niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Honory dla Świtezian

Honory dla Świtezian

Honory dla Świtezian
Data publikacji: 2015-10-27 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1459 33628

Październikową sesję radnych Szczecina we wtorek rozpoczęły gratulacje dla trójki tych z nich, którzy z ław szczecińskiego samorządu przesiądą się po niedzielnych wyborach do ław parlamentarnych. Arkadiusz Marchewka (PO) i Artur Szałabawka (PIS) obejmą mandaty poselskie, a Tomasz Grodzki (PO) zmieni fotel radnego Szczecina na fotel senatora RP. Odbyła się tez krótka uroczystość wręczenia przedstawicielom Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej i Polesia "ŚWITEŹ" Medalu za Zasługi dla Miasta uhonorowani.

Krzysztof Soska, zastępca prezydenta, przybliżył najważniejsze informacje i fakty z działalności osób zrzeszonych w stowarzyszeniu „Świteź”, przybyłych z kresów północnowschodnich II Rzeczypospolitej, a także żyjących i pracujących w mieście oraz obecnych szczecinian, którzy są kolejnym pokoleniem potomków powojennych przesiedleńców-osadników. Od 26 lat członkowie stowarzyszenia organizują m.in. festiwal Kaziuki. Prezydent Soska dziękował im za wkład w dorobek kulturalny Szczecina i jego społeczności.


- Na ten medal zapracowali założyciele z 1982 roku, mamy szlachetnych i hojnych sponsorów. I mam nadzieję, że aktywnie będziemy uczestniczyć w życiu miasta przez następne lata - powiedział Albert Miłaszewski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej i Polesia "ŚWITEŹ". ©℗

(MIR)

Fot.: Robert STACHNIK

Honory dla Świtezian

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie