wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Horror, a nie jazda! Objazd po dziurach i wertepach

Horror, a nie jazda! Objazd po dziurach i wertepach

Horror, a nie jazda! Objazd po dziurach i wertepach
Data publikacji: 2017-07-26 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 1044 278832

Remont drogi nr 102 na nadmorskim odcinku wzdłuż Pobierowa i Pustkowa nadal wywołuje spore emocje wśród mieszkańców i wczasowiczów, którzy po kilku godzinach jazdy z głębi Polski muszą odstać niekiedy dwie godziny w potężnych korkach, by pokonać 5-kilometrowy odcinek do „swojej” nadmorskiej miejscowości.

Piszemy o tym od dawna, ale drogowcy z Torunia, firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA, twierdzą, że taka jest technologia robót i właśnie w tych miejscach, gdzie jest największy ruch w sezonie, trzeba było rozkopać starą, wymagającą remontu (tego nikt nie neguje!) arterię. Potem, jak turyści wyjadą, czyli po sezonie, będzie rozkopywana droga tam, gdzie dziś ruch jest niezbyt duży. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba było wcześniej zapytać miejscowych, którędy turyści jadą do celu.

W korkach stoją także autobusy i mikrobusy rejsowe, dostawcy żywności i zaopatrzeniowcy wielu sklepów i punktów gastronomicznych. Także strażacy i pogotowie ratunkowe nie mają szans przejazdu.

Niektórzy z mieszkańców, którzy muszą korzystać z tej trasy, twierdzą, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ręcznego sterowania ruchem. Niekiedy bywa tak, że z jednej strony nie ma samochodów, bo już przejechały, a z drugiej stoi ich bardzo dużo i na przejazd potrzebują kilku zmian fazy świetlnej.

Nawierzchnie są już zerwane, ale okazuje się, że drogowcy nie potrafią nawet przygotować porządnie objazdu. Na wahadle na wysokości Pustkowa objazd na wielu odcinkach prowadzi po potężnych dziurach i wyrwach! Samochody jadą zatem powoli, stąd mała przepustowość przejazdu, ale drogowców to już nie interesuje. Oni nie widzą potężnych dziur. Kilka dni temu niemiecki kierowca wpadł w jedną z nich i wylądował na Stacji Obsługi Samochodów w Śliwinie. Samochód miał urwane drążki skrętne. Inny z kierowców chciał ominąć wyrwę na trasie objazdowej, za gwałtownie poruszył kierownicą i wjechał dwoma kołami na rozkopaną część jezdni. Auto zawisło na skraju drogi. W wielu miejscach, gdzie są potężne wykopy, nie ma pachołków! Czy naprawdę drogowcy tego nie widzą?

Wczoraj rano na placu budowy, na odcinku 2 km rozkopanej drogi były trzy koparki, jedna wywrotka i dwóch robotników z łopatami. Na tablicy informacyjnej firma z Torunia podaje, że na budowie zatrudnionych jest 180 osób.

Jak się dowiedzieliśmy, wczoraj rozpoczęto ręczne sterowanie ruchem.

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Komentarze

miejscowy
Bez pole i łąkie jedżta - trachtorem ! Lasem , polem , łaką i bagnem -góralami i do przodu !
2017-07-28 15:55:22
kierowca
A wiecie, że jak ktoś jedzie z Dziwnówka do Rewala czy Trzebiatowa, to jak pojedzie przez Kamień będzie dużo szybciej? Droga fajna i pusta! Polecam drogę nr 103!
2017-07-26 23:59:11
Ed
Dziś około 12 od strony pobiera popsuły się światła więc auta jechały w stronę Rewala jednym ciągiem a te od Rewala stały w gigantycznym korku drogowcy zorientowali się dopiero po90 minutach 2h stania na wysokości Trzeszczą
2017-07-26 21:45:48
AŁtor pokaż mi objazdy po autostradach i lotniskach.
.
2017-07-26 18:14:38
K
Jak się całe lata nic nie robiło - to teraz ... . A może tam bruk położyć jak w GRYFICACH - będzie HUK !!! , będzie auta rozwalało , ale będzie trwałe jak pamięć o wielkim Każmirzu !
2017-07-26 16:44:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy