? Choć w grudniu 2018 Kurier napisał wprost, że były wójt jest dyrektorem tego budowanego hotelu. Co o tym sądzić, czy hotel też zbankrutuje?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA