piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Koszmarne korki nad morzem

Koszmarne korki nad morzem

Koszmarne korki nad morzem
Data publikacji: 2017-07-16 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 1485 276302

Koszar trwa od piątku kiedy to drogowcy z Torunia zerwali w dwóch miejscach asfalt na newralgicznych odcinkach drogi wojewódzkiej 102 na wysokości Pustkowa i Pobierowa (od ronda do oczyszczalni). Nie ma co ukrywać, że powstawały w tych miejscach gigantyczne korki i to w dniach weekendowych, kiedy odbywa się wymiana turnusów, a nad morze jadą tzw. jednodniowi goście. Niekiedy na pokonanie tego odcinka kierowcy potrzebowali dwóch godzin. 

Wczasowicze z Polski oraz miejscowi zastanawiają się dlaczego drogowcy rozpoczęli roboty w pełni sezonu letniego. Roman Rubach wiceprezes Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia stwierdził w piśmie do „Kuriera”, że „wskazany odcinek został wyznaczony w pierwszym etapie robót zgodnie z Projektem Tymczasowej Organizacji Robót”. Nieważne, że blokuje się w trakcie pełni sezonu nadmorską arterię, ale ważne, że tak ktoś postanowił i tak ma być.
Drogowcy z Torunia zerwali asfalt na połówkach jezdni i wprowadzili ruch wahadłowy. Miejscowi kierowcy, którzy pokonują tę trasę codziennie, zwrócili uwagę, że przydałoby się ręczne sterowanie ruchem, gdyż niekiedy z jednej strony kolejka aut jest mniejsza, a z drugiej większa. Maszyny tego nie rozróżniają, a człowiek płynniej by ruchem sterował, ale przecież to już kosztuje. Fatalnie jest też z objazdów. Na wysokości Pustkowo objazd wyznaczy został po potężnych dziurach w jezdni, jakie wykonali robotnicy zrywając pobocze drogi. Zerwali także asfalt, po którym prowadzi objazd! Kierowcy muszą uważać i zwolnić żeby nie uszkodzić samochodu, bo nikt nie wpadł na pomysł by dziury połatać.
Na pochwałę zasługują władze Rewala, które błyskawiczne uzupełniły dziury w nawierzchni leśnej drogi na trasie Pobierowo - Pustkowo, która jest znakomitym objazdem zakorkowane trasy. Znają go miejscowi, ale jak się okazuje zaczęły tędy jeździć już rejsowe autobusy PKS, co skłania do przypuszczeń, że droga długo nie utrzyma się w dobrym stanie.
Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI
Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem Koszmarne korki nad morzem

Komentarze

ira
Tylko w Polsce jest to możliwe,bezmózgowie tylko tak można to nazwać .Wstyd 21 wiek,koszmar.Mało ,że leje to jeszcze taka przyjemność.Ktoś powinien za to odpowiednio być rozliczony.Zrozpaczony turysta. Ro
2017-07-26 12:42:26
Do Ja
Dowcipniś jesteś,dojedz na wybrzeże rewalskie pociągiem.
2017-07-18 10:36:06
do obs. ryvera
nie ćpaj już. to Kaczyński ustalał harmonogram prac.
2017-07-17 11:36:33
Obs.ryver
Zdziwieni??? Przecież wróciła PRLka..tyle,że w najgorszym-kaczym wydaniu!!! Nawet za tow. Wiesława-Gomółki było planowanie robót( że nie wspomnę tow. Bieruta i jego Planu 6-letniego)! Teraz jest przypadkowość i zachciewajki kapłana religii smoleńskiej! Jeśli to jest ekipa z Torunia, to wszystko wiadomo kto za tym stoi ...
2017-07-16 17:36:24
do asfalta
Ty naprawdę jesteś czarny i mało kumaty. Trzeba remontowAć, ale nie w tym miejscu
2017-07-16 17:04:01
Ja
Jakim trzeba być idiotą żeby jechać samochodem wiedząc że są lub będą gigantyczne korki stac w nich i się wk.....c.A można sobie na spokojnie jechać pociągiem z klimatyzacją bez stresu.
2017-07-16 15:45:18
Asfalt
A niby kiedy drogi remontować, zimą??? A ci tam, pożal się boże, turyści, to oni na urlopie - mają czas !
2017-07-16 15:34:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy