poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hollywoodzkie marzenie prezesa

Hollywoodzkie marzenie prezesa

Hollywoodzkie marzenie prezesa
Data publikacji: 2015-09-27 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2127 24269

Niedzielne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego w Szczecinie nie miało formy konwencji wyborczej. Prezes PiS w małej sali Filharmonii Szczecińskiej obejrzał monodram o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Siedział w jednym rzędzie z Danutą Szyksznian-Ossowską, żołnierzem Armii Krajowej, współorganizatorką Zjazdów Kresowych Żołnierzy AK w Międzyzdrojach.

- Witam pana premiera z całym sercem, z wielką życzliwością w naszym polskim, morskim Szczecinie - mówiła Danuta Szyksznian-Ossowska. - Bardzo się cieszę, że poznałam pana osobiście. Siedem lat temu pana brat był w Międzyzdrojach. Dużo rozmawialiśmy, mieliśmy plany. W przyszłym roku chcę zrobić 35. zjazd. Od stycznia będę przypominała i zapraszała pana na ostatni być może prawdziwie akowski zjazd. Jest już nas bardzo mało - dodała.

- Chciałem pani serdecznie podziękować, bo to dla mnie jest zaszczyt i wielka przyjemność, że siedzę przy pani. To też zobowiązanie, żeby tradycja, którą pani uosabia była w Polsce kontynuowana. Mam nadzieję, że już niedługo tak będzie - deklarował Kaczyński.

Zgromadzeni w małej sali filharmonii obejrzeli monogram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w reżyserii Sławomira Gaudyna, a w wykonaniu aktora Przemysława Tejkowskiego.

- Często zastanawiałem się, w jakiej mierze aktorstwo jest sztuką, a aktor jest artystą. Ale są takie momenty, kiedy wątpliwości odpadają. I to był jeden z tych momentów - recenzował monogram Jarosław Kaczyński. 

Polityk wspomniał o powtarzanych czasami w świecie kłamstwach o polskich obozach koncentracyjnych i podkreślił, że trzeba to zmienić.

- Musimy znaleźć w sobie siłę i umiejętności,by się temu przeciwstawić. Można pokazać dzieje rotmistrza Pileckiego w skali światowej. Polskie państwo powinno umieć do tego doprowadzić. Ktoś powie: jak? Odpowiem: hollywoodzki film z wielkimi znanymi w świecie aktorami, z wielkim znanym w świecie reżyserem. Oczywiście to wymaga zgromadzenia wielkich środków, nie z budżetu, ale jestem przekonany, że ta Polska, która przed nami będzie potrafiła to zrobić. Musimy zwyciężyć. Musimy zmienić Polskę - dodał. ©℗

(masz)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

krzysztof szulejko
Piekne slowa Pana Jaroslawa Kaczynskiego o zawodzie aktora,no tak ale widzial na scenie Przemka Tejkowskiego,ktorego z kolei ja podziwialem w monodramie Ostatnie tango z herbertem
2015-11-10 14:15:24
krzysztof szulejko
Piekne slowa Pana Jaroslawa Kaczynskiego o zawodzie aktora,no tak ale widzial na scenie Przemka Tejkowskiego,ktorego z kolei ja podziwialem w monodramie Ostatnie tango z herbertem
2015-11-10 14:14:51
Szok
To jest coś niesamowitego, że trzeba przypominać o takich sprawach i walczyć o ich pamięć! Należy mieć nadzieję, że to przyszłoroczne spotkanie w Międzyzdrojach będzie należycie nagłośnione i pokazane we wszystkich mediach.
2015-09-28 07:19:44
www
W co on się wgapia?
2015-09-27 20:12:57
backlight
Prezo ma rację, musimy się wziąć za odkłamywanie naszej historii i bronić jej tak jak to robią Żydzi. Trzeba się uczyć od mądrzejszych. Niestety dotychczas w mediach i mainstreamowej sztuce brylują takie historyczne paszkwile jak "pokłosie" czy "ida". Wmawia się nam, że to jest właśnie polskość, to co jest ww filmach ukazywane. Potem wielkie zdziwienie i oburzenie, jak jeden z drugim ważny światowy polityk, mówi o polskich obozach zagłady, polskich mordercach żydów, że to Polacy wywołali WWII itp. rzeczy. Ciężko później bronić te tezy, gdy sami sobie argumenty z rąk wytrącamy. Nie wspominając już nawet o braku woli jaśnie oświeconych rządzących, którzy często-gęsto nie mają kręgosłupa moralnego i wstydzą się że są Polakami, tworząc sobie nową pseudo-narodowość europejczyków. Tylko PiS, dzięki ludziom skupionym na orbitach tej partii może coś z tym krajem jeszcze zrobić. Inaczej ..... i kamieni kupa.
2015-09-27 19:52:38
SromotnikBezwstydny
Filmowe sny prezesa o potędze... Tamte wydarzenia są historią. Tymczasem do Europy wpływa co godzinę 12 tysięcy muzułmanów. Tymczasem, z Polski codziennie emigrują młodzi ludzie-za chlebem i dachem nad głową. Zamiast siedzieć na przedstawieniach, należy szukać porozumienia między partiami, budować ducha jedności w Narodzie i lać otuchę w serca. Tymczasem widzę nieustanne jątrzenie, rozdrapywanie ran zabliżnionych,opluwanie się wzajemne...Nawet władze religijne nie są lepsze od polityków...
2015-09-27 18:45:03
sads
Oby tylko za miesiac nie meldował wykonania zadania heh IV rp nadciaga ....
2015-09-27 18:30:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie