Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Hollywoodzkie marzenie prezesa

Data publikacji: 27 września 2015 r. 18:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Hollywoodzkie marzenie prezesa
Fot. Dariusz Gorajski  

Niedzielne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego w Szczecinie nie miało formy konwencji wyborczej. Prezes PiS w małej sali Filharmonii Szczecińskiej obejrzał monodram o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Siedział w jednym rzędzie z Danutą Szyksznian-Ossowską, żołnierzem Armii Krajowej, współorganizatorką Zjazdów Kresowych Żołnierzy AK w Międzyzdrojach.

- Witam pana premiera z całym sercem, z wielką życzliwością w naszym polskim, morskim Szczecinie - mówiła Danuta Szyksznian-Ossowska. - Bardzo się cieszę, że poznałam pana osobiście. Siedem lat temu pana brat był w Międzyzdrojach. Dużo rozmawialiśmy, mieliśmy plany. W przyszłym roku chcę zrobić 35. zjazd. Od stycznia będę przypominała i zapraszała pana na ostatni być może prawdziwie akowski zjazd. Jest już nas bardzo mało - dodała.

- Chciałem pani serdecznie podziękować, bo to dla mnie jest zaszczyt i wielka przyjemność, że siedzę przy pani. To też zobowiązanie, żeby tradycja, którą pani uosabia była w Polsce kontynuowana. Mam nadzieję, że już niedługo tak będzie - deklarował Kaczyński.

Zgromadzeni w małej sali filharmonii obejrzeli monogram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w reżyserii Sławomira Gaudyna, a w wykonaniu aktora Przemysława Tejkowskiego.

- Często zastanawiałem się, w jakiej mierze aktorstwo jest sztuką, a aktor jest artystą. Ale są takie momenty, kiedy wątpliwości odpadają. I to był jeden z tych momentów - recenzował monogram Jarosław Kaczyński. 

Polityk wspomniał o powtarzanych czasami w świecie kłamstwach o polskich obozach koncentracyjnych i podkreślił, że trzeba to zmienić.

- Musimy znaleźć w sobie siłę i umiejętności,by się temu przeciwstawić. Można pokazać dzieje rotmistrza Pileckiego w skali światowej. Polskie państwo powinno umieć do tego doprowadzić. Ktoś powie: jak? Odpowiem: hollywoodzki film z wielkimi znanymi w świecie aktorami, z wielkim znanym w świecie reżyserem. Oczywiście to wymaga zgromadzenia wielkich środków, nie z budżetu, ale jestem przekonany, że ta Polska, która przed nami będzie potrafiła to zrobić. Musimy zwyciężyć. Musimy zmienić Polskę - dodał. ©℗

(masz)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

krzysztof szulejko
2015-11-10 14:15:24
Piekne slowa Pana Jaroslawa Kaczynskiego o zawodzie aktora,no tak ale widzial na scenie Przemka Tejkowskiego,ktorego z kolei ja podziwialem w monodramie Ostatnie tango z herbertem
krzysztof szulejko
2015-11-10 14:14:51
Piekne slowa Pana Jaroslawa Kaczynskiego o zawodzie aktora,no tak ale widzial na scenie Przemka Tejkowskiego,ktorego z kolei ja podziwialem w monodramie Ostatnie tango z herbertem
Szok
2015-09-28 07:19:44
To jest coś niesamowitego, że trzeba przypominać o takich sprawach i walczyć o ich pamięć! Należy mieć nadzieję, że to przyszłoroczne spotkanie w Międzyzdrojach będzie należycie nagłośnione i pokazane we wszystkich mediach.
www
2015-09-27 20:12:57
W co on się wgapia?
backlight
2015-09-27 19:52:38
Prezo ma rację, musimy się wziąć za odkłamywanie naszej historii i bronić jej tak jak to robią Żydzi. Trzeba się uczyć od mądrzejszych. Niestety dotychczas w mediach i mainstreamowej sztuce brylują takie historyczne paszkwile jak "pokłosie" czy "ida". Wmawia się nam, że to jest właśnie polskość, to co jest ww filmach ukazywane. Potem wielkie zdziwienie i oburzenie, jak jeden z drugim ważny światowy polityk, mówi o polskich obozach zagłady, polskich mordercach żydów, że to Polacy wywołali WWII itp. rzeczy. Ciężko później bronić te tezy, gdy sami sobie argumenty z rąk wytrącamy. Nie wspominając już nawet o braku woli jaśnie oświeconych rządzących, którzy często-gęsto nie mają kręgosłupa moralnego i wstydzą się że są Polakami, tworząc sobie nową pseudo-narodowość europejczyków. Tylko PiS, dzięki ludziom skupionym na orbitach tej partii może coś z tym krajem jeszcze zrobić. Inaczej ..... i kamieni kupa.
SromotnikBezwstydny
2015-09-27 18:45:03
Filmowe sny prezesa o potędze... Tamte wydarzenia są historią. Tymczasem do Europy wpływa co godzinę 12 tysięcy muzułmanów. Tymczasem, z Polski codziennie emigrują młodzi ludzie-za chlebem i dachem nad głową. Zamiast siedzieć na przedstawieniach, należy szukać porozumienia między partiami, budować ducha jedności w Narodzie i lać otuchę w serca. Tymczasem widzę nieustanne jątrzenie, rozdrapywanie ran zabliżnionych,opluwanie się wzajemne...Nawet władze religijne nie są lepsze od polityków...
sads
2015-09-27 18:30:02
Oby tylko za miesiac nie meldował wykonania zadania heh IV rp nadciaga ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA