piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Mrzeżynie budują, w Pobierowie planują

W Mrzeżynie budują, w Pobierowie planują

W Mrzeżynie budują, w Pobierowie planują
Data publikacji: 2018-12-10 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 8157 362218

Pobierowo ma tylko jeden tzw. techniczny zjazd na plażę, położony w centrum tej miejscowości przy ul. Jana z Kolna. Wylany jest z betonu i korzystają z niego wszyscy wczasowicze, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach i rodzice z dziećmi na wózkach. Jest to jedyny zjazd dla samochodów w tej miejscowości. 

Bywa, że samochód ratowniczy musi latem przejechać pomiędzy plażowiczami, by udzielić pomocy potrzebującym. Opalający się muszą usunąć swoje koce lub parawany, by zrobić miejsce dla przejazdu samochodu ratunkowego. Tyle tylko, że trwa to zbyt długo.

Od wielu lat właściciele ośrodków wypoczynkowych w zachodniej części Pobierowa, w tym także takich, gdzie przebywają osoby na rehabilitacji, a więc również poruszające się na wózkach inwalidzkich, nie mają żadnego dogodnego zjazdu na plażę. Najbliższe zejście przy ul. Kawalerskiej jest bardzo strome, gdyż położone jest na wysokim klifie i droga na plażę prowadzi stromymi schodkami. Wózkami inwalidzkimi i dziecięcymi tędy nikt nie zjedzie.

Na zagospodarowanie i wybudowanie betonowego zjazdu od lat czeka zejście u zbiegu ulic Ciechanowskiej i Wspólnej. Korzystają z niego tysiące wczasowiczów, bo mają tu najkrótszą drogę na plażę. Ale teren ten ma jeden feler. Wypływa tu spod ziemi woda, co powoduje, że jest to ciągle teren podmokły. Tak było nawet w upalnym tegorocznym lecie, gdy wydobywały się wody podskórne. Nie stanowi to jednak technicznej przeszkody do wybudowania w tym miejscu betonowego zjazdu. Wiadomo tylko, że koszt inwestycji będzie nieco większy, gdyż trzeba będzie wykonać odpowiednie badania, skąd wypływa woda.

Jak nas poinformował radny Pobierowa Rafał Mielcarek, już w grudniu planowane jest spotkanie radnych z nowymi władzami gminy, przedstawicielami Urzędu Morskiego, właścicielami okolicznych ośrodków wypoczynkowych (są gotowi do partycypacji w kosztach inwestycji) i mieszkańcami w sprawie budowy tego zejścia. Inwestycja jest jak najbardziej potrzebna, ale wiadomo, że do najbliższego sezonu letniego nie zostanie zrealizowana. Same roboty budowlane trwają szybko, ale sporo czasu zajmuje projektowanie, uzyskanie wymaganych zgód i inne biurokratyczne uzgodnienia. Jest jednak nadzieja, że inwestycję uda się zrealizować przed rozpoczęciem sezonu w 2020 roku.

Podobny zjazd techniczny z zejściem na plażę powstanie na terenie budowanego w części wschodniej Pobierowa hotelu Gołębiewski, ale te będą służyły jedynie mieszkańcom tego obiektu.

Od kilku tygodni trwa budowa zjazdu technicznego na plażę w Mrzeżynie. Inwestorem jest Urząd Morski w Szczecinie, który finansuje budowę betonowej konstrukcji, a dojazd do niej wykona Urząd Miasta w Trzebiatowie. Powstanie dogodny zjazd na plażę dla mieszkańców zachodniej części Mrzeżyna (po lewej stronie Regi, która wpływa tu do morza). Prace budowlane trwają i być może, jeśli pozwoli aura, jeszcze w tym roku zostanie wylany beton. Całość inwestycji to koszt ok. 800 tys. zł, ale zadowoleni będą z niej wszyscy. ©℗

Mirosław KWIATKOWSKI

W Mrzeżynie budują, w Pobierowie planują

Komentarze

Renata
Ja uwielbiam ośrodek wypoczynkowy Arkadia w Pobierowie 😄pozdrawiam serdecznie właściciela, ale faktycznie zejście na plażę jest bardzo ciężkie, pozdrawiam do zobaczenia w lipcu 😃
2018-12-11 23:12:32
Jerzy on
Moja rodzina od 25 lat jeżdzi do Mrzeżyna,ja ze względu na pracę od 11lat,od kiedy to jestem na emeryturze Mrzeżyno jest coraz ładniejsze z każdym rokiem,a Meduza jest pięknie położona nad samym morzem.Polecam wszystkim
2018-12-11 22:54:31
Dej
Bardzo podoba mi się Mrzeżyno pozdrawiam mieszkańców i okolice Mrzeżyna
2018-12-11 07:14:17
Ja67
Mrzeżyno wiele, wiele lat dla mnie i mojej rodziny było i jest drugim domem. Jeśli dobrze pójdzie w tym roku również zawitam do Mrzeżyna. Pozdrawiam serdecznie.
2018-12-11 06:49:16
Do Lopez
Kłania się czytanie ze zrozumieniem pozdrawiam
2018-12-11 06:30:47
Lopez
Hotel Gołębiewski budują w zachodniej części Pobierowa,proponuję zapoznać się z kierunkami geograficznymi!
2018-12-10 22:47:29
Wczasowicz
Jestem stałym bywalcem Mrzeżyna Piękne miejsce, pozdrawiam mieszkańców.
2018-12-10 18:57:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie